Hirdetés
Új hozzászólás Aktív témák
-
BalintSandor
csendes tag
válasz BalintSandor #107 üzenetére
Nem csak magamnak, de végre egy értelmes cikk is a végnélküli sopánkodások után!
Igaz, 1 évet kellett rá várni! Hurrá! Végre lecserélhetem a 6 éve használt üttkoppecsfolt megtelt-tárhelyes vasamat!! Működik!
https://helloxiaomi.hu/hivasrogzites-ami-mukodik-minden-xiaomi-telefonon/ -
BalintSandor
csendes tag
Sziasztok. Redmi Note 9 Pro -nál valakinek valamilyen ötlete a telefonbeszélgetési rögzítésre?
EU-s, és nem szeretném feltörni az oprendszerét.
"A Mobilaréna cikke ugyanakkor felhívja a figyelmet arra, hogy a változás alól kivételt képeznek az operációs rendszerbe előre telepített programok: ezeknél a beérkező hangfolyam eléréséhez nincs szüksége az említett API használatára. Ennek megfelelően a Google Pixel készülékeken továbbra is adott lesz a hívásrögzítés lehetősége, illetve azon Xiaomi mobilokon is, ahol a natív hívásrögzítésre is képes Mi tárcsázó az alapértelmezett telefonálásra használt program."
Könyörgöm valaki segítse ezt értelmezni... -
efi99
őstag
Egyelőre semmi változás.
Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.
-
dolon75
senior tag
válasz WinstonWolf #101 üzenetére
Köszi, ez hasznos volt!
Pa-kah! Pakah-pakah Pa-kah! Bokata-Bokata Pa-kah! Pakah-pakah
-
gombasm
aktív tag
Ha még nem próbáltad ki, tedd meg: beszélgetés közben vagy csak magadban beszélve (!) mondd ki párszor egy olyan termék nevét, ami egyébként eddig nem érdekelt, nem foglalkoztál vele, nem beszéltél róla - a telefonod persze legyen "hallásközelben".
Nem telik fél napba (de lehet egy órába sem) és szépen elkezdenek jönni az általad említett termékről a reklámok a facsén, a gmail fiókba, stb. .
Nem kamu, sokszor jártam már így és járt így más is a környezetemben: a telefonodon keresztül folyamatosan lehallgatnak és felhasználják az ott hallottakat marketing célra (hogy még mire, azt nem tudom, remélem másra nem, bár ki tudja...).Szóval: élj úgy, hogy folyamatosan hallja valaki/valami amit mondasz és ehhez nem is kell telefonálnod, elég, ha egy légtérben vagy a telefonoddal. (Sokan állítják, hogy még bekapcsolva sem kell ehhez lennie a készüléknek, ezt nem teljesen hiszem, de nem kizárható.)
Azt, hogy az a fél is tudomást szerezzen a hívásrögzítésről régebben (még a magyar GDPR bevezetése előtti időkben) úgy oldották meg, hogy a rögzítés bekapcsolásakor pár másodpercenként egy sipolás hallatszott, ebből lehetett tudni, hogy a másik fél rögzítést kapcsolt be és tudtál tiltakozni ellene v. abbahagyni a beszélgetést. Ez a sipolós dolog (ami kikapcsolhatatlan volt) aztán egyszercsak eltűnt az alkalmazásokból, nem tudni miért.
Nexus 4 & Redmi 5+ & Poco F2 pro & Nothing (1)
-
WinstonWolf
senior tag
válasz janeszgol #80 üzenetére
Egy történet, és egy jogszabályhely.
Történet: Egy nagy pénzintézettel megtörtént telefonos beszélgetés, ahol a hívás elején közölték, hogy rögzítik a hívást, amit kikérhetek később. Megkaptam a tájékoztatást, mindent aszerint tettem, a végén kiderült úgy szar, ahogy van, félretájékoztattak. Mondtam rendben van, semmi gond, - mivel én is rögzítettem a beszélgetést - pontosan vissza tudtam játszani magmanak mit mondtak, tudtam, hogy faszságot. Kértem egy következő beszélgetésben, hogy adják ki a felvételt, amiben rossz információt adtak, mert a kárt be akarom rajtuk hajtani. Közölték, hogy a felvételt 70 000 Ft-ért a rendelkezésemre bocsátják. Erről is volt hangfelvételem.
Ezek után bementünk a bíróságra, ahol az én hangfelvételeimet benyújtottuk a bíróságnak, akik elfogadták, és nekünk adtak igazat.
Miért?
Mert magyarországon szabad bizonyítási lehetőséged van. a polgári perrendtartástól szóló törvény 269. § (1) bekezdése azonban megatározza az un. jogsértő bizonyítási eszköz törvényi fogalmát, ezek szerint nem lehet felhasználni bizonyításra azokat az eszközöket:
- amelyet az élethez és testi épséghez fűződő jog megsértésével vagy erre
irányuló fenyegetéssel szereztek meg, illetve állítottak elő (pl. valakit
megvernek és elveszik tőle az okiratot);
- amely egyéb jogsértő módon keletkezett (pl. hamis közokirat);
- amelyet jogsértő módon szereztek meg (pl. valaki ellopja az okirati vagy
egyéb tárgyi bizonyítékot);
- amelynek a bíróság elé terjesztése személyiségi jogot sértene (pl. a
munkavállaló tudja, hogy munkahelye be van kamerázva, de nem járul
hozzá, hogy a perben a munkáltató felhasználja a róla készült felvételt).
Amint látod a fentiekben a hívások rögzítése nincs benne. Tényszerű, hogy elméletileg csak akkor lehetne felhasználni, ha minden fél tájékoztatva lett a rögzítés tényéről, azonban a törvény ugyanezen szakasza kimondja az 5-ös bekezdésében
(5) Ha a jogsértő bizonyítási eszköz nem használható fel és a perben jelentős tényt a bizonyító fél más módon bizonyítani nem képes, a bíróság a bizonyítási szükséghelyzet szabályait alkalmazhatja.
Tehát egy perben igenis felhasználható egy hangfelvétel ma a magyar jogrendszer szerint, abban az esetben, ha az adott tényt más módon nem tudja a fél bizonyítani. Természetesen joga van az ellenoldalnak az ügyben szabálysértési, és büntető eljárást kezdeményezni a jogsértő bizonyíték miatt, és az esetünkben hangfelvételt készítő félnek ezt tűrnie kell, ha bírságot kap miatta meg kell fizetnie.
Egy a lényeg: Magyarországon a jelen jogi helyzetben a hívás rögzítésének lehetőségét megtilatani gyártói szinten olyan korlátozás, mely nem megalapozott, kvázi egy kollektív büntetés mindazoknak, akik jogszerű keretek között végzik a hívások rögzítését, és azoknak is akik ezzel visszaélnek.WinstonWolf - A második farkas, aki sütni tud.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Axon Labs Kft.
Város: Budapest