Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Aureal

    senior tag

    válasz sankaiten #1048 üzenetére

    Ja, hát igen... A Conrad egy lehúzós cég.

    3-4 ezres tétel a Deloc is, de csak mert az van rájuk írva, hogy Deloc. Ugyanolyan olcsó kínai chipre épít, mint az a noname amit linkeltem, egy kutya.

    A videókon a scart (sok tűs bumszli csatl.) volt az elterjedt szabvány, ezen nincs mit csodálkozni.
    Amin már RCA (kis kerek, krómozott gyűrű, színes müa. végekkel) aljzatok is voltak később, vagy a kombó (DVD/VHS) cucc, amilyen az én Samsungom is, az kicsit fejlettebb szint volt. A videók sajna már olyan régiek, hogy amit használtan is találni, legtöbb leharcolt vagy évekig nem járatot berendezés. Van velük gond...
    A Sony különben nem rossz, de a JVC és Panasonic (esetleg a Mitsubishi) volt a sztár. A lényeg, hogy a felvételekhez képest (persze ki tudja min készültek), a lehető legjobb visszajátszási minőség kell az archiváláskor. Az olyan cucc, aminél nem okés a szalagvezetés és mondjuk csíkoz, képzajt stb. ad, azzal szar lesz a digitalizálás minősége is.

    Én ajánlok inkább olyat, hogy szerezz a digitalizáló helyett egy jó asztali HDD felvevőt, ami DVD-re is ki tud másolni! Pl.: [link] Azokban a minőségi képfeldolgozó áramkörök és chipek messze többet adnak, mint az ilyen digitalizáló stickek vagy régi grabberek, amit vettél! VHS-nél úgyse kell ettől jobb minőség amit a DVD mpeg2 formátuma ad, tudod így archiválni is, vagy utána pc-re bemásolni, lejátszani, bármi.
    A modernebb HD minőségű szgépes rögzítők ritkák, drágák és gyakorlatilag ágyúval lőnek verébre a VHS kazetták minőségét tekintve + a scart felől jelet se sokan fogadnak. Azok egyértelműen inkább a digitális formátumok, HDMI felé hajlanak, mint az ősi tartalmakat pátyolgassák.
    (Persze ez csak 1 vélemény, némi műkedvelő tapasztalatok9n nyugodva, azért hallgass meg másokat is.) :))

Új hozzászólás Aktív témák