Új hozzászólás Aktív témák

  • MageRG

    addikt

    válasz Miklós315 #23991 üzenetére

    Azt hittem az a bajod, hogy nem kapcsolható a valláshoz. A judaizmus nem vallás?

    "Cáfolni az alapjait tudományosan szintén nem tudta eddig senki."
    Mármint mit kellene cáfolni? A vallások kialakulására, a vallásos élményre vannak már elméletek. Tényleg nem tudom, mit akarsz még...
    Ugyanúgy nem tudom, hogy neked mi lenne megfelelő "bizonyíték" a vallásosságra egy civilizáció előtti, de viszonylag intelligens, közösségben élő fajnál...

    "Krisztus áldozata más kategória. Egyiken szórakozol, másikra az életedet teszed fel (hit által)."
    Azt ugye tudod, hogy amíg nincs konkrét magyarázat a feltámadásra, addig hiába mondod, hogy más kategória? Egyelőre a "más kategória" lehet simán írói túlzás.

    "Nem fura, mert egyértelművé vált már, hogy nem tudod, mit jelent a kereszténység..."
    Ez megint gyanúsítgatás, konkrét ellenérv nélkül. Miért, nem sokkal jobb érzés az, ha valaki örökkön örökké vigyáz ránk?
    Mohamedre vonatkozó válaszodat meg nem nehéz tisztességtelennek venni. Mit számít?
    Ha szomszéd Józsiról olvasnád ugyanezt, vagy Mohamedről, valószínűleg ugyanúgy nem hinnéd el. Mert rendkívül valószerűtlen, és ellentmond a tapasztalatainknak.
    De valamiért a kereszténységnél nem szólal meg a vészcsengő? Akkor sem, amikor a mindenség teremtője egy röhejes szamár-bábozással próbálja meggyőzni a hallgatóságot?
    Mintha nem tudna egyéb, méltóságteljesebb trükköket...

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

Új hozzászólás Aktív témák