Új hozzászólás Aktív témák

  • Sensut

    őstag

    válasz Laris #4029 üzenetére

    Jó lenne tudni melyik feladatba kavar be Jupiteren a könnyítő peccs, és mivel? Ezt azért kérdezem, mert én állítottam volt össze a csomagot a célból, hogy könnyítsek a pályák túlterheltségén, aminek egyik fő oka a kereskedők készletének fölösleges túlzsúfoltsága. Ez ugyanis mindig betöltődik pályakezdéskor és hatalmas memóriát emészt fel minden egyes tárgy által, ezért egy idő után jönnek a crashek. Nem csak ezért, de ezért is. Tehát a csomag célja nem (csak) a játék könnyítése, hanem az összetevők általi teher mérséklése volt. Csakhogy amikor összeraktam ezt a bétát, akkor még senki se játszott a NS-el és így nem volt akin keresztül tesztelni se. Én egyszer végigmentem vele és nem volt gondom miatta, de ahány ház, annyi szokás. Természetesen megpróbáltam a játék abszurd nehézségein is könnyíteni helyenként, de ez a feladat szinte lehetetlen, mivel a dolgok itt több szempontból vannak kalibrálva és így szinte lehetetlen normális módba visszaállítani őket. E miatt félre is siklanak sokszor és átmennek extrémbe. Pld. az erőmű területén az egyik küldetés során a monolitos lövészek a pálya másik végéről leszednek egyetlen lövéssel még ködön keresztül is, de ha te felveszed ugyanazt a fegyvert, 100 méterig se tudsz pontosan lőni vele. Ez azért van, mert nem csak a fegyverek vagy a lövedékek paramétereit módosították, hanem ezzel egy időben a karakterek tulajdonságait is az égbe emelték. Mikor megláttam, hogy mekkora itt a monolitosok látótávolsága, azt mondtam, hogy aki ezt összehozta, az nem volt normális. Viszont ha ezt csökkentjük, akkor már félre is sikerült egy feladatrész, ahol ezek a szereplők hatalmas távolságból észre kell vegyenek, különben nem sikerül a feladat. És ez csak egy adott helyzet, de a játék tele van ilyen dolgokkal ami miatt baromi nehéz bármit is módosítani benne. Ha helyre hozol valamit itt, az bekavar túl. Akik ezt a játékot összerakták, azok úgy gondolták, hogy a Zónában még a legbénább bandita is profi, csak egyedül te vagy a hülye amiért oda mentél és meg kell dögölnöd :D Aztán nem beszélve a Skadovskos akrobata küldetésekről... :W

Új hozzászólás Aktív témák