Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • frescho

    addikt

    válasz DarthSun #99295 üzenetére

    A SCART ugye RGB-t jelent. A YUV konvertálható RGB-vé. A kompozit viszont problémás. Jó minőséget nem lehet elvárni tőle, a színjel erősen limitált. Még ha S-Videoról lenne szó, még akkor is. Ugye a kompozit az összeöntött és előtte filterezett S-Video.

    Az Avermedia-val az a baj, hogy egy adott frekvenciával mintavételez ami nem jelentősen több, mint egy Amiga pixel órajele. Ez mindenféle "csodásan szép" jelet produkál. Ha mozog egy arcade játék, akkor lehet, hogy nem feltűnő, de állóképnél és főként betűknél látható, hogy zizeg az egész. Erre az igazán jó megoldás az, ha olyan célhardverre bízod a mintavételezést és visszaalakítást ami képes szabadon variálni a mintavételezés órajelét, annak fázisát és mindezt a szinkronhoz képest még tudja tologatni is. Az igazán jó darabok még a szinkront is reprodukálnak. Ez súlyos Eurókba kerül és/vagy pilótavizsgás. Hogy akár 1-1 pixel eltolás (itt ugye pixel, de valójában mintavételezési frekvenciáról van szó) mennyit számít az ide beágyazott videóban (kb. 9:00-tól, előtte elmélet van) láthatod: [link]

    Szóval nem figyelmen kívül lett hagyva, hanem tényleg nem az igazi. A Dell monitor annyival jobb, hogy a mintavételezése sokszorosa az eredeti felbontásnak és a fázis is tologatható, így éles képet lehet összehozni a beépített elektronikával. Abban az esetben ahol egész számú az oversampling (pl 1920/320=6) a zizegés eltüntethető.

    Be kell írni összefoglalóba és lehet mutogatni.

    [ Szerkesztve ]

    https://frescho.hu

  • mohow

    tag

    válasz DarthSun #99295 üzenetére

    Konkrétan melyik Avermedia jó hozzá? Google nem volt a barátom:F Sokfélét találtam, de leírásnak megfelelőt nem.

    "Az út elvezet a végtelenbe, majd visszahoz. Sokszor megjártam az utat, ültem a verandán, játszottam, voltam kutya, minden, még madárijesztő is." Q (Star Trek Voyager)

Új hozzászólás Aktív témák