Új hozzászólás Aktív témák

  • Molydeus

    őstag

    Sziasztok!

    Kis méretű monitor párost keresek meglévő fejes lánc mellé kiegészítésnek. Elsősorban háttérzenére, játékhoz és youtube-hoz használnám.
    Néhány elképzelés:
    - a kis méret nagyon max 30cm-es magasságot jelent, sőt igazából ebből még elvehet egy konzol karja és lapja is, amire rögzíteném, az asztalon nincs nekik hely
    - az alaptávolság kb 1,4m és 80cm..1m-ről hallgatnám, kissé lefelé és felém forgatva (sajnos a párhuzamos beállítás nem jó, mert sarokban van az asztalom és ez nem is átrendezhető)
    - fejesekből a kiegyenlített hangzást szeretem, maradnék ennél, azt nem bánom, ha mélyre megy le (bár a méret gondolom úgyis 5"-ra korlátoz), de ne legyen V vagy U kiemelés a frekvenciamenetben
    - nem tervezem nagy hangerőn használni (éjjeli bagoly vagyok, a közvetlen szomszédban meg kisgyerek lakik, de amúgy sem), így az is szempont, hogy már kis hangerőn is élvezhető legyen a hangja
    - ha van bass reflex port, az elől legyen
    - a jelenlegi fejes DAC és erősítő lenne előtte, mivel a DAC-on csak egy kiment van, az erősítő preamp kimenetére kötném a dobozokat (150 Ohm a kimeneti impedancia), ami viszont nem szimmetrikus, így szükségem lenne RCA bemenetre is, később esetleg kapna egy dedikált balanced DAC-ot, szóval, ha van XLR is, az jó lenne
    - távirányítható hangerő szabályozást szeretnék
    - a keret első nekifutásra mondjuk 100e Ft lenne (a párra), de ezt viszonylag rugalmasan tudom kezelni
    - ha van jó használt ajánlat, az is érdekel

    Előre is köszönöm az ajánlásokat!
    M.

Új hozzászólás Aktív témák