Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gyűrű

    addikt

    válasz kagzer #74804 üzenetére

    Ha nem félsz egy kis visszaállítósditól a shielden akkor jelenleg még mindig a legjobb lejátszó a 8.2.3 fw-al.
    Apple tv box 4K , volt egy itt pár órát, nekem a rendszer abszolút nem jött be, nem volt jó a hdr sem, meg nem volt hd sound passtrough sem... ráadásul annyira idegen, hogy többet nem is próbálkozok vele..

    Jelenleg egy ilyen van itt tesztelés alatt.. nagyon ígéretes, most még picit bugos , nincs rendes dts-x, csak truehd, nem vált frekit se csak kézzel. A fejlesztők viszont készségesek.
    Érdekes módon fut dual boottal a Corelec is rajta..
    Talán esélyes hogy leváltsa a shieldet, ha sikerül kifaragni picit.

    [ Szerkesztve ]

  • Imi1981

    veterán

    válasz kagzer #74804 üzenetére

    Ha amúgy tetszik az apple tv akkor miért ellenzed ennyire? Nekem is van és a legmegbízhatóbb és legstabilabb tv boxom! Én csak full hd és nem hdr képes tévén használom az apple 2021 -et de nekem nagyon tetszik. Hdr-ben nem tudom milyen mivel nem hdr képes a tévém de úgy tudom csak letöltött tartalmaknál a DV nem az igazi (streaming alkalmazásokban jó) . Streamingre meg szerintem a legjobb a mindenhol automatikus és tökéletesen működő fps váltással és gyors működéssel! Na meg memóriában tud tartani kb 4 alkalmazást amivel még gyorsabb a használata!

    Nekem van shieldem cső verzió ami ugyan tetszik de főleg a 11- es droiddal nem az igazi. Igazából amit nem szeretek benne, hogyha elhagyok egy alkalmazást rögtön kilövi a ramból ! A másik hogy streaming alkalmazásokban nem lehet normálisan fps-t váltani még manuálisan sem (csak kodiban de az meg nem kényelmes streamingre bár kényszermegoldásnak jó ) . Azt azért hozzáteszem, hogy 8-as droiddal sokkal jobban működött és gyorsabb is volt szerintem. 8-as droidon se volt tökéletes az fps váltás streaming alkalmazásokban de azért sokkal jobban működött! Nagyon bánom hogy frissítettem de leírások alapján se merek nekiállni vissza állítani mert félek hogy tégla lesz a vége. Pedig sokszor gondoltam rá hogy lesz ami lesz megpróbálom.

  • blakey

    titán

    válasz kagzer #74804 üzenetére

    Végén úgyis marad az Apple TV 🙂 - jól írod, annál megbízhatóbbat nem nagyon találsz. A legtöbb felsorolt boxot használtam, vagy épp használom, nincs olyan box amire nem lehetne felsorolni néhány hibát. Amlogic + CoreELEC nagyon jó, szerethető, de "streamingre" alkalmatlan, nincs Dolby Vision, cserébe minden hang kiváló, jó boxon stabil a rendszer és sokminden megoldható a Linux miatt. Shield jó, az új OS-t elb@xták, rendszerszinten nem képes fps-váltásra, csak ha" mókolsz" egy picit, de az sem stabil, elég régi konstrukció, Fire Tv 4K Max jó kis cucc, de a képminőség egy picit gyengébb lett, nincsenek HD hangok, egyes appokat csak "mókolással" lehet feltenni, az USB nem kezeli pl. az NTFS-t (ha már van USB, akkor nem ártana). Apple TV nem tud HD hangokat í, de olyan, hogy néma marad, nem lesz, HD hangok LPCM 7.1-ben mennek tovább, HDR10 esetében, gyárilag, nem minden esetben küldi tovább a pontos értékeket (nem minden TV érzékeny rá), de az Infuse csapata hajlandó megoldani, ha sikerül, nincs USB, de hálózati lejátszás nem probléma, "streamingre" a legjobb, rendszerszinten van fps-váltás, szóval a hibák ellenére még mindig az Apple TV a legmegbízhatóbb, legstabilabb eszköz. Mellette bármi mást is kipróbálhatsz, én használok Fire TV 4K Maxot, Amlogic (buzzTV, Khadas, Beelink) + CoreELEC boxot, Sony X700-ast, Mi Box S-t és Apple TV 4K-t, utóbbival vagyok a legelégedettebb, de persze a többit is szeretem, de mindegyiknek megvan a maga helye és képessége, és mindegyiket a rendeltetésnek megfelelően használom.

    *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Új hozzászólás Aktív témák