Új hozzászólás Aktív témák

  • MageRG

    addikt

    válasz Miklós315 #23993 üzenetére

    "Ezt a mondatodat ebben a kontextusban nem értem..."
    Persze, mert egy primitív intelligenciától vársz barlangrajzokat, ami a természetes élőhelyén nem rajzol. De a temetési rituálé nem transzcendens, mert...?
    Arról nem is beszélve, ha pl. a delfineknél figyelnek meg hasonlót, tőlük hogyan vársz rajzokat?
    Minél többet tudunk meg a világból, annál kevésbé kitüntetett az ember szerepe. És ez a kiemelt szerep is zsidó-keresztény vallásban igaz.
    Más vallások számára, ahol az állatokat is tiszteltek nem sokat mond ez a kijelentés.

    Az is fura, hogy a mennyei atya figurájában még mindig nem látod a gondoskodó szülőt, különösen ha hasonlatokban rendre előjön.
    Az asztrológia eredeti formájában meg nagyon is egybefonódott a vallással. Mondjuk te nyilván az ilyen okkultista izékre gondolsz...
    Bónusz: a Concorde-effektus mindenre igaz, ami nagy (nem csak anyagi) befektetést igényel az egyéntől. Ezt (is) célozzák a beavatási szertartások.

    "...nem a tapasztalatainknak mond ellent (ebben a jelenlegi kontextusban), hanem számomra a hitemnek..."
    ...és ezzel dobtad ki az észszerűséget az ablakon. Az ateistának is vannak belső tapasztalásai, de nem gondolja, hogy ezek természetfeletti eredetűek lennének.
    A hívő ragaszkodik hozzá, akkor is, ha a valóságban nem támasztja ezt alá semmi.

    Én nem tudom hogy van-e valami a "materiális világon túl". Tök mindegy hogy van vagy nincs, ha nincs ránk hatással.
    Ha meg van ránk hatása (lásd horoszkóp, szellemek, istenségek) akkor az a része a mi világunkban mérhető.
    De ezt még nem sikerült mérni...

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

Új hozzászólás Aktív témák