Új hozzászólás Aktív témák

  • Miklós315

    aktív tag

    válasz Anfänger #23648 üzenetére

    Wommack-videó

    Ezzel sem győztél meg.
    1. Alap dolgokat mond
    2. Hülyeségeket mond ("el tudnák képzelni Jézust maszkban a betegek között?") :F

    "Szerintem."

  • Anfänger

    őstag

    válasz Miklós315 #23651 üzenetére

    "2. Hülyeségeket mond ("el tudnák képzelni Jézust maszkban a betegek között?") :F

    Az teljes igazat mondja pedig,és visszakérdez,hogy el tudnánk- e képzelni Jézust a maszkban? Miért hülyeség ez?
    A vírusról szól és a hitről,ez csupán egy példa volt tőle.
    Ha én azt kérdezem,hogy el tudnánk- e képzelni Jézust,amint orvoshoz megy,mert nem érzi jól magát? Akkor ezután nem olvasnád el amit írok,mert hülyeséget írtam? Ugyan már,akinek van füle,az hallja a mondandójának a lényegét. Nem kell ezen kibukni. Isten nem egy komor öreg Úr,aki a homlokát állandóan összeráncolva azt nézi,hogy mikor vétkezel,mikor mondasz ilyet,aztán megbüntet.
    Ő nem a büntetésre vár,hanem arra,hogy felismerjük azt,hogy Ő kegyelmes és hogy mindennél jobban szeret bennünket.
    Ő minket a saját képmására teremtett és azt várja,hogy felismerjük,hogy ha behívjuk Őt az életünkbe,akkor bennünk él,( velünk vacsorázik)mint szellem a testünkben,és megeleveníti azt is éppúgy ,mint a szellemünket,akit megtérésünkkor Ő maga szül újjá. És velünk marad a világ végezetéig. És ezt is megígéri,nincs mit ezen kiforgatni,ott van,egyértelműen kimondja az Ige.

    [Curry Blake]
    Arra kérlek,mennyei Atyám,hogy azokkal az Igékkel amik ebben a videóban elhangzanak,nyisd meg a szívünket,hogy utat találjunk tehoztád!

    [ Szerkesztve ]

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Miklós315

    aktív tag

    válasz Anfänger #23652 üzenetére

    Akkor kifejtem:
    Az ember az Isten-ember kapcsolatban nem egy passzív, lusta, szenvedő, hanem aktív, szabad fél.

    Bármilyen kihívás (háború, tűzvész, járvány) esetén nem az a cél, hogy passzívan elvágódj az úton, remélve, hogy Isten megvéd, ezért nem megy majd át rajtad egy kamion, hanem kutya kötelességed minden rendelkezésedre álló információt, eszközt, módszert felhasználni a védekezés/menekülés során. Ezeket is Istentől kaptad, nem csak úgy terem a fán...

    Egy fertőző betegség kapcsán mit lehet tenni (hívő szempontjából)?
    Felveszed a teljes felszerelést, legjobb tudásodnak megfelelően ténykedsz, óvatosan, miközben hitedből fakadóan tudod, hogy Isten vigyáz rád, ergo, nem esik bajod.
    Vagyis köznyelvien: segíts magadon, Isten is megsegít.

    "Szerintem."

  • Anfänger

    őstag

    válasz Miklós315 #23653 üzenetére

    Bármilyen kihívás (háború, tűzvész, járvány) esetén nem az a cél, hogy passzívan elvágódj az úton, remélve, hogy Isten megvéd, ezért nem megy majd át rajtad egy kamion, hanem kutya kötelességed minden rendelkezésedre álló információt, eszközt, módszert felhasználni a védekezés/menekülés során. Ezeket is Istentől kaptad, nem csak úgy terem a fán...
    Egy fertőző betegség kapcsán mit lehet tenni (hívő szempontjából)?
    Felveszed a teljes felszerelést, legjobb tudásodnak megfelelően ténykedsz, óvatosan, miközben hitedből fakadóan tudod, hogy Isten vigyáz rád, ergo, nem esik bajod.
    Vagyis köznyelvien: segíts magadon, Isten is megsegít.
    Egyértelmű,hogy nem maradunk passzívak,mert a Szentszellem nem is akarja,hogy azok legyünk. Ő is arra fog bírni minket,hogy megismerjük az Igét,ezt én is mondom elejétől fogva+ az Istennel való életre fog terelgetni. Van aki hagyja és teszi alázatosan,és van aki nem enged Istennek és büszkén megpróbál egyedül megoldani mindent Isten nélkül.
    Szóval én nem mondtam,hogy passzívan éljünk,és várjunk a sült galambra.

    [ Szerkesztve ]

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • MageRG

    addikt

    válasz Attila2011 #23646 üzenetére

    "...minden lényegi kérdést egyetemes zsinatokon már [...] tisztáztak az egyházatyák."
    Most ez úgy hangzott, mintha kimerítő vita folyt volna, észérvekkel. Akik meg nem fogadták el, azok holdkórosok.
    Pedig igazából mindkét oldal álláspontja ugyanúgy jogos, csak az egyik hatalmával és tekintélyével élve kiszorította a másikat.
    Tudomásom szerint több, mint ezer féle keresztény vallás van. Nekem ez nem pár dolognak tűnik, amiben nincs egyetértés (már csak kombinatorika alapján sem).

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

  • Miklós315

    aktív tag

    válasz Anfänger #23654 üzenetére

    Mellébeszélsz.
    A konkrét videó kapcsán jeleztem, hogy konkrétan össze-vissza hadovál a csávó.
    Mert:
    alapvető hitigazságokat fűz össze saját veszélyes elgondolásokkal (a vírusfertőzést nem orvosszakmai védekezéssel, hanem erős hittel is megelőzhetjük), majd levédi magát azzal, hogy "mivel nem mindenki olyan pöpec, mint én, ezért mégis jobb, ha orvosszakmai eljárásokat követünk".

    Tehát:
    Mi a fenét akar mondani? Zagyvál. Zavarosan.
    Vajon milyen üzleti modell keretében kell show-val kitöltenie a műsoridőt?
    Amerikai vándorprédikátor a fickó, egy saját alapítású iskolahálózattal (mennyi lehet a tandíj? hogyan zajlanak a képzések?), bár az egyházzal szemben ez a struktúra Téged pont nem zavar, továbbá tévés műsorral, stb. (reklám/szponzor/adomány bevételek?)...

    Nem is értelek :F

    "Szerintem."

  • Anfänger

    őstag

    válasz Miklós315 #23656 üzenetére

    "alapvető hitigazságokat fűz össze saját veszélyes elgondolásokkal (a vírusfertőzést nem orvosszakmai védekezéssel, hanem erős hittel is megelőzhetjük), majd levédi magát azzal, hogy "mivel nem mindenki olyan pöpec, mint én, ezért mégis jobb, ha orvosszakmai eljárásokat követünk".

    És teljes mértékben igaza van,csak az nem fog megbetegedni a vírustól,akinek megvan erre a megfelelő hite. De tudja nagyon jól,hogy akár a gyülekezetben is lehetnek olyan új érdeklődő emberek,akik nem hisznek,de hinni akarnak.
    Ez teljesen rendben van,Wommack nem kockáztathatja meg ezt,az ő saját hitét nem erőltetheti rá másra.

    Ezeknek az evangélistáknak már sokat köszönhetnek az emberek,több 1000 embert láttak már meggyógyulni Isten ereje által,és tették tanítványokká szolgálatuk ideje alatt,mert szó szerint elhitték azt amit Jézus mondott.
    Erre buzdítalak benneteket,hogy ami le van írva a bibliában,azt fogadjátok el igaznak! Csak próbáljátok ki,a gyakorlatias valóságot,mert ez mára is vonatkozik,ez örök Ige. Mindenkorra igaz.

    A bibliában kerek- perec le van írva,mit kell csinálni. Ezek az emberek azt csinálják,Isten pedig ellátja őket. A Vatikánt is felveti a pénz,de az vesse rájuk az első követ,aki bűntelen,Jézus szavaival élve. Az Ítélet nem a mi dolgunk.
    Én csak annyit látok,hogy ezek az emberek,mint Andrew Wommack,Reinhard Bonke,Torben Sondergaard azt teszik amit Jézus mondott. Ők valóban Jézust követik,nem csak elméletben de gyakorlatban is.
    Mint tudjuk a hit cselekedetek nélkül halott. És mivel,hogy Isten látja a szívedet és a hitedet,segíteni fog,ha elkezded megvallani Őt az emberek közt.Kezdd el a családban otthon,és a rokonok között,aztán a barátaidat.
    Úgy értem ez az üzenet mindenkinek szól. Jézus él ma is és örökké élni fog,és nem egy szoborban vagy ostyában van belezárva,hanem a megtért emberek testében él és a nem népét ,népévé akarja tenni.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Attila2011

    aktív tag

    válasz MageRG #23655 üzenetére

    Hogyne folyt volna kimerítő vita, Arius idejében a tana többséget szerzett a keresztények körében, sőt maga a császár is ezt fogadta el, mégis Szent Atanáz által képviselt igazság nyert végül.
    Ezek a zsinatok sokszor valódi lehetőséget biztosítottak a viták számára. Az már igaz, hogy utána nem tűrtek ellentmondást, mindenkinek el kell fogadnia kötelező jelleggel.
    Az említett zsinatokat pedig minden keresztény elfogadja, az ortodxok, evangélikusok, refek, anglikánok, stb éppen úgy, mint a katolikusok. Ezt közösen meg is tudjuk vallani a Hitvallásban.
    Persze kényelmes álláspont hivatkozni a sok szektára, de szerintem értelmetlen. Akár te is alapíthatsz egy újat, s akkor eggyel több hivatkozási alapod lesz.

  • Miklós315

    aktív tag

    válasz Anfänger #23658 üzenetére

    És ehhez miért kell mindegyiküknek saját "egyházat" (közösséget, lelkészséget, iskolát) alapítaniuk (egymástól is elkülönülten)?

    "Szerintem."

  • Anfänger

    őstag

    válasz Miklós315 #23660 üzenetére

    Úgy érted,mint az egyház napjainkban?
    Mint a ortodxok, evangélikusok, refek, anglikánok, stb.?🙂
    Ahol laknak,ott hirdetik Isten örömhírét és Jézus halálát és örökké tartó áldozatát.
    Egymástól elkülönülten pedig szerintem azért,mert ha Isten valakinek felnyitja a szemét és evangélistát csinál belőle,akkor az a személy evangélista lesz és Jézus követő! Jézust fogja dicsőíteni és az Atyát bemutatni az embereknek.
    Ezek az emberek,mint Andrew Wommack,Daniel Kolenda,Reinhard Bonke,vagy pl.Torben Sondergaard,már sok embert megnyertek az Istenhez/ az Istennek.
    Mert az igazi Jézust hirdetik és dicsőítik,ezt az igazi örömhírrel " fűszerezve".
    És sok ezer embert meggyógyítottak Jézus hatalmával és erejével, mert meg van írva.
    János 14:12
    " 12 "Bizony, bizony, mondom néktek: aki hisz énbennem, azokat a cselekedeteket, amelyeket én teszek, szintén megteszi, sőt ezeknél nagyobbakat is tesz."
    Egyébként nincsenek ők elkülönülten egymástól,mindannyian Jézust dicsőítik.
    Bárki szabadon bemehet hozzájuk,közéjük,és ki is jöhet. Nem köteleznek semmit senkire,nem erőltetik rád a hitüket. Szabadon dönthet mindenki,hogy meghallgatja- e őket vagy sem. Nincs kötelezettség,sem kötelesség,tőlük.Nem kell semmiben hinned! Nem kell semmit elfogadod! Nem kell hozzá erkölcsi bizonyítvány,hogy tesók lehessünk velük. Ők szeretik a felebarátaikat,mint magukat,ők maguk szabadok,és Jézust dicsőítik.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • MageRG

    addikt

    válasz Attila2011 #23659 üzenetére

    Igazság? Mindkét oldal meg volt győződve a maga igazáról és ugyanúgy a Bibliával érvelt.
    Arius végül elismerte hogy tévedett és kezet nyújtott ellenfeleinek?
    Ha azt mondod hogy igen, akkor én valami nagyon más csatornát néztem...

    [ Szerkesztve ]

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

  • Attila2011

    aktív tag

    válasz MageRG #23662 üzenetére

    Nem írtam még csak hasonlót sem, viszont a közel 1800 zsinaton résztvevő személy jelentős része Arius támogatója volt, akik hatalmas számban pártoltak el tőle, s helyezkedtek a másik oldalra.

  • Miklós315

    aktív tag

    válasz Anfänger #23661 üzenetére

    "Úgy érted, mint az egyház napjainkban?
    Mint a ortodoxok, evangélikusok, refek, anglikánok, stb.? 🙂"
    Igen, pontosan ugyanígy értem. Te is nevetsz ezen. S miért is? Mert Krisztus megalapította apostolaival az egy, szent, apostoli, katolikus egyházat, amiből később kiváltak azok, akik azt mondták: "majd én jobban tudom".
    Ezek, az Általad fent említettek is ugyanígy "jobban tudják". Akkor is, ha ellentmondanak a krisztusi tanoknak.

    "Ahol laknak, ott hirdetik Isten örömhírét és Jézus halálát és örökké tartó áldozatát."
    Ezt megtehetnék a Katolikus Egyház(közösség) berkein belül is. De nem teszik. Nincs fölöttük, mellettük senki, ők diktálják a tanaikat. Csak alattuk vannak.

    "Egymástól elkülönülten pedig szerintem azért, mert ha Isten valakinek felnyitja a szemét és evangélistát csinál belőle, akkor az a személy evangélista lesz és Jézus követő!"
    Az Ószövetség idején voltak egyéni próféták, akik Isten küldetését végezték, általában akkor, amikor eltévelyedett a kiválasztott nép és vissza kellett őket terelni az igaz útra.
    Az Újszövetség, Krisztus eljövetelével, már nem igényli ezeket az egyéni prófétákat: immáron a katolikus egyház (tehát szűken az intézmény, tágabban a krisztushívők) közösségén belül lesznek megtalálhatók a krisztusi tanok hirdetői (egységben, nem elkülönülten, szakadásban).

    "Jézust fogja dicsőíteni és az Atyát bemutatni az embereknek."
    Legalábbis egy Jézus nevűt és egy valamilyen Atyát.

    "Mert az igazi Jézust hirdetik és dicsőítik, ezt az igazi örömhírrel " fűszerezve"."
    1. Nincs kapcsolatuk - egy darab könyvön túl - a krisztusi örökséggel (apostoli egyház, tan).
    2. Az igazi örömhír maga a hirdetmény, nem egy fűszere valami homályos (érdekű) tannak.

    "És sok ezer embert meggyógyítottak Jézus hatalmával és erejével..."
    Dokumentáció? Bemondásra nehéz elhinni, hogy több ezer különböző (nem mondjuk mindig ugyanaz a sánta, vagy vak...) egyént. Mert csalókra sok példa van rendőrségi dokumentációkkal...
    Lehet, hogy ő(k) pont nem csaló(k), de pl. Wommack szövege nagyon nem bizalomgerjesztő tartalmilag.

    "Egyébként nincsenek ők elkülönülten egymástól,mindannyian Jézust dicsőítik."
    Nem egy sorozatgyilkos, öngyilkos, stb. szintén... :F

    "Bárki szabadon bemehet hozzájuk,közéjük,és ki is jöhet. Nem köteleznek semmit senkire,nem erőltetik rád a hitüket. Szabadon dönthet mindenki,hogy meghallgatja- e őket vagy sem."
    A (katolikus) egyház esetében detto.

    "Nincs kötelezettség, sem kötelesség, tőlük. Nem kell semmiben hinned! Nem kell semmit elfogadnod!"
    1. Ha a szabad csatlakozásra gondolsz: az egyház esetében szintén nem erőszak.
    2. Ha a tanokkal kapcsolatban: akkor Jézus feleslegesen tépte a száját, mert ezek szerint nem is kell elfogadni (hinni benne), amit tanított... :F

    "Nem kell hozzá erkölcsi bizonyítvány, hogy tesók lehessünk velük. Ők szeretik a felebarátaikat, mint magukat, ők maguk szabadok, és Jézust dicsőítik."
    Egyház esetében detto.
    Ha pedig a krisztusi tanok elfogadását érted "erkölcsi bizonyítvány" alatt, akkor megint nem értelek, mert attól leszel keresztény, ha elfogadod. Márpedig ez a "beugró" az egyházba.

    [ Szerkesztve ]

    "Szerintem."

  • Anfänger

    őstag

    válasz Miklós315 #23664 üzenetére

    "
    Nem nevetek ezen,a smiley azért került oda,mert Attila 2011 szövegéből másoltam be.
    Hol mondja a biblia,hogy katolikus egyházról beszélt Jézus? Hol említi a biblia a katolikus egyházat?
    Nem tudtam,hogy a katolikus egyház apostolinak hívják magukat.
    "
    Ezek, az Általad fent említettek is ugyanígy "jobban tudják". Akkor is, ha ellentmondanak a krisztusi tanoknak."
    Hát én ezeknél soha nem hallottam volna,hogy ellentmondóak volna Isten Igéjének! Inkább a katolikus egyház ferdít,ahogy én tapasztaltam. Emlékszem fiatal koromból, és látom napjainkban is a prédikációikat,ami nagyon nem tűnik olyannak,mintha élő hitük lenne,és mintha visszatartják a teljes igazságot a hívektől. Ők sokmindenről nem beszélnek ,azokról ami a bibliában vannak,és fontosak lennének a hitetlenekk számára a szemük felnyitására.

    A katolikus egyházon belül nem tehetik,mert:
    1 .Az egyház nem szereti másnak adni a hatalmat,mint 2000 évvel ezelőtt a papok. Ezért feszítették még Jézust.

    2 .az egyház nem engedi be őket,mert az egyházban vannak kötelességek,kötelező dolgokat el KELL hinni és meg kell vallani. Ezt Attila2011 is írta. Jézusban nincs ilyen. Jézusban szabadság van. És szabadítás.

    3. A katolikus egyháznak más a hite. Bálványimádás van,Jézus testét az ostyának titulálják,ezek nem férnek össze azzal amit és ahogy Jézus hirdetett. Szenteket avatnak és imádnak és azokhoz imádkoznak.

    "Az Ószövetség idején voltak egyéni próféták, akik Isten küldetését végezték, általában akkor, amikor eltévelyedett a kiválasztott nép és vissza kellett őket terelni az igaz útra.
    Az Újszövetség, Krisztus eljövetelével, már nem igényli ezeket az egyéni prófétákat: immáron a katolikus egyház (tehát szűken az intézmény, tágabban a krisztushívők) közösségén belül lesznek megtalálhatók a krisztusi tanok hirdetői (egységben, nem elkülönülten, szakadásban)."
    Így van,és ezek a tanítványok akik kilépnek,ezeknek saját tanítványaik lesznek. Ezeket látjuk napjainkban.Pál erre mondja azt,hogy nem az a lényeg,hogy én Kéfáséi vagyok,én Pálé vagyok...a lényeg az, mindenek én legyen a Krisztus!
    Ami nem sok helyen van még az egyházban.
    Fogok válaszolni a többire később,most sajna ennyire volt időm.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Miklós315

    aktív tag

    válasz Anfänger #23665 üzenetére

    "Nem nevetek ezen, a smiley azért került oda, mert Attila 2011 szövegéből másoltam be."
    Ezt nem értem. (Azt hittem, ez a Te gondolatod.)
    Mit és melyik hozzászólásból idéztél? (kérlek, jelöld, köszönöm)

    "Nem tudtam, hogy a katolikus egyház apostolinak hívják magukat."
    Nem csak ezt... :U
    Katolikus (katholikosz)

    "Emlékszem fiatal koromból, és látom napjainkban is a prédikációikat, ami nagyon nem tűnik olyannak, mintha élő hitük lenne, és mintha visszatartják a teljes igazságot a hívektől. Ők sokmindenről nem beszélnek, azokról ami a bibliában vannak, és fontosak lennének a hitetlenek számára a szemük felnyitására."
    :F

    "A katolikus egyházon belül nem tehetik, mert:
    1. Az egyház nem szereti másnak adni a hatalmat, mint 2000 évvel ezelőtt a papok. Ezért feszítették még Jézust."
    Összemosol dolgokat és rossz narratívára alapozva teszed ezt.

    "2. az egyház nem engedi be őket, mert az egyházban vannak kötelességek, kötelező dolgokat el KELL hinni és meg kell vallani. Ezt Attila2011 is írta. Jézusban nincs ilyen. Jézusban szabadság van. És szabadítás."
    1. Kötelesség: megfelelni Isten/Jézus akaratának/kívánságának/tanításának (életeszmény)
    2. Hinni kell: Istenben, Krisztusban (megváltó). És ezt megvallja minden hívő a közösségben (Krisztus titokzatos testében, az egyházban).
    Úgy tudtam, ettől tartod magad Te is kereszténynek :F
    3. Szabadság: a földi béklyóktól, a bűntől, nem Krisztus tanaitól, a benne való hittől. :U

    "3. A katolikus egyháznak más a hite. Bálványimádás van, Jézus testét az ostyának titulálják, ezek nem férnek össze azzal amit és ahogy Jézus hirdetett. Szenteket avatnak és imádnak és azokhoz imádkoznak."
    1. Más a hite bizony: a Tiédtől különböző.
    2. Bálványimádás: nem érted a fogalmat (az teljesen mást jelent).
    3. Jézus teste: utolsó vacsora --> kenyértörés --> "ez az én testem" --> "ezt cselekedjétek" :F
    4. Szentek (nem közvetlenül a szenteket - önmagukért -, hanem a bennük működő szent Isteni kegyelmet tiszteli az egyház e megszentelt kiválasztottakban)

    [ Szerkesztve ]

    "Szerintem."

  • Anfänger

    őstag

    válasz Miklós315 #23666 üzenetére

    23659- ös hozzászólásból. De az én gondolatom volt,csak az egyházak neveit másoltam ki tőle de ez nem gáz szerintem.

    A bálványoknál amit írtál,ezt írja:
    A szó szoros értelmében az élettelen tárgyak (pl. égitestek, totemek), állatok, ember (pl. az ősök) istenítése.
    Pl. az ősök. Igen,mint a szentek. Tárgyak szintúgy vannak a katolikus templomban,mint szentekre emlékeztető szobrok.

    "4. Szentek (nem közvetlenül a szenteket - önmagukért -, hanem a bennük működő szent Isteni kegyelmet tiszteli az egyház e megszentelt kiválasztottakban"
    Dehogynem,a szentekhez imádkoznak gyógyításért,védelmezésért,ezért,azért.
    Az,hogy nem imádják a szentekhez,az csak elméletben igaz,sajnos,a gyakorlat teljesen más. Az imádkozás szó is az imádásból indul. De ha nem így lenne,akkor sem kell szentekhez imádkozunk,Szűz Máriához sem.
    Őt az idős emberek jobban imádják Jézusnál és az Istennél! El van ferdítve ez az egész,nem az igazi evangélium van hirdetve napjainkban az egyházakban,sajnos. Isten nem szereti a bezártságot,a közösséget biztosan,ami lehet 2-3 fős is.Akkornis meghallgat az Isten, ezt mondja a Máté 18: 19

    "19. Ismét mondom nektek, hogy ha ketten közületek összhangban lesznek a földön akármilyen dologban, és amit így kérnek, meglesz nekik az én égi Atyámnál, 20. mert ahol ketten vagy hárman összegyűlnek az én nevemben, ott vagyok közöttük."

    "1. Kötelesség: megfelelni Isten/Jézus akaratának/kívánságának/tanításának (életeszmény)
    Mihez kötelesség megfelelni?
    Hogy érted? Ahhoz,hogy az Isten megszólítson? Nem,nem kell!
    Jézus sem mondta senkinek előre,hogy ezt vagy azt tedd és gyere vissza,majd akkor meggyógyítalak. Nem mondta az örömlánynak,hogy megérdemli a kövezést,hanem,hogy: megbocsájtattak bűneid. Mert nagyon jól tudta,hogy még fog halni érte. Mint értünk is.
    A vakot sem küldte el,hogy menjen megbánni a bűneit és akkor jöjjön vissza,majd meggyógyítani őt.
    A hitetlent is ugyanúgy megérintheti Isten,közvetve is és közvetlenül is.
    A betegnek kell az orvos,ahogy Jézus mondaná.
    Igehirdetésen keresztül is,akár a templomban,akár a gyülekezetben,akár bűnözés közben.
    Isten az Isten,és nagyon jól tudja,hogy az ember a saját cselekedetei alapján nehezebben találja meg az Istent mint Ő az embert
    Ezért sokszor előbb lép Ő és azért mert Ő tett velünk valamit,azért lesz hitünk.
    Szóval valaki imádkozik egy hitetlenért,aki meggyógyul,és ezért megjön a hite. Azonnal felismeri,hogy szüksége van Istenre és tudni fogja,hogy bűnbocsánatért kell imádkoznia.

    2. Hinni kell: Istenben, Krisztusban (megváltó). És ezt megvallja minden hívő a közösségben (Krisztus titokzatos testében, az egyházban).
    Miért titokzatos?
    Úgy tudtam, ettől tartod magad Te is kereszténynek :F

    Így van,hittel megvallom,és megvallottam az embereknek.
    3. Szabadság: a földi béklyóktól, a bűntől, nem Krisztus tanaitól, a benne való hittől. :U

    Igen,szabadság a bűntől. Erről beszélek. De ez nem ellenkezik a te egyházi elveddel.
    Én Jézust hirdetem,az Atya Isten dicsőségére! Jézus kereszthalálát,a mi megváltásunkkért,a tökéletes áldozatát és a testben való feltámadását a mi üdvösségünkkért. És hiszem,hogy Jézus Krisztus az egy igaz élő Isten Fia. Annak az Istennek,aki mindent teremtett.
    János 1:1
    "Kezdetben volt az Ige, aki Istennel együtt volt, és maga is Isten volt. 2 Az Ige kezdetben együtt volt Istennel. 3 Minden az Ige által jött létre, nélküle egyetlen teremtmény sem keletkezett.

    Ez az Isten Ábrahám,Izsák és Jákób Istene! És az én Istenem és mennyei Apám.

    "3. Jézus teste: utolsó vacsora --> kenyértörés --> "ez az én testem" --> "ezt cselekedjétek" :F"
    Úrvacsorázni szoktam én is itthon.
    És bort is iszok,és Jézus halálára emlékezem,ahogy Jézus kérte.

    "4. Szentek (nem közvetlenül a szenteket - önmagukért -, hanem a bennük működő szent Isteni kegyelmet tiszteli az egyház e megszentelt kiválasztottakban)"
    A bennük működő szent Isteni kegyelem az maga a Szentszellem! Isten szelleme! Attól még az embert nem kell imádni és dicsőíteni.
    Mi is ugyanazt a Szentszellemet kajuk,ha hiszünk és vízbe bemerítkezünk . Ugyanaz a Szentszellem,aki feltámasztotta Jézus az elsőszülött Fiút ( testvérünket ). Dicsőség Istennek! De ettől nem mi leszünk dicsőbbek,hanem az Isten megmutatja rajtunk keresztül a dicsőségét az embereknek,hogy megismerhessék Őt. Ámen.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Miklós315

    aktív tag

    válasz Anfänger #23668 üzenetére

    1.
    "23659-ös hozzászólásból. De az én gondolatom volt, csak az egyházak neveit másoltam ki tőle de ez nem gáz szerintem."
    Akkor ezt most nem értem, mert a következőről volt szó:

    "Az említett zsinatokat pedig minden keresztény elfogadja, az ortodxok, evangélikusok, refek, anglikánok, stb éppen úgy, mint a katolikusok. Ezt közösen meg is tudjuk vallani a Hitvallásban." (#23659) Attila2011

    "Úgy érted,mint az egyház napjainkban?
    Mint a ortodxok, evangélikusok, refek, anglikánok, stb.?🙂" (#23661) Anfänger

    ""Úgy érted, mint az egyház napjainkban?
    Mint a ortodoxok, evangélikusok, refek, anglikánok, stb.? 🙂"
    Igen, pontosan ugyanígy értem. Te is nevetsz ezen." (#23664) Miklós315

    "Nem nevetek ezen,a smiley azért került oda,mert Attila 2011 szövegéből másoltam be." (#23665) Anfänger

    ""Nem nevetek ezen, a smiley azért került oda, mert Attila 2011 szövegéből másoltam be."
    Ezt nem értem. (Azt hittem, ez a Te gondolatod.)
    Mit és melyik hozzászólásból idéztél? (kérlek, jelöld, köszönöm)" (#23666) Miklós315

    "23659- ös hozzászólásból. De az én gondolatom volt,csak az egyházak neveit másoltam ki tőle de ez nem gáz szerintem." (#23668) Anfänger

    Értelmezés: kimásoltad a felsorolást, de mellétettél egy vigyorgó smiley-t, ami nevetést jelöl, ezért írtam, amit. De Te azt állítottad, hogy nem nevettél, hanem csak más smiley-ját másoltad be, és a saját gondolatod volt (a smiley-val együtt), ami hazugság és ellentmondás egyszerre! Ezeket nagyon jó lenne kerülni, mert se nem tisztességes, se nem konstruktív megoldások. :(((

    2.
    "A szó szoros értelmében az élettelen tárgyak (pl. égitestek, totemek), állatok, ember (pl. az ősök) istenítése.
    Pl. az ősök. Igen,mint a szentek. Tárgyak szintúgy vannak a katolikus templomban,mint szentekre emlékeztető szobrok."
    "A bennük működő szent Isteni kegyelem az maga a Szentszellem! Isten szelleme! Attól még az embert nem kell imádni és dicsőíteni."

    a) többször kijelentetted eddig, hogy elutasítod a rendszeres teológiát (logikát)
    b) többször kijelentetted eddig, hogy önálló értelmezést vallasz (Istenre és a Szentszellemre hivatkozva)
    c) támadod az egyházat, mert: Tőled eltérően értelmez; mert nem a teljes Bibliát tanítja; mert a szentek = bálványimádás
    d) olyan önálló vándorprédikátor egyéneket propagálsz követendő példaként, akik: elutasítanak maguk fölött mindent, ami eredendően visszavezethető kapcsolatban van Krisztussal és tanításaival (a Krisztus által alapított egyház); akik teljesen önkényesen, önállóan, csak néhány dolgot kiragadva értelmezik a Bibliát; akik saját egyházrendszert (iskolák, közösségek, műsorok, rendszeresnek látszó, de kiragadott tanok zanzája) létesítenek (ki tudja milyen anyagi érdekeltség okán); akiknek több ezer gyógyítást tulajdonítasz.

    Tehát:
    Azzal, hogy elutasítod a logikus, rendszeres teológiai értelmezést, és önkényesen kiragadott, sajátosan (néhol az eredeti üzenettel ellentétesen) értelmezett Biblia-darabokra építed a hitedet, s e mellett a szentség-szintre emelt, azaz megkérdőjelezhetetlen hitelességű vándorprédikátorokkal példálózol, egy dolgot érsz el:

    ellentmondásokat fogalmazol meg a hiteles tanításoktól eltérő zavaros véleményed hirdetése közben.

    Nem érted (vagy nem tudod, vagy nem akarod megérteni) a bálvány fogalmának jelentését; a szentek fogalmának, mibenlétének jelentését; az eredeti, teljes Újszövetségi tanítás jogfolytonosságot, hitelességet generáló szövegeit, értelmezéseit (ezért ezeket figyelmen kívül is hagyod).
    Így olyan módon támadsz, hogy közben a saját csapdádba esve leleplezed, hogy téves (de legalábbis önkényesen kiragadott és értelmezett) tanokban hiszel, nem Krisztus örömhírében (annak teljes és helyes értelmű valójában).

    "Szerintem."

  • Anfänger

    őstag

    válasz Miklós315 #23669 üzenetére

    A smiley tőlem volt,de nem azért,mert azt nevettem ki,amit írtam,hanem azért mert az egyházak neveit Attila2011 felhasználó soraiból másoltam ki és nem magam rögtönöztem.
    Nem kell mindent rosszul érteni.

    "a) többször kijelentetted eddig, hogy elutasítod a rendszeres teológiát (logikát)"

    Isten nem a logika szerint cselekszik. Jézus sem azt tette,ami a papoknak logikus lett volna.Ettől sokkal feljebbvalóak az Isten gondolatai.

    "b) többször kijelentetted eddig, hogy önálló értelmezést vallasz (Istenre és a Szentszellemre hivatkozva)"

    Nem önálló értelmezést vallok,csak azt,amire Isten szelleme tanít.

    "c) támadod az egyházat, mert: Tőled eltérően értelmez; mert nem a teljes Bibliát tanítja; mert a szentek = bálványimádás"

    Én nem támadom,csak megírtam,hogy nem mondanak el mindent,ami fontos lenne,mint pl. tanítványozás,aztán nincs gyakorlati képzés,sem bemerítkezés....
    De tőlem elférnek a templomok és az egyház,én biztosan nem fogok ellenük tüntetni.

    "d) olyan önálló vándorprédikátor egyéneket propagálsz követendő példaként, akik: elutasítanak maguk fölött mindent, ami eredendően visszavezethető kapcsolatban van Krisztussal és tanításaival (a Krisztus által alapított egyház); akik teljesen önkényesen, önállóan, csak néhány dolgot kiragadva értelmezik a Bibliát; akik saját egyházrendszert (iskolák, közösségek, műsorok, rendszeresnek látszó, de kiragadott tanok zanzája) létesítenek (ki tudja milyen anyagi érdekeltség okán); akiknek több ezer gyógyítást tulajdonítasz.

    Ezeket,honnan tudod? Tanultál tőlük,utánanéztél egyáltalán?
    Torben 26 részben mondja el az örömhírt,és a bibliában leírtakat úgy,ahogyan azt neki Isten mutatta.
    1 órás leckéi vannak,ajánlom figyelmetekbe.
    Jó szórakozást mindenkinek!

    [Torben Sondergaard Pioneer School]

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Miklós315

    aktív tag

    válasz Anfänger #23670 üzenetére

    "A smiley tőlem volt,de nem azért,mert azt nevettem ki,amit írtam,hanem azért mert az egyházak neveit Attila2011 felhasználó soraiból másoltam ki és nem magam rögtönöztem."
    Aha! Így máris más a helyzet. Ergo: a téves értelmezésemből levont (szintén) téves következtetésem ezek után nem áll meg. Ezért tehát bocsánat. :R

    "Nem kell mindent rosszul érteni."
    De, kell! Ha félreérthetően fogalmazol, félre is fognak érteni.
    Többször hangsúlyoztad, hogy írásaiddal szeretnéd felnyitni bárki szemét, megnyitni a szívüket, Isten felé terelve őket (akárkit).
    Ezt hogyan képzeled, amikor figyelmen kívül hagyod, hogy ez egy írásos (nyílt) fórum, nem gondolatolvasó szakkör? Ne a mondatrészeken (alany, állítmány, tárgy, határozók, stb.) spórolj, mert akkor félreérthető és zagyva lesz a mondandód. Nem fognak megérteni, félre fognak érteni.
    Te itt Istenről, az üdvözülés tétjéről diskurálsz. Nem engedheted meg, hogy hanyagul tedd.

    "Isten nem a logika szerint cselekszik. Jézus sem azt tette,ami a papoknak logikus lett volna.Ettől sokkal feljebbvalóak az Isten gondolatai."
    Az egész üdvtörténet (Teremtéstől a Második eljövetelig - és benne minden mozzanat - a logikus rendszer mintapéldánya. Összefüggésekre, elemek logikus kapcsolódására épít.
    Az egész Biblia (Isten kinyilatkoztatása) logikus rendszer.

    "Nem önálló értelmezést vallok,csak azt,amire Isten szelleme tanít."
    Az eddigiek alapján nagyban eltér a Biblia hagyományos értelmezésétől/értelmezéseitől (itt a katolikustól, ott az evangélikustól, amott a reformátustól...). Egy tetszés szerint kiválogatott szövegrészletek alapján összeállított és tetszés szerint értelmezett (elsősorban a kényelmet, az elérhető csodás tetteket célzó) vegyesfelvágott, aminek legvégső viszonyítási pontja/érve: "Isten tudja, én nem magyarázkodok".

    "Én nem támadom,csak megírtam,hogy nem mondanak el mindent,ami fontos lenne,mint pl. tanítványozás,aztán nincs gyakorlati képzés,sem bemerítkezés...."
    De támadod, mert nem indít OKJ-s képzést "önjelölt csodatevők részére", ellenben azt tanítja, hogy ne térj le Krisztus igaz ösvényéről, aminek következtében egyébként nem kizárt, hogy Isten adományokat nyújt a mélyen hívőnek, aki így csodás tettek részese lehet.
    Ez nem a Harry Potter, hanem a Biblia és Isten útja.

    "Torben 26 részben mondja el az örömhírt,és a bibliában leírtakat úgy,ahogyan azt neki Isten mutatta."
    Keresztényként alapvetés, hogy Krisztus eljövetelével, tanításával (Új szövetségével) és megváltásával "lezárult" a "tanítás korszaka", Értsd jól: Mindent tudunk, minden kinyilatkoztattatott.
    Egy szakadár, különutas prédikátor, aki e tanokal ellentétes, vagy ezekből részlegesen kiszakított tan-elemekkel áll ki a pódiumra, az nincs összhangban a Bibliával (az egész, teljes, hiteles Bibliával).
    Nem logikus e mozzanat Isten kinyilatkoztatása, Örömhíre szempontjából.

    [ Szerkesztve ]

    "Szerintem."

  • Anfänger

    őstag

    válasz Miklós315 #23671 üzenetére

    " (elsősorban a kényelmet, az elérhető csodás tetteket célzó) vegyesfelvágott, aminek legvégső viszonyítási pontja/érve: "Isten tudja, én nem magyarázkodok".
    Nem a csodás tették a cél,de ez vele járója Isten munkájának.

    "De támadod, mert nem indít OKJ-s képzést "önjelölt csodatevők részére", ellenben azt tanítja, hogy ne térj le Krisztus igaz ösvényéről, aminek következtében-
    "Ezt is félreérted!
    Senki nem kér OKJ- s képzést-

    "egyébként nem kizárt, hogy Isten adományokat nyújt a mélyen hívőnek, aki így csodás tettek részese lehet."

    Nemhogy nem kizárt,hanem Isten megígéri azt:
    Márk 16:
    "16 Aki hisz és bemerítkezik, az üdvözülni fog. De aki nem hisz, az kárhoztató ítélet alá kerül. 17 Akik hisznek, azokat ezek a jelek fogják követni: a nevemben gonosz szellemeket űznek ki; új nyelveken szólnak;18 kígyókat fognak meg, vagy halálos mérget isznak, de az sem nem árt nekik; ráteszik a kezüket a betegekre, azok pedig meggyógyulnak."
    Tehát ez nem egy lehetőség annak aki Jézust követi,hanem ígéret Istentől. Ne költsük át ezt,mert az emberek félreéthetik.
    Szóval Isten ígérete ez!

    "Keresztényként alapvetés, hogy Krisztus eljövetelével, tanításával (Új szövetségével) és megváltásával "lezárult" a "tanítás korszaka", Értsd jól: Mindent tudunk, minden kinyilatkoztattatott."
    Ez nem azt jelenti,hogy napjainkban nem ad az Isten új kijelentéseket az Őt szeretőknek! És ,hogy ma már nem kell követnünk Jézust!
    Ez napjainkra is vonatkozik,Isten Ígéje örök. A megváltás is örökké tartó. De adhat bárkinek kinyilatkoztatás T,próféciát ma is,mint Pál,Péter,Márk,Lukács..... idejében. (Az örökkévaló Istennek 1 nap mint 1000 év és 1000 év mint 1 nap.
    Ha ezt vesszük alapul,akkor 2 nap telt el Jézus megfeszítése óta az Istennél,most virrad a harmadik napra,amikoris Jézus visszajön. Eljön Ő hamarabb,mint mi azt gondolnánk.)

    "Egy szakadár, különutas prédikátor, aki e tanokal ellentétes, vagy ezekből részlegesen kiszakított tan-elemekkel áll ki a pódiumra, az nincs összhangban a Bibliával (az egész, teljes, hiteles Bibliával).
    Nem logikus e mozzanat Isten kinyilatkoztatása, Örömhíre szempontjából."
    Megkérdezhetek valamit? Nem ,inkább írok privátot.
    Te miért ítélkezel,mielőtt végignézed a videóit? "( Egy szakadár különutas prédikátor)" Nézd végig,aztán hátha kiderül számodra az,hogy Torbennek nagyon jó biblia ismerete van,mindent alátámaszt Igével.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz Miklós315 #23671 üzenetére

    Már nem sikerült szerkesztenem az előzőt. Még hozzáfűzném azt,hogy Luther Mártont is kivégezték ezek miatt,mert ő is azt képviselte és prédikálta,amit ma Torben. Ő sem akarta elhagyni az " egyházat" és mi sem akarjuk elhagyni!

    Jézust is útálták,de ennek így kellett lennie,hogy megfeszítsék.Ez Isten terve volt ,és mindenki elől titokban tartotta,és ezért hitte azt a Sátán,amikor Jézus meghalt,hogy ő győzött,de valójában akkor lett legyőzve.
    Mindenkineksaját magának kell eldöntenie,hogy a dogmákat hiszik és követik,vagy az élő Istent.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Miklós315

    aktív tag

    válasz Anfänger #23672 üzenetére

    "Te miért ítélkezel,mielőtt végignézed a videóit?"
    Wommack és Blake (akiket hiteles tanítóknak tartva linkeltél) videóit alapul véve írtam.
    Torben linkelt leckéi francia nyelvűek (azt nem beszélem), felirat (angol vagy magyar...) nincs hozzá, így azt nem néztem meg.

    "Luther Mártont is kivégezték ezek miatt,mert ő is azt képviselte és prédikálta,amit ma Torben"
    HOGY MI A SZENT .......??? :Y :Y :F :U :((( :W :O

    Itt elengedtelek... :(

    (privát még ment)

    "Szerintem."

  • Attila2011

    aktív tag

    válasz Miklós315 #23674 üzenetére

    Pedig valóban kivégezték Luthert, legalábbis szellemileg a mostani pünkösdi és karizmatikus szekták, illetve azok tagjai, mint itteni barátunk, akik olykor annyira hivatkoznak rá az Egyház ellenében, s tanításait mégis egytől egyig elvetik. Sőt egyáltalán nem is ismerik Luther tanítását... :DD

  • Miklós315

    aktív tag

    válasz Attila2011 #23675 üzenetére

    Luther lelépett egy kiugrott apácával, és alapított egy saját egyházat, "mert ő jobban tudja"... - ez egyenlő a kivégzéssel?
    Nem is értem azt a mondatát, amire tarkómig szökött a szemöldököm. :DDD

    "Szerintem."

  • Anfänger

    őstag

    válasz Miklós315 #23674 üzenetére

    [Torben Sondergaard leckéi magyarul]
    Bocsánat,nem tudom miért a francia nyelvű linket másoktam be.
    És bocsánat amiért tévedtem Luther Mártonnal kapcsolatban.
    Nem végezték ki,és nem is ölték meg,rosszul emlékeztem.

    De ettől függetlenül nagyon útálták,mert rámutatott az egyházban a korrupcióra és arra,hogy az egyház nem eltitkol dolgokat a hívektől és hazudik a híveknek.
    Akkoriban a papok azt hirdették az embereknek,hogy a másvilágon lévő,korábban meghalt rokonaik lelkét kiválthatják a pokolból,ha pénzt adnak az egyháznak. És ezt úgy,mondták,hogy már amikor a pénz koppan a "perselyben",már az elhunyt lelke üdvözül és a mennyországba jut.
    Szóval Luther az igazságért küzdött,ezért nem szerették! Maga a pápa is elutasította és ellenszenvet váltott ki belőle Luther. Hmmm,milyen érdekes.
    Luther, Isten igazságát hirdette és meg akarta reformálni az egyházat,ezt az egyház nem nézte jó szemmel.
    Ez van napjainkban is sok egyházban. Tisztelet az igazaknak ,azoknak akik Istent dicsőítik a szívükkel is és nem csak szájjal.
    A videót sikerült megtalálnom magyar hanggal. Jó szórakozást.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz Anfänger #23677 üzenetére

    Tehát,hogy
    "De ettől függetlenül nagyon útálták,mert rámutatott az egyházban a korrupcióra és arra,hogy az egyház eltitkol dolgokat a hívektől és hazudik a híveknek.
    Bocsánat,a telóm néha laggol,ezért is vannak elírások.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Miklós315

    aktív tag

    válasz Anfänger #23677 üzenetére

    "...rámutatott az egyházban a korrupcióra..."
    "...meg akarta reformálni az egyházat, ezt az egyház nem nézte jó szemmel."

    1. "...ezt az egyház nem nézte jó szemmel" - nem az egyház, hanem sok egyén az egyház berkein belül, nyilván elsősorban azok, akiknek vaj volt a füle mögött.

    2. Mi ilyenkor a megoldás?
    a) Felteszem rá az életemet, hogy a Krisztus alapította egyházat belülről megtisztítom: megteszek mindent, közben csoportosulnak körülöttem, és akár meg sem élem, de végül sikerül megtisztítani a tévelygőktől az örökül hagyott közösséget;
    b) lelépek, új egyházat alapítok, mert maradjon fönn a nevem, meg így könnyebb, meg miért ne (azaz kit érdekel, mit akar Krisztus? - egységet).
    :F

    U.i.: telefonról prüntyögni én sem szeretek :)

    [ Szerkesztve ]

    "Szerintem."

  • Attila2011

    aktív tag

    válasz Miklós315 #23676 üzenetére

    Én már azt se olvastam el, hogy mit írt, csak nálad láttam idézve. Igazából Luther tanítása nem sokban tér el az Egyház tanításától, például minden protestánsnak kötelező irodalom lenne, amit Máriáról írt. Mert lehet sok katolikus esetében beszélni túlzott Mária tiszteletről, de már olvastam protestánsokat, akik kimondottan ellenségesen viszonyultak Máriához, ami borzasztó dolog.

  • Miklós315

    aktív tag

    válasz Attila2011 #23680 üzenetére

    Nagyon lassan, de haladgat az egységtörekvés a felekezetek között.

    Az egyének szintje meg a közösség szintje és a forrás pedig helyén kezelendő. Sok vita, félreértés, stb. fakad abból, hogy emberek összemosnak dolgokat, nem gondolják végig a folyamatokat, összefüggéseket, mert "nem kell logika" :U

    "Szerintem."

  • MageRG

    addikt

    válasz Attila2011 #23663 üzenetére

    Jó lenne valami megbízható, pártatlan leírás erről. De mivel a történelmet a győztesek írják...
    Nekem ez a döntés teljesen politikainak tűnt, "szakmai" szempontok mellőzésével.
    Arius elfordult támogatóiról se lehet tudni hogy nem akartak a vesztes oldalon maradni, vagy fenyegették-e őket. Különösen, hogy a vesztes oldalt minimum száműzetés várta.
    Minden esetre úgy tudom, a niceai zsinat után is bőven maradtak támogatói.

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

  • Miklós315

    aktív tag

    válasz MageRG #23682 üzenetére

    Vanyó László – Az ókeresztény egyház irodalma I-II.

    Ebben is találsz róla sok mindent (történelmi környezet, teológiai álláspontok, a viták, a folyamatok) ;)

    "Pártatlan" álláspontot teológiai (pláne ókori) ügyek kapcsán szerintem nehéz találni, mert aki foglalkozik ezzel, az általában érdeklődő/érdekelt fél, illetve a legtöbb, amit tudsz, hogy minden fellelhető írást, összefoglalót felkutatsz, elolvasol és levonod a következtetéseket.

    "Szerintem."

  • Miklós315

    aktív tag

    válasz MageRG #23682 üzenetére

    Oh, és még egy dolog, igaz, hogy szemezgetni kell az infók közt, de rengeteg dolog található meg:
    A Bizantinológiai Intézeti Alapítvány köteteiben.

    "Szerintem."

  • Anfänger

    őstag

    válasz Miklós315 #23679 üzenetére

    "b) lelépek, új egyházat alapítok, mert maradjon fönn a nevem, meg így könnyebb, meg miért ne (azaz kit érdekel, mit akar Krisztus? - egységet)."

    Pont,hogy az egyház nem érdekelt igazán abban,hogy Jézus tanításait kövesse és tanítványozzon,bemerítsen és ezt átadja a gyakorlatban.
    Miért Luther és azok az emberek a bűnösök,akik felismerik ezt és kiválónak belőle?
    Napjainkban az egyház megszokásokban és hagyományőrzésben hisznek az élő Jézus helyett.

    Nem új egyházat alapítanak,hanem felismerik az Isten akaratát ,amit Jézus mondott és megpróbálják azt életben tartani és ezt elmondani az egyháznak és az embereknek.
    De az egyház eltanácsolja az ilyen embert,mint Luther,mert maga nem tud azonosulni vele,hiszen a vezetőkben nincs jelen a Szentszellem és nincs élő kapcsolatuk Jézussal.
    Pedig őket,pont,hogy csak Isten érdekli és Isten szelleme vezeti őket. Látszik az életükön,a cselekedeteiket,azon ahogy élnek és azon ahogy Isten munkálkodik közöttük és teszi a csodákat rajtuk keresztül,ahogyan meg van írva:

    Márk 16:17
    "17 Akik hisznek, azokat ezek a jelek fogják követni: a nevemben gonosz szellemeket űznek ki; új nyelveken szólnak;18 kígyókat fognak meg, vagy halálos mérget isznak, de az sem nem árt nekik; ráteszik a kezüket a betegekre, azok pedig meggyógyulnak."
    Látunk ilyeneket az egyházban?
    Jézusnak sem hittek a papok,amikor Istentől beszélt,mert a betűnek hittek és a törvénynek. Azt kívánom nekik,hogy kinyíljon a szemük és a szívük. Jézus mondta nekik
    itt ==>János 10:25

    "25 Jézus így felelt: Már megmondtam nektek, de nem hittétek el. Pedig a csodák, amelyeket Atyám nevében teszek, bizonyítják, hogy én vagyok az. 26 Ti mégsem hisztek nekem, mert nem tartoztok az én nyájamhoz. 27 Akik az én juhaim közül valók, azok hallgatnak rám, ismerem őket, és követnek engem. 28 Én pedig örök életet adok nekik, és soha örökké el nem vesznek, mert senki sem ragadhatja ki őket a kezemből.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Attila2011

    aktív tag

    válasz MageRG #23682 üzenetére

    Ilyen alapon a 20. század történelmét is megkérdőjelezheted, vagy gondolod, azt nem a győztesek írták?
    "Arius elfordult támogatóiról se lehet tudni hogy nem akartak a vesztes oldalon maradni, vagy fenyegették-e őket."
    Hihető, nyilván magát a császárt is megfenyegették, mert a fennmaradt források alapján a történészek úgy gondolják, hogy ariánus nézeteket vallott, vagy legalábbis szimpatizált ezekkel (azt nem tudjuk pontosan, hogy maga a császár mennyire volt hívő).

    Azért teológiai vitákban nem csak fenyegetéssel lehet saját oldalunkra állítani embereket, hanem logikával, filozófiával is. Egy teológiai kérdésben nem feltétlen az a fontos, hogy "én" miként látom, mert "Mert én Isten igazsága vagyok", mint valaki itt írta korábban magáról kijelentve. Hanem megvizsgálják, hogy miként értelmezték az apostoli atyák, akik nem csak írásban, hanem élő szóban is részesültek a tanításból, így sokkal mélyebb ismeretük volt a témában. Számunkra csak néhány levél maradt fenn az apostoloktól, Antióchiai Szent Ignác, Szent Polikárp meg lehet éveken át hallgatta az apostolokat. S nekik is maradtak fenn írásaik, amiből egészen jól látszik, hogy Krisztus egylényegű az Atyával.

    Számomra egyébként pont ezért hiteltelen és álkeresztény minden neoprotestáns, mert az őskereszténységre mutogatnak vissza, s azt mégis teljes egészében elvetik. Ez viszont már nem teológiai hitvita, hanem tény, hiszen számos őskeresztény irodalmi forrás rendelkezésünkre áll, melyekből ez látszik.

  • MageRG

    addikt

    válasz Attila2011 #23686 üzenetére

    A 20. század történelméből sokkal, de sokkal több forrás áll rendelkezésünkre. Nem tudom milyen évjárat vagy, de SZU-ban a hivatalos álláspont szerint nem volt Molotov-Ribbentrop paktum, sem Katyn, sem SZU-ban kiképzett Luftwaffe pilóták. Ezeket azért tudjuk, mert máshonnan maradtak fenn források.
    Fun fact.: ma az oroszoknál még mindig sokan tagadják ezeket.
    "...logikával, filozófiával is..."
    Erre lennék kíváncsi. Hogyan, ha mindkét oldal jó érveket hoz fel a Bibliából?

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

  • Miklós315

    aktív tag

    válasz Anfänger #23677 üzenetére

    Elkezdtem nézni a videókat.
    Eddig odáig jutottam, hogy:
    1. az Apostolok Cselekedetei a minden,
    2. megy az utcán Torben, imádkozik, meggyógyul az ismeretlen, csatlakozik, mennek tovább, imádkoznak valakiért, meggyógyul az is, az is csatlakozik,...
    20 perc imák után meggyógyulnak az emberek, csatlakoznak, ők is imádkoznak, végül már egész csoportosulások vannak, imádkoznak, és meggyógyulnak az emberek, mert mindenki hisz...
    3. Jézus az ApCselben van, nem az egyházban.

    Izgi lesz

    "Szerintem."

  • Anfänger

    őstag

    válasz Miklós315 #23688 üzenetére

    Látod? Amit megígért Isten,azt teljesíti is! Bebizonyítja Ő maga,azt amit a biblia ír,élővé válik az Ige.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Füleske

    addikt

    válasz Miklós315 #23688 üzenetére

    "megy az utcán Torben, imádkozik, meggyógyul az ismeretlen, csatlakozik, mennek tovább, imádkoznak valakiért, meggyógyul az is, az is csatlakozik,...
    20 perc imák után meggyógyulnak az emberek, csatlakoznak, ők is imádkoznak, végül már egész csoportosulások vannak, imádkoznak, és meggyógyulnak az emberek, mert mindenki hisz..."

    Bocs hogy beleszólok de esetleg elkezdhetnék gyógyítani a koronavírusos betegeket is, ha már ilyen csodaképességük van. Sokkal több hívőt szerezhetnének és az orvosi munka is feleslegessé válna.

  • Anfänger

    őstag

    válasz Füleske #23690 üzenetére

    "Bocs hogy beleszólok de esetleg elkezdhetnék gyógyítani a koronavírusos betegeket is, ha már ilyen csodaképességük van. Sokkal több hívőt szerezhetnének és az orvosi munka is feleslegessé válna."

    Nem csak a koronavírusos,de még a rákból is gyógyulnak meg emberek,akikért hittel imádkoznak!
    A kerekesszékből is felkel a nagypapa ,aki 10 évig nem bírt felállni,és pár perc ima után biciklizik.
    A 13 éves kisunokája sír,és sírva mondja,hogy ő 3 éves volt amikor utoljára a nagypapit menni látta.
    És mutatják a nagypapit fél évvel ezután az ima után,azóta is jól van,az orvosa is meglepődött.
    Attól,hogy sok ember ezekről nem tud,igenis létezik,ahogyan Isten is.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • MageRG

    addikt

    válasz Anfänger #23691 üzenetére

    Sőt, rákból gyógyulnak meg olyanok is, akikért nem imádkoznak. Vajon mit jelenthet ez?

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

  • Füleske

    addikt

    válasz Anfänger #23691 üzenetére

    Az emberi hiszékenység és a realitás érzékelésének hiánya határtalan.

  • Anfänger

    őstag

    válasz MageRG #23692 üzenetére

    Azt,hogy Isten meggyógyítani őket pl.

    Füleske! "
    Az emberi hiszékenység és a realitás érzékelésének hiánya határtalan."
    Igen,pontosan igazad van,akik hisznek Istenben,azoknak határtalan!
    Akik csak a láthatóra néznek és annak hisznek,azoknak pedig nem,az ő hitük korlátozva van. Ezen a világon jelenleg a Sátánnak nagy uralma van. Elhiteti az embert a láthatóakkal. A kézzel foghatóval,amit tudománnyal bizonyítani lehet.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • MageRG

    addikt

    válasz Anfänger #23694 üzenetére

    Hmm. Szerintem azt jelenti, hogy akiért nem imádkoznak, az garantáltan meggyógyul.
    Aki meggyógyult és és imádkoztak is érte, azért szerencsére nem imádkozott senki teljes szívéből.
    Akiért meg senki nem imádkozott és mégsem gyógyult meg, azért valaki mégis imádkozhatott titokban.
    Vagy nem így szokás érvelni?

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

  • Anfänger

    őstag

    válasz MageRG #23695 üzenetére

    Nem szoktam érvelgetni!
    Semmi értelme!
    Feltételezgetni lehet,de annak sincs értelme,ameddig nem tudjuk az igazat.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • MageRG

    addikt

    válasz Anfänger #23696 üzenetére

    "Nem szoktam érvelgetni!" OK, ezen ne vitatkozzunk. :)

    Én csak azt próbáltam megmutatni, mekkora marhaság cáfolhatatlan hipotézisekkel magyarázni egy jelenséget.

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

  • Anfänger

    őstag

    válasz MageRG #23697 üzenetére

    Értem! Oké!
    Sajnálom,hogy nem bizonyítgatok.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • MageRG

    addikt

    válasz Anfänger #23698 üzenetére

    Akkor mi alapján jelented ki, hogy Tóth Béla meggyógyult a rákból, és ez csak azért lehet, mert Isten meggyógyította?

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

  • Miklós315

    aktív tag

    Torben-értékelés
    (az Anfänger által linkeltek közül az első (bevezető) videója, a magyarországi 3 napos eseménye-videó, a saját és magyar honlapja, és más netes kapcsolódó írások alapján)

    1. Van teológiája:
    - "az evangéliumok nem számítanak, mert Jézus még nem halt meg és támadt fel, továbbá még nincsenek tanítványai (akiket majd az ApCselben látunk), ezért az evangéliumok még az Ószövetség részét képezik, időben még Ószövetség, nem kereszténység".
    - "az ApCsel a normális keresztény élet" (nem az, amit ma a templomokban művelnek)
    - az ApCselben látható, hogy "ismerték Jézust, nem volt szükségük bibliaiskolára"
    - „Jézus olyan papságot mutat, amiben mind papok vagyunk, mindenki keresztelhet, mindenki ehet úrvacsorát”
    - a megtérteket azonnal meg kell keresztelni (víz alá merítés), mert ezt látjuk az ApCselben is
    - „úrvacsora az ApCselben olyan volt, mint egyfajta lakoma: összegyűltek, együtt ettek és jóllaktak”
    - „Jézus a mai rendszert utálja, mert mi mindannyian szolgálók vagyunk” (Ef 4,11 alapján), de a mai hierarchia ezt nem teszi lehetővé
    - azért nincsenek csodák a mai egyházakban, mert a Szentszellem szabad akar maradni, de Istent dobozba zárták, így nincs is jelen a mai gyülekezetekben
    - Jézus megígérte, így a csodatételek járnak nekünk
    - hangsúly a tanítványozáson --> csodák
    - Isten igéje számít, nem a tradíció

    2. Ellentmondások, pontatlanságok:
    - az apostolok ismerték Jézust: persze, mert ugyanakkor éltek, együtt baktattak az úton
    - az ApCsel a normális keresztény élet: a mai egyház sem gátolja, hogy higgy, és csodát tegyél
    - azonnali, víz alá merítéssel keresztelés: 1. megtérés módja, ideje? (jó lenne időt szánni arra, hogy megtudja az ember, mit hisz, vall --> akkor meg már ott vagyunk ,ahol a mai gyakorlat: megismered, utána megkeresztelkedsz); 2. Keresztelő Szent János még vízzel keresztelt, Jézus (és majd a követői) már Szentlélekkel, így logikátlan/anakronisztikus teológiailag ez a gyakorlat
    - úrvacsora: pont az ellen érvel, hogy ne lakomázz, mert nem kajálda-hirdetés, hanem a hitigazságot tartsd szem előtt (lelki táplálék)
    - szolgálat: a mai egyház szerint is mindenkinek megvan a maga feladata (szolgálata)
    - Isten igéje vs. tradíció: 1. akik későbbi korokba születtek, azoknak kell a hagyomány, mint eszköz, hogy megismerjék az Igét, ezért alapította az egyházat Krisztus; 2. a tradíció a hűséget, pontosságot jelöli, amitől Torben elszakad önkényes értelmezése, gyakorlata folytán.

    3. Értékelésem:
    - Torben egy átgondoltnak tűnő rendszert hirdet, előadásmódja magával ragadó, áthallásos jelképeket (puszta, böjt, álom) tudatosan használ, nagyon fontos és nagy horderejű ígéreteket tesz (gyógyulások), sok helyen csúsztat (összemos, féligazságokat hangsúlyoz), igazolhatatlan sztorikat használ igazolásként, átláthatatlan (üzleti) modellt működtet.
    - ezek alapján tipikus karizmatikus vezető; egy a sokmillió másik közül.
    - a legfőbb érve a mozgalma mellett, hogy "végre szabadon azt tehet, amit akar, nincs fölötte senki".
    - Hivatkozik rá, hogy az ApCselben 1. azt látjuk, ahogyan Krisztus tanította tanítványait, 2. és tanítványait, ahogyan tanítottak, kiteljesedtek --> igen, az egyház keretein belül, szabályok szerint, hit-egységben.
    - Támadja a katolikus egyházat, mert egy hatalmas gépezet/vállalat, nem olyan élő kisközösség, amit az ApCselben látunk --> 1. helyi szinten olyan (kéne, hogy legyen), 2. történelmi folyamatok smafu? (a 12 apostolból világszerte ismert: nagy területű, sokmilliós közösség lett - a hiteles hagyomány okán van a rendszer, amit támad).
    - Támadja a pápaság, papság, összejövetelek intézményét, mondván, hol van mindez az ApCselben? Hát a Bibliában minden megtalálható, de ő kb. 50+ oldalt vesz figyelembe, a teológiát és a hagyományokat elveti...
    - Alamuszi csúsztatással az egyház alapítását Nagy Konstantinnak tulajdonítja, ezzel elvágva azt a krisztusi alapítástól, ami okán majd az ő saját prófétai-kiválasztott (isteni) igazolhatatlan igazságai lesznek a mérvadók --> őt kell követni, azt' jó lesz.

    Részemről ennél többet nem kívánok foglalkozni a sokadik megmondóemberrel, akinek az a baja az egyházzal, hogy szerinte eltévelyedett, nem bír 5 évet várni, hogy szerephez jusson, ezért 3+ költözéssel alapít újra meg újra saját gyülekezeteket, ahelyett, hogy az életét feltenné a szerinte lényeges tévedések megjavítására - ehelyett tovább szakítja az egységet képmutató és hazug állításokkal támadva azt, amit "fontosnak" tart.

    Ezt meg itt hagyom:
    Torben Søndergaard a rationalwikin (angol)

    [ Szerkesztve ]

    "Szerintem."

Új hozzászólás Aktív témák