-
GAMEPOD.hu
Ezt érdemes elolvasni: [link]
Új hozzászólás Aktív témák
-
blue eyes
tag
Sziasztok!
Az alábbi jelenség a Windows 11 miatt lehet?
Vagy egy ASUS TUF GAMING B450-PLUS II Alaplapom ryzen R5 3600-as CPU-val és mióta váltottam Windows 10-ről 11-re rosszabb lett a boot idő.
Példa bekapcsoló gomb megnyomásától bejelentkezik az asztalra én a tálcán rá kantintok a feladatkezelőre ott rámegyek azt hiszem a teljesítmény fülre és ott valahol alul írja indítás óta eltelt idő Windows 10-nél a legjobb időm 13 másodperc volt persze tudom hogy számít az én reakció időm is a kattintgatásokkal elmehet 1-2 másodperc, de ezt most nem venném figyelembe, Windows 11-nél a legjobb időm 25 másodperc volt, tudja esetleg valaki hogy ennek mi lehet az oka? -
steele80
senior tag
A 22H2-n az egy ismert hiba lehet, hogy az indítási után a bejelentkezési képernyő néha fekete marad és nem tölti be a reflektorfény háttérképeit? Soha nem volt ilyen gondom az előző verzióval.
-
-
őstag
Hello all!
22H2 után VR-ban olyan fps stutteringjeim lettek, hogy 2 napi mókolás után sem tudtam megoldani, vissza tértem win10-re, érdeklődök ,hogy azóta javítottak-e a problémán? Mert egyébként szivesebben lennék win11-en mint 10-en.
¯\_(ツ)_/¯
-
ergof
csendes tag
Ha már lúd, akkor legyen kövér. Van egy másik problémám is, ez lehet komolyabb, mint az előző. Időnként klónozni szoktam a rendszerlemezt. MacriumReflect free a program neve. Eddig minden partíciót kék színnel jelenített meg, de a legutolsó klónozáskor az egyik partíciót pirossal. Gondolom a telítettség miatt. A WIN11 gondoskodik ennek a rendezéséről vagy esetleg bele kellene nyúlni? Köszönöm a segítséget.
-
ergof
csendes tag
A kérdésem a következő lenne, mert nem tudok mit kezdeni az alábbi jelenséggel: WIN11-em van, legális. Eddig minden rendben volt, de pár napja a Windows Biztonság ikonon egy sárga felkiáltó jel jelent meg. A biztonság menüt végignézve az Eszközbiztonság ikonnál is zöld pipa jelenik meg, de ráklikkelve a következő szöveg olvasható. Mellékelve a kép. Nem tettem a gépbe semmi új eszközt évek óta. Segítségképpen a következő üzenet jelenik meg "Ez azt jelenti, hogy az eszköz legalább egy szabványos hardverbiztonsági követelménynek nem felel meg.A hardveres biztonság javításaHa nincs megelégedve az eszköz biztonsági képességeivel, előfordulhat, hogy be kell kapcsolnia bizonyos hardverfunkciókat (például a biztonságos rendszerindítást, ha támogatott), vagy módosítania kell a beállításokat a rendszer BIOS-ában. Érdeklődje meg a hardver gyártójától, hogy a hardvere mely funkciókat támogatja, és ezeket hogyan tudja aktiválni." Eddig ez a szöveg miért nem jelent meg? Mi lehet a megoldás? Megkeresni, hogy esetleg valamelyik hardver eszközhöz letöltődött valami béta program? Érdemes? Előre is köszönök minden segítséget.
-
mazso1988
csendes tag
Sziasztok!
Win 11-ben hol lehet beállítani hogy a Microsoft Store hova töltsön le? -
-
King Unique
titán
válasz gaben22 #11090 üzenetére
Windows 10/11 licenc, termékkulcs vásárlása ügyben lásd egy másik válaszban leírtakat.
Ha a Windows 11 licenc mellé Microsoft Office is kell és a szokásosnál kedvezőbb áron, akkor ott van pl. ez a hardveraprós forrás, ami az árak, számlaadás, leírt egyéb információk, felhasználói értékelések, stb. alapján pár "érdekességet" leszámítva jónak tűnhet, aztán hogy ténylegesen mennyire oké, az passz.[ Szerkesztve ]
-
gaben22
senior tag
Helosztok, remélem befér ide. Régóta Linuxot használok, de most gépfejlesztés miatt újra lett kedvem kicsit gémelni, emiatt vennék Windows 11-et (talán még Office-t is, de az igazából nem nagyon kell). Bocs ha hülye a kérdés, de létezik olcsóbb megoldás a Microsoft shopnál ill. létezik MS-nél olyan, hogy "csomagban olcsóbb", azaz ha vennék Office-t is, akkor esetleg jobban járnék? Én nem nagyon láttam, de gondoltam megkérdezem. Volume licence-es szürke megoldások nem érdekelnek, ha már fizetek érte, akkor legyen tényleg jogtiszta.
Eladó cuccok: Forza Audioworks - Copper Series IEM Mk2 IEM kábel
-
natë
nagyúr
válasz King Unique #11087 üzenetére
Sajnos változatlan a helyzet. Nem találja a megfelelő drivert, ha a biosban kikapcsolom a vezérlőt, akkor még a betallózhatót sem
MS oldalról letöltött iso.
-
natë
nagyúr
válasz King Unique #11087 üzenetére
-
King Unique
titán
Ha Intel-alapú laptop, akkor az IRST drivert értelemszerűen a hardvergyártó illetve a laptop weboldaláról kellene letölteni és betallózni a linkelt útmutatóban leírtak alapján.
Másik lehetőség BIOS / UEFI szinten a VMD Controller kikapcsolása, ami a linkelt útmutatóban is eleve szerepel."A partícionálást megcsináltam Windowshoz telepítés előtt természetesen."
Nem, nem particionáljuk fixen a Windowsok telepítésénél előre a célmeghajtót, hanem szükség esetén (és az adatok lementése után) teljesen töröljük, majd a szabad területet adjuk meg telepítési célnak és tovább.
[ Szerkesztve ]
-
natë
nagyúr
Sziasztok, Linuxról szeretnék W11-re váltani, azonban sehogy nem megy. Egy Asus X415-ön próbálkozom, de telepítéskor hiányzó driverre hivatkozik. Próbáltam [link] ez alapján, be is tudom tallózni a drivereket, de nem telepíti, nem találja a megfelelőt.
A partícionálást megcsináltam Windowshoz telepítés előtt természetesen.
Teljesen tanácstalan vagyokHELP
-
tibike8
őstag
Sziasztok, most vettem észre, 22H2 alatt, hogy a naptár/posta/kapcsolatok alkalmazások angol nyelvűek lettek. A naptárt és a postát töröltem és újra letöltve az áruházból magyar lett megint, de a kapcsolatokkel (névjegyek) nem tudok mit kezdeni. Törölni nem lehet és külön letölthetőként sem látom.
Hogy tudnám azt is megint magyar nyelvűvé tenni?update:
Mire leírtam, sikerült eltávolítani, de honnan lehet letölteni?[ Szerkesztve ]
-
nokiauser
aktív tag
Sziasztok, 22H2-vel van gondom, a programok első betöltése sokkal tovább tart, mint 21H2-n vagy W10-en. Asztali gépen nem vészes, ugyanazzal a progival tesztelve 8 mp/1 mp, de egy nem túl izmos laptopon ugyanez a progi első betöltése 50 mp, a második és a továbbiak 3 mp. 21H2-n és W10-en már az első betöltés is ugyanolyan gyors, mint a továbbiak.
[ Szerkesztve ]
-
Victorio
aktív tag
-
Victorio
aktív tag
válasz kazsmerlaca #11076 üzenetére
Nem retardált vagyok, hogy ne tudjam használni vagy kezelni.
Csak a régi verzió nekem jobban kézreállt, nem véletlen, hogy Win10 alatt is így használtam inkább. Ez pont olyan, hogy van aki 3 kanál cukorral issza a kávét, van aki meg keserűn. És aki keserűn issza annak hiába mondod, hogy ezentúl cukorral kell innod, tanuld meg így szeretni - nem fogja.Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.
-
gerigő
tag
-
Sanyi52
tag
válasz King Unique #11072 üzenetére
Szia! Február környékén volt a frissítés a 11-re, lehet akkor használtam az MBR2GPT-t a konvertálásra. Régen volt, nem emlékszem pontosan rá. Ha szerinted ez normális eset, akkor rendben van. Nem akarom a procedúrát újra végigvinnem, inkább akkor maradjon így.
Bár az AMD CPU miatti időszakonkénti problémák zavarnak (sőt nagyon is), de belenyugodtam, majd a legközelebbi gépcserénél erre is oda fogok figyelni. (Az AMD CPU-t a fiamtól kaptam ajándékba, nem tudta, hogy én az Intel mellett vagyok.) -
Srácok, valami ötlet nekem?
Beállításra került, hogy aksiról 1 óra után, hálózatról pedig ne aludjon a gép.
A képernyő aksiról 10 perc után kapcsoljon ki.Erre 5 perc után elmegy aludni... Gépházban és vezérlőpultban is minden beállítva. Valami ötlet?
Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!
-
King Unique
titán
válasz Sanyi52 #11068 üzenetére
Azt elfelejtetted megemlíteni, hogy esetedben a Windows 10 vélhetően BIOS/MBR mód szerint lett eredetileg telepítve és az lett utólag UEFI/GPT-re konvertálva az MBR2GPT (vagy egyéb hasonló) programmal - ami a C után hozza létre az EFI, MSR és WinRE partíciókat - hogy megfeleljen a Windows 11 rendszerkövetelményeinek, azért van esetedben ennyi partíció, ami ilyen formában igen, végül is normális lehet. Meg az akkor nem is a másik válaszban említett a. / b. eset, hanem egy negyedik (d.) lenne. Na ezért fontos a pontos esetleírás.
(#11069) rumkola:
Ami valójában továbbra is 4 db partíció UEFI/GPT sémánál, csak az MSR nem jelenik meg a Windows lemezkezelőjében, mint nemrég már ki lett tárgyalva itt... + Az is, hogy Windows 10 ≤ 1909 verzióknál lehetett akár 5 db is a 2 db WinRE partíció miatt.[ Szerkesztve ]
-
Victorio
aktív tag
Sziasztok,
Most váltottam Win 11-re, és sehogy nem bírok rájönni, hogy a tálcán az éppen futó programok ki legyenek bontva kis téglalappá és ne csak az ikon alatti kis pötty jelenjen meg.
A gugli se a barátom, biztos valami teljesen triviális ami elkerüli a figyelmem.Win 10-en egyértelmű volt, meg be lehetett állítani, hogy ha pl 3 excel van megnyitva akkor 3 helyre nyissa ki.
Kérem valaki segítsen.
Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.
-
Sanyi52
tag
válasz King Unique #11066 üzenetére
-
Kis Tigris
tag
válasz King Unique #11061 üzenetére
Köszi, nézem őket
-
King Unique
titán
válasz Sanyi52 #11063 üzenetére
a) Ha Windows 10-ről történt frissítés (in-place upgrade) Windows 11-re, a Windows 10 esetén pedig ≤ 1909 verzióval történt clean install és az lett tovább upgrade-elve, akkor reális lehet a 2 (vagy akár több) db WinRE partíció.
b) Ha Windows 11 clean install történt, ellenben nem lett a telepítésnél teljesen törölve a céllemez és rajta maradtak a korábbi Windows kicsi partíciói, akkor megint nem meglepő ha UEFI/GPT sémánál az alapértelmezett 4 helyett több db partíció van.
c) Ha C rendszerpartíció mellé létre lett hozva egy D partíció egyéb célra (pl. adattárolás), akkor szintén nem meglepő, ha a szokásosnál több partíció van.Nem ártott volna egy screenshot a lemezkezelőről és / vagy pontosabb esetleírás, akkor nem kellene találgatni...
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz nagyasanya #11062 üzenetére
A "Kingston USB 3.2 64GB" nem pontos típus, ahol az USB 3.2 sem feltétlen jelent gyorsaságot, lehet az Gen 1 alapon sima USB 3.0-s és abból is tetű lassú modell, mint az előbb linkelt példában.
Egyébként adott a lehetőség ATTO / CDM / WinSAT, stb. programokkal tesztelni és kiderül, hogy milyen adatátviteli sebességet tud a pendrive. -
Sanyi52
tag
válasz King Unique #11057 üzenetére
Nem tiszta a dolog, mert nekem öt partició van.
-
nagyasanya
lelkes újonc
válasz King Unique #11059 üzenetére
Húha, köszi!
Szóval Kingston USB 3.2 64GB, elvileg gyors de nem szipi szupi gyors.
1-1,5GB-os file-ok voltak amiket másoltam. Azt tudom, hogy ha apró dolgok mennek akkor ott van a sebességgel gond.
Sajnos ez egy laptop, és szűkösen van rajta usb3-as port (1db)De nem értem tényleg, ennyire nem kellene belassulni....
-
King Unique
titán
válasz Kis Tigris #11058 üzenetére
-
koby11h
őstag
válasz Kis Tigris #11058 üzenetére
Bocs, én Win11-et nem használok Majd valaki okosabb.
"C3PO egyetlen igazi hibája, hogy választékosan fejezte ki magát a sok bugris között..."
-
King Unique
titán
válasz nagyasanya #11055 üzenetére
• Aztán pontosan milyen pendrive, ilyen tetű lassú, vagy ilyen extra gyors modell?
• Egyébként nem újdonság, hogy a fájlmásolás sebessége az elején magasabb lehet a cache miatt, majd ahogy az telítődik, úgy egyre inkább csökken és beáll a reális értékre, amit az eszköz valójában tud írásnál.
• Az 1 MB/s nem feltétlen oké nagy méretű fájlok másolásánál, ellenben sok apró fájlnál már reális lehet.
• A Windows 10/11-ben alapesetben natív USB 3.X támogatás van és nem szükséges manuálisan külön USB 3.X drivert telepíteni, meg ha a hardvergyártó weboldalán sincs olyan a letöltéseknél.
• Érdemes lehet másik USB 3.X porton is kipróbálni a pendrive-ot, asztali PC-knél elsődlegesen a hátlapon lévő portokat, valamint lehetőleg közvetlenül az USB-porthoz csatlakoztatva és ne USB-elosztón (hub) vagy hosszabbító kábelen keresztül. + Újraindítani a Windows 11-et és újrapróbálni, valamint naprakész / naprakész állapotra frissíteni, ha esetleg nem lenne az.[ Szerkesztve ]
-
Kis Tigris
tag
válasz koby11h #11050 üzenetére
Köszönöm, tanultam az esetből Most már a Win11-el kell ismerkedjek, de úgy látom a Win10 után nem fog gondot okozni De ha már Win11: erre is léteznek kirakható widgetek/gadgetek? Win10 asztalon, asztali gépen használok párat, laptopom még nem volt, nem tudom miket lenne érdemes vagy hasznos kitenni rá
-
King Unique
titán
válasz GoodSpeed #11051 üzenetére
4 db partíció az továbbra is UEFI/GPT sémánál, csak a 16 MB-os MSR eleve nem jelenik meg a lemezkezelőben, ellenben parancssorban már igen
"Ez a felkiáltójel mi lehet ?"
Az a BitLocker meghajtótitkosítás (+ TPM megléténél az eszköztitkosítás is) lehet, ami aktiválásra vár, lásd a társtopik válaszában leírtakat, az ott linkelt útmutatókat.
[ Szerkesztve ]
-
válasz Sanyi52 #11054 üzenetére
[ Szerkesztve ]
be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP
-
nagyasanya
lelkes újonc
Sziasztok!
Most tapasztaltam a következő érdekességet.
USB3.0, pendrive-ra másolok fel filmeket. Az adatátvitel az elején rendben is van, 60-70mb/s.
De nagyon rövid idő alatt vissza esik 1mb/s-re. Majd ingadozik folyamatosan, összességében lassú az egész. Win10 alatt nem tapasztaltam ilyesmit korábban.
Mi lehet a gond? USB3 driver?Köszi
-
válasz GoodSpeed #11051 üzenetére
be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP
-
Kuruc2
senior tag
Üdv!
Van egy ilyenem (samu tu7022), egy ilyennel futtatva.
Win11 Pro 21H2
Előtte egy erős asztali ihetesre () volt egy lg ips kötve.
Gondoltam jó váltás lesz a Va panel a feketéje miatt a sötétebb szobába.
A fekete tényleg jó, de a színek szörnyűek, nem tudom beállítani őket, főleg a mini-pc-ről rosszak fakók, főleg az ips-hez képest.
Ha leveszem az intel gpu központban 8 bit-re a színeket akkor engedi csak a 60hz-et, de cserébe egy percenként feketén villan a tv.
Az mitől van? Eleve a tv-n tudtommal hdmi 2.0-ás csatik vannak, nem úgy van hogy a hdmi 2.0 nem tudja a 4k-n a 60hz-et, csak a hdmi 2.1? Kábel amugy az.
Vagy mi ez a villogás. Mit csináljak a színekkel? Már próbáltam mindenféle beállítást.
Ha simán a tv-n jutyubozok akkor nincs ez a fakóság, de még a mini-pc-ről se ha jutyub. De a böngészés a pc-ről gáz.Folyamatosan arra tippelek hogy valamit az op-on kellene allitani vagy az intel gpu-ban.
http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------
-
Most telepítettem újra a Windows 11 22H2-t. Eddig a Windows 11 4 partíciót hozott létre, de most ugye amikor elindult a telepítő akkor töröltem a korábbi telepítés által létrehozottakat a telepítőből, majd települt a 22621.525 build, de már csak 3 partíciót hozott létre.
Nálatok is így van, vagy elcseszte ?
be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP
-
koby11h
őstag
válasz Kis Tigris #11048 üzenetére
Onedrive első indításkor/telepítéskor ne csak Tovább, Tovább, Tovább, hanem "olvass is", és amikor kérdezi, hogy az Asztal, Dokumentumok és Képek mappát szinronizálja-e (=berakja-e a OneDrive mappába), akkor vedd ki a kis kék köröket, hogy NEM
Ez megint egy hülye amerikaiaknak szóló "könnyítés" Microsoftos megközelítése...
Ha vissza szeretnéd csinálni, akkor vissza kell helyezned a Onedrive\Desktop, Documents, Pictures mappákat a Onedrive mappából user home folderébe.[ Szerkesztve ]
"C3PO egyetlen igazi hibája, hogy választékosan fejezte ki magát a sok bugris között..."
-
#54597376
törölt tag
válasz Kis Tigris #11048 üzenetére
Asztal mappa szinkronizálását kell kikapcsolni.
-
Kis Tigris
tag
Lehet a kérdés részben Win11, de Ondrive topicot nem találtam. De hátha tudtok segíteni:
asztali számítógépen be van kapcsolva az Ondrive, mobilról tartalmak gyors oda-vissza másolása miatt. Most vettem egy laptopot, azon Win11 fut.
Na már most: bejelentkeztem a laptopon is az Ondrive-ba. Erre az asztali számítógép összes ikonjával teleszórta nekem a laptop asztalát
Ha meg törlöm őket, törlődnek az asztali gép asztaláról is A meghajtón lévő tartalmakkal szintén ezt csinálja. Valahogy egybe szinkronizálja a két gépet :/
Van erre valami megoldás? Hogy mindkét gép csak azt lássa, amit az Ondrive tárhelyre felrakok. Csak az legyen a közös pontjuk...Keresgéltem, s közben találtam Ondrive topikot, bocsi
[ Szerkesztve ]
-
MikeWazowski
veterán
Üdv!
Vettem egy új wifit, be is állítottam, telefonokon, tableten jól működik. Azonban PC-n ha csinálok egy sebességtesztet a feléig méri, kb. 200 Mbps aztán megáll, mert elmegy a net. Ugyan így ha töltök le, maxon jön, majd leáll, aztán megint nincs net, majd újra jó. Mi a bánat lehet ez? Wifi elfelejtés volt. Wifi6-ról van szó, a PC wifin csatlakozik, de nem tudja a stick a wifi 6-ot. Ez lehet baj? Vagy mi lehet?A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.
-
sicc_innen
tag
Köszönöm a válaszokat!
Ezek szerint ez a lite-osított verzió zsákutca lett, mert már nem lehet belőle kivenni, vagy átugrani a user/pass akadályt a bejelentkezés előtt. Mehet a kukába.
Próbálkozom teljesebb verzióval...Minden változik, csak a Boltzmann-állandó
-
_q
addikt
válasz King Unique #11038 üzenetére
Köszi ls lck-nak is.
-
válasz sicc_innen #11041 üzenetére
Nem a megbízhatósággal van a baj, hanem bizonyos későbbi beállítás, vagy program úgyis valami nyomorult hibába fog ezek miatt is ütközni. Nagyon régen barátommal még a Windows lite al csináltunk isokat. nem egyet, hanem tucatnyit. Mindig volt valami nyamvadt hiba... Sajnos Winfosnál ezzel nem tudsz mit csinálni. Nem véletlen van, hogy a gyári foltozások is hibákat idéznek elő.
Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!
-
válasz nagyasanya #11023 üzenetére
Hali, nekem meg alvó módba megy. És nem tudom mitől és miért...
Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!
-
King Unique
titán
válasz sicc_innen #11039 üzenetére
Igen, gyakori és többször le lett már írva a válaszban az automatikus bejelentkezés beállítására vonatkozóan: [link], [link].
"A telepítés felment, be is bootol, de a belépéshez rögtön felhasználónevet és jelszót kér, nincs egyéb opció. Hogy lehet ezt kihagyni, átugrani?"
Ez a normális működés, ahol utólag opcionálisan (már aki akarja) be lehet állítani, hogy ne kérjen, lásd az előbb linkelt válaszokat.
Ha az volt a cél, hogy közvetlenül a telepítés után már ne kelljen bejelentkezni és jelszót megadni, akkor helyi fiókkal kellett volna telepíteni és üresen hagyni a jelszót (normál esetben nem javasolt).Az előbbiek beállításához nyilván nem kell módosítani, fabrikálni, tákolni az eredeti ISO-fájlt, ahogyan a "felesleges összetevőket" sem feltétlen mind kigyomlálni, mert lehet nem mind felesleges.
[ Szerkesztve ]
-
válasz sicc_innen #11039 üzenetére
"Kiszedegettem a telepítőből NTLite-tal a felesleges összetevőket és telepítési beállításokkal kapcsolatos kérdéseket"
Ezután ne csodálkozz ilyen hibákon...
-
sicc_innen
tag
Sziasztok!
Tudom, hogy gyakori kérdés, de sajnos nem találtam rá választ, hogy nálam az első indulás (bejelentkezés) sem jön össze a Win11-gyel.
Kiszedegettem a telepítőből NTLite-tal a felesleges összetevőket és telepítési beállításokkal kapcsolatos kérdéseket. Rufussal kiírtam usb-re az így lite-osított változatot (kevesebb mint 4 GB lett.)
A telepítés felment, be is bootol, de a belépéshez rögtön felhasználónevet és jelszót kér, nincs egyéb opció. Hogy lehet ezt kihagyni, átugrani?
A neten is csak olyan segédleteket találtam, amiben már bejelentkezés után mutatják a menüpontokból a felhasználónév és jelszó kikapcsolását. Nekem addig sem sikerül eljutni, mert az elején már nem enged tovább (maga az asztal sem jön be).
Lehet erre valami megoldás, vagy új telepítőt kell készíteni?
Köszönöm előre is a válaszokat!Minden változik, csak a Boltzmann-állandó
-
King Unique
titán
A hardverazonosító - aminél szimplán a meghajtó (SSD) nyilván nem számít - alapján tudja a Microsoft, hogy az adott eszközhöz, PC-hez tartozik digitális licenc - ami nyilván lehet helyi fióknál is - , ami a Microsoft aktiválószerverén van tárolva.
[ Szerkesztve ]
-
_q
addikt
válasz King Unique #11031 üzenetére
Köszi. Megnéztem és valóban digitális lincence-et ír a beállításokban. Windows 10 esetén ezt nem figyeltem, de így már értem. Telepítésnél elkerülte a figyelmemet az az 1 mondat.
Viszont mi alapján tudja, hogy már volt windows telepítve a gépre? Az SSD-t formáztam teljesen mielőtt az új rendszert telepítettem, illetve újra is partícionáltam a telepítővel. Microsoft fiókom nincs, ahonnan esetleg még adatot nyerhetne.
-
-
-
UserX
addikt
Sziasztok!
Ez meg mi??? DIGI 1000/300-as Net, Gigabyte B560M DS3H lap, 22H2... 100/100-as sebességem van, még be is telefonáltam a DIGI-nek. Másik, LINUX-os gépen meg van a sebesség. VPN szoftvert és 3rd part virusírtót használok, de a probléma a kikapcsolásukat követpen is fent áll. Nem tudom, hogy ma még lesz-e erőm, de kipróbálom live disk-el, hogy kiszűrjem a hardverhibát.
Ha rossz helyre írtam, bocs, irányítsatok tovább!Köszönök bárminemű segítséget!
-
King Unique
titán
Az nemrég már ki lett tárgyalva itt, hogy digitális licenc / digitális licenc megléte esetén se a Windows 10-nél, se a Windows 11-nél nem kell ugyanazon Home / Pro / egyéb kiadás újratelepítésénél újra megadni a termékkulcsot, automatikusan aktiválódni fog digitális licenccel, amit a telepítő is világosa leír az aktiválásnál.
Ha esetedben ez Windows 10-nél nem működött, akkor vagy nem volt digitális licenc az adott kiadáshoz társítva, vagy másik kiadás lett helyette telepítve amihez nem tartozik digitális licenc, vagy a nálad telepített Windows 10-nél nem stimmelt valami, meg ha nem a termékkulcs volt érvénytelen.
-
TechN7ne
nagyúr
Észrevettétek azt a kis apróságot ,hogy Win11 alatt jobb minőségű a hang?
Legyen hangkártya rá dugva vagy bármi…. -
koby11h
őstag
válasz nagyasanya #11027 üzenetére
Az eseménynaplóból kideríthető, hogy mikor ált le, a miért az már más kérdés.
Pl. Last shutdown time
Abból hátha lehet valamire következtetni...[ Szerkesztve ]
"C3PO egyetlen igazi hibája, hogy választékosan fejezte ki magát a sok bugris között..."
-
Sziasztok!
Kéne egy kis help.
Nálam a Win11 ben ki van kapcsolva, hogy aludni menjen a gép, mégis elmegy kb 2 óra után.
Mi a fenét állítsak be hozzá, hogy ne tegye?
A gépházban és a régi vez pultban is megtettem.Előre is köszi a helpet.
Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!
-
_q
addikt
Sziasztok!
Eddig windows 10-et használtam, ahol telepítés után mindig meg kellett adni az aktiváló kulcsot (nem telepítés közben szoktam beírni). Most felraktam a windows 11-et, de nem kellett telepítés után megadni a kódot. Néztem a beállítások között és azt írja, hogy aktiválva. Ez hogy lehetséges? Asztali gépről van szó. Laptopnál a bios-ba szoktak beégetni a kulcsot ezért ott nem kell utólag megadni, de asztali gépnél ez most fura nekem. Van esetleg valakinek ötlete erre? -
koby11h
őstag
válasz nagyasanya #11023 üzenetére
Ha a futó programok továbbra is meg voltak nyitva, akkor hibernálás?
"C3PO egyetlen igazi hibája, hogy választékosan fejezte ki magát a sok bugris között..."
-
nagyasanya
lelkes újonc
Sziasztok!
Nem értem mi történik a géppel. Laptopról van szó.
Kikapcsol magától a gép. Pontosabban, ha használva van semmi gond.
Este, lecsukom a laptop tetejét, direkt figyeltem, nem megy le alvó állapotban, úgy van beállítva, hogy ne történjen ilyen esetben semmi ha töltőn van.
Egy-két órával később ránéztem és ugyan úgy ment a gép.
Viszont most reggel amikor felkeltem már megint ki volt kapcsolva, nem alvó üzem mód, hanem teljesen leállítva.
Nem találok sehol ilyen opciót. Ez mitől lehet?
Az energia gazdálkodás jól van beállítva, leellenőriztem.Köszi
-
King Unique
titán
válasz Krystal_s #11021 üzenetére
• Upgrade to Windows 11
• Upgrade to Windows 11 from Windows 10 with Windows 11 Installation AssistantA Windows 7/8.1
—►
Windows 11 in-place upgrade-hez nyilván Windows alól indított in-place upgade kell, nem alaphelyzetbe állítás - ami a W7-nél nincs is - , az utóbbi ugyanazon verzió - vagy a letöltésnél akár újabb / factory reset esetén régebbi - visszaállítására, újratelepítésére való.Vagy kezeli és támogatja az adott PC, annál a legacy BIOS / UEFI firmware a bootolást USB-portok megléténél USB-s eszközről, vagy nem, hirtelen nem rémlik, hogy általánosan USB 2.0 / 3.X eszköz függvénye lenne... Max. olyan szokott lenni, hogy egyes eszközöknél, egyes pendrive-oknál előfordulhat bootolási probléma (példa). De általánosan a legacy rendszereknél, mint amilyen a Windows 7 szokott gondot okozni a telepítés USB 3.X portról az USB 3.X driver hiánya miatt (példa) és ott is inkább maga az USB 3.X port, nem feltétlen az USB 3.X eszköz.
Lehet akár telepítési adathordozó nélkül is bootolni a telepítőt és clean install módszerrel telepíteni a Windows 10/11-et, lásd az alábbi útmutatókat, amik nemcsak a Windows 10-nél, hanem nyilván az eleve nagyon hasonló Windows 11-nél is ugyanúgy érvényesek.• Windows 10 tiszta telepítése helyi lemezről, DVD vagy Pendrive nélkül
• Clean Install Windows 10 without DVD or USB Flash DriveLegközelebb 1 kérdést elég lesz 1 topikban feltenni.
[ Szerkesztve ]
-
Krystal_s
addikt
válasz King Unique #11020 üzenetére
Általánosan érdekelt Win 10 és 11 esetén is. Olyankor, amikor valaki egy korábbi rendszert W7, W8-at szeretne frissíteni újabbra, de tiszta telepítéssel. Bizonyos kényelmi okok miatt egy meglévő rendszer alól lenne elindítva a telepítés.
Van egy laptop, ami bootnál nem kezeli az USB 3 eszközöket. Így azt a pendrive-ot sem, amin jelenleg az új Win képfájl van. Szabad USB 2 eszköz most nincs és túlvariálni sem szeretném. Rendszer alatt kezeli azt a Pendrive-ot. Úgy tudom így is lehet tiszta rendszert telepíteni, de szerettem volna megerősítést kapni, mert a törlések ellenére azért a Windows old mappa is ott marad, meg 1-2 program mappa, ami csak simán a C:-re lett telepítve. (pl TC, Sumatra pdf..)Úgy érzem a múltkori beszélgetésünk miatt most sem itt, sem a 10-es topikban nem kaptam volna választ, ha csak simán rákérdezek, ahogy ezt d.u. tettem.
Köszönöm, hogy válaszoltál. Másra itt már nem nagyon lehet számítani. 😇 -
King Unique
titán
válasz Krystal_s #11019 üzenetére
Ha Windows 11-ről van szó, akkor értelemszerűen a Windows 11 topikban, valamint megvárni amíg válaszolnak, nem 3 topikban - 1 , 2, 3 - párhuzamosan ugyanazt, meg sem várva a válaszokat.
Az alaphelyzetbe állítás is lényegében egy újratelepítés, meg pláne ha minden elem eltávolításával történik, annál másik opcióként megtarthatók akár a személyes fájlok és a telepített programok, adatmegsemmisítési és Windows ISO letöltési opciók is bejelölhetők, Windows 11-gyel előtelepített PC-knél a gyári recovery partíció megléténél visszaállítható a gyári alapállapot (Restore factory settings), nem szükséges telepítési adathordozó (pl. pendrive) a művelethez, stb.
A clean install előnye az lehet, hogy pl. az előbbinél (jóval) gyorsabban lefuthat, tetszőlegesen lehet particionálni és kiadást választani a telepítésnél, stb.[ Szerkesztve ]
-
s4hu|SyD^
addikt
válasz King Unique #11015 üzenetére
Pontosan azért volt más meghajtón a lapozófájl, mert tele volt a C anno és úgy maradt. De azóta a C-t is megtisztítottam rendesen. Jelenleg áttettem oda a lapozófájlt.
Linux dual boot már megvan úgyhogy meglévőhöz kell majd hozzáadnom. Majd előtte megnézem, hogy hogy de ha jól láttam akkor Ubuntu USB, live és Gpart. Fast startup ugy értelemszerűen nem játszik a Dual Boot miatt. (csak a 30 GB kevés lett neki ezért is kell ez a másik 30 GB)"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"
-
-
King Unique
titán
válasz s4hu|SyD^ #11014 üzenetére
A lapozófájlnak normál esetben az SSD rendszermeghajtón, illetve a Windows 11 C rendszerpartícióján van a helye, nem egy jóval lassabb HDD-n. Ha pl. 32 / 64 GB-os SSD a rendszermeghajtó és a 17 GB-os lapozófájl miatt kevés a szabad terület, max. akkor lehet értelme másik meghajtóra tenni vagy a méretét csökkenteni, egyéb esetben (pl. felesleges íráskímélés) viszont kb. zéró.
Fordítva, a Linuxot a nem lefoglalt (unallocated) területre rátenni, arra telepíteni / telepíteni. Ahol majd a Windows 11-nél javasolt előtte a Fast Startup funkciót kikapcsolni, máskülönben ilyen probléma lehet.
[ Szerkesztve ]
-
s4hu|SyD^
addikt
válasz King Unique #11012 üzenetére
Köszönöm letesztelem. Közben helyreállt a Page file is(szép 17 GB), és igen automatikusra volt állítva, nem is a rendszer SSD-n hanem egy HDD-n csak. RAMdisk csak a cache miatt van, amivel sokkal gyorsabb úgy. Edge is megoldódott végre. Holnap kiderül, hogy megy-e minden. Még az Unallocated helyet is rá kell tennem valahogy a Linux-ra, de az már másik topik lesz.
"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"
-
s4hu|SyD^
addikt
válasz Doky586 #11011 üzenetére
Ha nem kapcsolgatom ki őket akkor nem enged a rendszer elvenni helyet. Márpedig 110 GB szabad helyem volt és így is csak 30 GB-ot engedett elvenni. RAMdisk meg csak egyszerűen szupersebességet ad a Chrome-nak főleg, hogy én rengeteg lappal használom. Próbálok 100 alatt maradni, de nem mindig sikerül... Tudom...
"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"
-
King Unique
titán
válasz s4hu|SyD^ #11010 üzenetére
Manage Virtual Memory Paging File in Windows 11
Ha a virtuális memória (lapozófájl) úgy lett beállítva, hogy méretét a rendszer kezelje automatikusan / rendszer kezelje automatikusan az összes meghajtón, akkor nyilván nem kellene olyan gondnak lenni, hogy elfogy a memória. Ha az utóbbi van, akkor lehet nem megfelelő az előbbi beállítás.
RAMDisk pedig normál esetben nem kell ahhoz, hogy egy böngésző normálisan, összeomlás nélkül tudjon futni, meg pláne ha SSD a rendszermeghajtó.• Enable or Disable Startup Boost in Microsoft Edge
• How to prevent new Microsoft Edge from running in the background on Windows 10/11A Microsoft Edge háttérben futását elsődlegesen a böngészőben böngészőben lehet / kell kikapcsolni. Ahol ha esetedben a bezárást követően mégis fut tovább a háttérben, akkor valószínűleg nem lett kikacsolva a böngészőben a háttérben futás.
Amúgy nem mintha olyan sok RAM-ot igényelne az a néhány folyamat, vagy legalábbis nálam most kb. 50-60 MB összvissz, ami kb. semmi.Egyébként a rendszerpartíció zsugorításához nem feltétlen kell kikapcsolni a lapozófájlt, ha a beépített lemezkezelő nem engedi a kívánt méretre zsugorítani, akkor 3rd party particionáló programmal (példa) megoldható
[ Szerkesztve ]
-
-
s4hu|SyD^
addikt
Jó estét!
Olyan problémám állt elő, hogy lecsíptem(Shrink) a C(boot, rendszer, Win11) meghajtóból, hogy majd a Linux(Ubuntu) meghajtóhoz adjak hozzá. Ezzel semmi gond, kikapcsoltam a page file-t, a védelmet a C-re így engedte is. Majd megvolt, reboot, mindent visszaállítottam, page file, védelem. De valamiért pl. a Chrome összeomlik, hogy elfogy a memória. 16 GB van és hát nem igazán kéne elfogynia. AMD RAMDisk-kel adtam neki még 4 GB-t ami csak neki van cache végett(és gyorsaság). Valamiért nem segít. Chrome megesz mindent. Eddig nem fordult ez elő még úgy sem hogy elég sok lap van megnyitva.
Valamint az Edge-ben az alkalmazások mennek a háttérben és azok is eszik a mem-et. Kikapcsoltam, hogy ne menjenek a háttérben, de mégis mennek.
Valaki tud ezekre megoldást?
Előre is köszönöm![ Szerkesztve ]
"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"
-
Diák66
őstag
Ez egy tök általános leírás, nagyjából minden programra rá lehet húzni, mint megoldás. (frissítsd a drivereket, a keretrendszereket, amik hozzá kapcsolódhatnak, reinstall stb...)
De jelen pillanatban most bár elindul az alkalmazás, egyes menüpontokban összeomlik. Az uninstall meg hibát dob, a javítás (repair) úgyszintén, egyedül a bővítés (módosítás) fut le, de nincs mit hozzáadni. -
sinick
senior tag
Sziasztok!
Nyomtatómegosztás problémám van (helyi hálózaton, W11 Pro számítógépek). Működött rendesen, majd kb. 1 hónapja egyik napról a másikra 1) a kliensről nyomtatva se kép se hang, 2) kliensen nyomtató hozzáadásával "nincs nyomtató/nem találja/be van -e kapcsolva" pirosikonos hibaüzenet 3) kliensen a hálózatot megnyitva, gazdagépet megnyitva, nyomtatóra kattintva már beszédesebb hibaüzenetet, sárgaikonos "0x00000709" hibát kapok.
Rágógliztam: Pl. 0x00000709 error when installing a Shared Printer - Microsoft Q&A
A második, gpedit.msc-vel próbálkoztam, nem jött be! (Az első regedit-es tipp totál más!)
Szerintem az a gond, hogy a gazdagépet használó fiókon nincs jelszó és ezt megelégelte a Microsoft. Ez fájlelérésnél is gond szokott lenni, de arra van beállítás. Nem adnék jelszót, ha nem muszáj.
Esetleg valakinek valami tipp?
Köszi: sinick
-
Diák66
őstag
Most bántam meg, hogy engedtem frissíteni a 10-et 11-re. Kérdeztem itt, hogy most már használható-e, mert korábbi tapasztalat az volt, hogy nem igazán. Az volt a válasz, hogy ennél tutibb nincs, tökéletes. Tehát most ott tartok, hogy lefrissített, de pl. az Alienware Command Center nem hoz fel minden opciót. Újra akartam telepíteni a progit, mondom azzal nem okozhatok kárt. Tévedtem, uninstall során kékhalált kaptam. (nem úgy volt, hogy száműzik?? ) Hát jó, próbálkozzunk még, de sehogy se sikeredik az uninstall. Tettem egy kísérletet hátha csökkentett mód majd jó lesz (bár uninstall akkor lehet nem ment volna), de mindegy is elakadtam a bejelentkezéssel. Közli, hogy a pin kód most valamiért nem működik, de beállíthatok egy újat, ami úgyszintén nem működik és bár van jelszava a felh.fioknak, de azt sehogy se kéri. Msconfig sehogy se érhető el, szóval végül tegnap esti állapotra visszaállítottam a rendszert és láss csodát, belépett a fiókba saját maga... ja és hab a tortán, csökkentett módban. Msconfig és vissza minden, mert mára sok volt. De holnapra maradt a feladat, az Alienware Command Centert megfelelő működésre bírni.
-
Vicoo
senior tag
válasz King Unique #11003 üzenetére
Igen, teljesen x-akta.
a DISM elakad a verzió kiíírásánál, ami 10.0.22000.1098, ha jól látom ez win11-et takar. -
Krystal_s
addikt
Van bármilyen hátránya, ha egy korábbi rendszer alól van indítva egy új Win telepítése minden adat törléssel, azzal szemben, mint amikor Bootoláskor telepítőről van indítva a telepítés?
(az elsőnél marad egy Windows.old mappa, ami törölhető) Azon kívül van bármiféle hátrány - előny a kettő között? -
King Unique
titán
• Ja, hát ha más a tulaj és laikus felhasználó, akkor ott ki tudja mi minden történt, akármi lehet...
• A KB5016623 Windows 10-es frissítés és ráadásul Enterprise 2019 LTSC kiadásnál, amit home user normál esetben nem is használhatna otthon legálisan, az olyan szervezeti (céges, intézményi) szinten reális és legális. Ha nem céges laptop, hanem otthoni és a helyi "vérpisti" telepített rá Enterprise LTSC kiadást, akkor nyilván nincs miről beszélni...
• A KB5019311 már Windows 11-es kumulatív frissítés, de abból is OOB (Out-of-band), amik csak opcionális frissítésként ajánlj fel a Windows Update (vagy fel sem ajánlja és úgy kell a katalógusból letölteni) és nem kötelező telepíteni. Szóval ez is érdekes.
• Ha jelenleg Windows 11 fut a laptopon akkor a KB5016623 számú Windows 10-es frissítést jó hogy nem lehet eltávolítani, max. a KB5019311-et lehetne, vagy ha a Windows Update-en történt funkciófrissítés Windows 10-ről Windows 11-re, akkor a legutóbbi funkciófrissítést eltávolítani.
• Ha a frissítési művelet meg lett szakítva a felhasználó által, akkor nem meglepő, ha utána nem bootol a Windows 10/11, bár jó esetben vagy folytatja a művelet, vagy visszavonja a módosításokat és visszaáll a korábbi állapotra.
• Ha Enterprise LTSC kiadás van telepítve - bár a Windows 11-nél olyan jelenleg nincsen, max. Enterprise és IoT Enterprise - , akkor oldja meg a problémát a szervezet IT részlege, vagy ha otthoni mókolás, akkor az, aki olyat telepített.
• Egyéb lehetőségek pl. Startup Repair, csökkentett módban indítás, vagy ha nem oldják meg akkor alaphelyzetbe állítás (a személyes fájlok megtartásával) vagy clean install.
• Ha esetleg hardverhiba van (pl. RAM, HDD / SSD), akkor viszont először értelemszerűen azt kellene elhárítani, cserélni a hibás hardverelemet.[ Szerkesztve ]
-
Vicoo
senior tag
válasz King Unique #11001 üzenetére
Sajnos a tulaj nem ért hozzá semennyire, még azt sem tudja hogy mit használt. Én egyre hajlok arra, hogy Win10->Win11 frissítésbe halt bele a gép. Az, hogy Win11 van rajta onnan tudom, hogy a RE azt írja, hogy Win11 a bootolható rendszer.
A két frissítés amit listáz: egyik
A mi történtre annyit mondott, hogy egyszercsak nem indult. Gondolom a gép elkezdett valami frissítést, ami annyira nem sikerült, hogy azóta tetszhalott állapotban van.
-
King Unique
titán
• How to Run a Startup Repair in Windows 10/11
• Uninstall Updates in Windows 11
• Reset Windows 11 PC
• Clean Install Windows 11Már ha a telepítőről bootolva a WinRE menüben és parancssorban sem lehet eltávolítani az adott frissítéseket, akkor az nem feltétlen normális. Bár itt tudni kellene, hogy pontosan melyik frissítésekről van szó, mert az a leírtak alapján nem derült ki, ahogyan az sem, hogy pontosan mi történt (Windows-frissítés / illesztőprogram-frissítés, 3rd party program telepítése / hardvercsere?) közvetlenül a bootolási probléma előtt. Valamint hogy újraindítás, vagy leállítás és indítás történt-e, utóbbinál a Fast Startup funkció be volt-e kapcsolva, stb.
[ Szerkesztve ]
Új hozzászólás Aktív témák
- Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
- Mibe tegyem a megtakarításaimat?
- WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat
- OLED TV topic
- Robogó, kismotor
- AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- Politika
- Samsung Galaxy S23 és S23+ - ami belül van, az számít igazán
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- Óra topik
- További aktív témák...
- Windows 10/11 Home/Pro , Office 2024 kulcsok
- Eladó Steam kulcsok kedvező áron!
- Microsoft licencek KIVÉTELES ÁRON AZONNAL - UTALÁSSAL IS AUTOMATIKUS KÉZBESÍTÉS - Windows és Office
- Bitdefender Total Security 3év/3eszköz! - Tökéletes védelem, Most kedvező áron!
- World of Warcraft Burning Crusade Collector's edition bontatlan