Új hozzászólás Aktív témák

  • Attila2011

    aktív tag

    válasz Szevam #24099 üzenetére

    Lucifer nevéből talán azért rossz ilyen analógiát vonni, mert eredetileg Szent Jeromos nem a sátánra alkalmazta, hanem egy földi uralkodóra. Jézus egyébként ezt mondja róla:
    "Láttam a sátánt: mint a villám, úgy zuhant le az égből."
    A hullócsillag a bukás szimbóluma a Szentírásban. Tudni érdemes, hogy a sátánra kerubként utal az Írás, akik a szeráfok után a leghatalmasabb szellemi lények. Ezért ilyen hatalmas bukása is.

    Jézus ilyen bibliai jelképe a hajnalcsillag, amivel utal magára is:
    "Én vagyok Dávid gyökere és ivadéka, a fényes hajnalcsillag!"
    Mely a sötétségben támadó világosságot jelképezi. Míg Malakiás könyvében Krisztus napként szerepel:
    "Bizony, íme, eljön majd az a nap, lángolva, mint a kemence, és minden kevély és minden gonosztevő olyan lesz, mint a tarló, és az eljövendő nap lángra lobbantja őket – mondja a Seregek Ura –, és nem hagy rajtuk sem gyökeret, sem hajtást. Nektek azonban, akik nevemet félitek, felkel az igazság napja, ami gyógyulást hoz szárnyain..."

    Később Isten, mint a Nap jelenik meg Assisi Szent Ferenc csodálatos himnuszában is:
    "Aki a nappalt adja és ránk deríti a Te világosságodat. És szép ő és sugárzó nagy ragyogással ékes: A Te képed, Fölséges."

Új hozzászólás Aktív témák