Új hozzászólás Aktív témák
-
user12
őstag
válasz PROTRON #58204 üzenetére
Én úgy értettem, hogy ilyen sebesség vezeték nélküli átvitelére nincs opció (nyilván házon belül soho eszközökkel értendő a kijelentés )
A link aggregationt sajnos nem támogatja a szolgáltatói HGW. Az 5655-ös Sagem HGW csak gigabites portokkal rendelkezett, de az 5670 és a Technicolor már ad 2.5G-s ethernet portot.
[ Szerkesztve ]
Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen
-
Reggie0
félisten
válasz PROTRON #58204 üzenetére
Nem draga a link aggregation, de jellemzoen ket vegpont kozott nem mukodik. A round robin-os link aggregacio nem szabvanyos, altalaban nem tudjak az eszkozok. Szoval ha te egyetlen x.x.x.x:x ip:port es y.y.y.y:y ip:port kozott szeretnel 2gbitet, na az nem fog menni ezzel a modszerrel.
[ Szerkesztve ]
-
-
Sanyi.mTs
addikt
válasz PROTRON #57152 üzenetére
Quick connect elérés a legegyszerübb. Így böngészővel elerheti bárhonnan a NAS-t vagy mobilról a DS File-lal, ami egy file kezelő.
A VPN kapcsolathoz:
- VPN szerver kellene a NAS-on,
- DDNS + LE tanusítvány a NAS-on,
- port forward beállítás a routerben,
- publikus IP a szolgáltatótól (vegyenek ki a szolgáltatói NAT mögül), ha ez nem lehetséges, akkor nem lehet VPN szervert csinálni.[ Szerkesztve ]
-
Topikgazda
-
dkess
őstag
válasz PROTRON #56857 üzenetére
Most úgy általánosságban - kábelezés, kábelezés és kábelezés. Amennyiben ezt a 3 dolgot betartod, akkor túl nagy gond nem lehet a WiFi terén sem ...
Például új irodában majd. Itt a kábelezés célja az (is) lenne, hogy a 4 db PC a 3 egymás melletti szobában ne WiFi -n legyen. Pláne, ha az internet elérés mellett a saját egyébként NAS funkciókat is ellátó szervert kábelen érjék el. A WiFi -nk is megtáltosodna hirtelen, ha pl. a 4 PC meg egyebek is akár kábelvégen lennének.
Haver kérdése. Azért, hogy Neked is jó legyen a WiFi amellett, hogy a 12 méterre meg 2 db 50 cm -es fal mögött levő havernak is az némiképpen komplikált lenne 15K HUF -ból megoldani. Értem ez alatt, hogy legyen egy olyan WiFi+vezetékes megoldásod ami Neked jó. Aztán minden ami a havernak kell azt beszéljétek meg, hogy akár részben beleszáll. Aztán némi kábelezéssel (akár át hozzá és saját hálózati eszközébe dugja a kábelt) lehetne akár egy plussz WiFi -s eszköz ami meg Őt szolgálná ki.
-
dkess
őstag
válasz PROTRON #56852 üzenetére
Namost, amennyiben falak ("4 db 50 cm tömör tégla falak") vannak meg emeletek ("fenti iroda"), akkor nem lenne jobb ötlet mondjuk 2 db AC57U v3 (vagy akár egy CD6 Duo pakk) emeletenkénti egy-egy felosztásban AiMesh ethernet backhaul -al konfigurálva? Persze amennyiben csak a fenti iroda lenne érdekes akkor is lehetne ez csak egy szintre elosztva az egységeket (avagy +1 az alsó szintre például)? Ebben az esetben nemcsak a lefedettséget növelhetnénk ilyenformán, hanem például a kliensek WiFi terhelése is két (több) eszköz között oszlana szét.
Igen, tudom - sajnos ez nem a 15K HUF kategória lenne végösszegben.
-
MasterMark
titán
válasz PROTRON #56852 üzenetére
Semmi értelme az erősebb antennának, mert a kliensen úgysem az lesz, szóval ugyanott leszel ahol most vagy. A kis telefon, vagy laptop a beépített antennával úgysem fog tudni több falon keresztül visszabeszélni normálisan.
Oda kell kábelezni egy másik wifi access point-ot...
[ Szerkesztve ]
Switch Tax
-
MasterMark
titán
válasz PROTRON #56825 üzenetére
Nem hinném, hogy statikus lenne, mivel azt mondtad az egyik gépen volt net, amikor AP módban volt.
De ha statikus, akkor se tudsz mit csinálni anélkül, hogy tudnád mit kell beírni.
Szerintem csak valami timeout-ot meg kell várni amíg lejár annak az egy gépnek kiosztott IP, azért nem kapsz másikat. Szolgáltatót miért nem hívod fel?
szerk.: Nem hinném, hogy privát IP-t osztana a modem, de igazából bármi lehet...
[ Szerkesztve ]
Switch Tax
-
MasterMark
titán
válasz PROTRON #56821 üzenetére
Tedd át DHCP-re, ne automatikusra.
Ha volt neted az egyik gépen, akkor annak kell lennie. Viszont azt a gépet húzd ki vagy restartold.
Lehet várni kell amíg új IP-t oszt, esetleg miután DHCP-re tetted a router wanját, akkor indítsd újra a modemet.
[ Szerkesztve ]
Switch Tax
-
MasterMark
titán
válasz PROTRON #56817 üzenetére
Húzd ki a gépből nasból a net kábelt és dugd be újra... Azért nem látja mert még a régi IP konfiguráció él.
A routeren, router módban, a WAN-t mire állítottad? DHCP?
szerk.: Az is lehet, hogy fix IP-re vannak állítva azok amiket nem lát, nas, nyomtató. Akkor viszont vagy bekonfigolod a routert ugyanarra az alhálóra, vagy újra konfigolod a nas és nyomtató beállításait. (Azt javaslom inkább a routert állítsd át arra a hálóra ami volt.)
[ Szerkesztve ]
Switch Tax
-
MasterMark
titán
válasz PROTRON #56812 üzenetére
Csak akkor kell AP mód ha a modem egyben router is, és saját maga végzi a kapcsolódást.
Ha csak modem, akkor lehet fix ip vagy dhcp, vagy akár pppoe kapcsolodás is. Csak modemként ezek közül kell az egyik, a csatalkozáshoz, és mindenképpen kell egy router hacsak nem 1 eszközről akarod használni.
Ezért volt csak az egyik gépen net, (valszeg sima dhcp kell, az kapta meg a publikus IP-t), illetve pontosan ezért nincs belső hálód (nem éred el a nyomtatót, gépeket), mert nincs router.
Switch Tax
-
-
dkess
őstag
válasz PROTRON #56412 üzenetére
Miért ne lenne jó ötlet? Avagy a patch miatt aggódsz? Az auto MDI/MDIX korában ez utóbbi miatt nem érdemes aggódni. A patch panel is megoldható garzonba - pl. egy rack a mellékhelyiségbe vagy éppen a bejárati ajtó fölé stb.
Semennyire nem zavarja össze. Nálam is két LAN van - egy gigabit -es meg egy 2.5 Gbps -es. Internet csak az előbbin van (gigabit -es) - úgy egyébként kábelek a falban és fali csatlakozókkal. Vannak eszközök melyek mind a két hálózatban benne vannak - pl. a PC -m és NAS. Az automatikus metrika miatt egyszerűbb az életünk, mint gondolnánk. Pl. amennyiben név alapján van csatolva egy NAS SMB megosztott mappa, akkor automatikusan a 2.5 Gbps csatolón megy a másolás. Amennyiben kihúzom ezt a kábelt, akkor gigabit -es csatolón megy a másolás. Visszadugom, akkor újra 2.5 Gbps. Csak a sebességekből veszem észre, hogy min megy a másolás. Persze, ha IP alapján csatolod a mappát, akkor mindig az annak megfelelő interface -en fog menni a másolás és amennyiben a hozzá tartozó kábelt kihúzod, akkor megáll az élet ...
Ez természetesen nemcsak az SMB -re vonatkozik, hanem mindenre. Persze a NAS -on is beállítható, hogy melyik szolgáltatás melyik hálózati csatolón legyen elérhető (pl. DLNA stb. stb.) - illetve akár mindkettőn. Természetesen az interneteléréssel vagy más hálózati eszközök elérésével sincs gond ...
-
dkess
őstag
válasz PROTRON #56408 üzenetére
Mindenekelőtt a Cat6e -t ne keverjük ide - hagyjuk most "pihenni" kicsit.
- Cat5e - gigabit 100 méterig. 2.5/5 Gbe is mehet 100 méterig - ugyanakkor főleg az 5 Gbe -nél hangsúlyosabbá válnak a kábel/csatlakozók minősége, hány kábel és milyen hosszan fut párhuzamosan közvetlen egymás mellett (amik aktívan forgalmaznak is), hány ívhegesztő brigád dolgozik folyamatosan a kábel mellett stb.
- Cat6 - gigabit/multigigabit 100 méterig. 10 Gbe 55 méterig (otthonra elég),
- Cat6A - 10 Gbe is. Akár otthonra is. Nem árt, ha földelve van, különben lesz egy szép nagy antennánk. Egy kicsit macerásabb, de ...
-
TGWH
őstag
válasz PROTRON #56405 üzenetére
Üdv.
Cat5 1Gbps, cat 6e 10Gbps. Elvileg. Wikipédiát ne nézd, ott rosszul írták. Meg 100Mhz és 250Mhz a frekvencia.Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe
-
dkess
őstag
válasz PROTRON #56401 üzenetére
Az SSD -knél a méret tekintetében azért gondolkozol rosszul, mert az nem csak azt jelenti, hogy nagyobb a tárhelyméret. Általában a mérettel egyenes arányban növekszik a DRAM cache, SLC cache, a sebesség (ez nyilván egy mérettartomány felett inkább az nvme drive -oknál érdekesebb inkább), az IOPS vagy éppen a terhelhetőség (TBW, pl. nézd meg az Adata SU650 -nél - a 960 GB -osnak pont a négyszerese, mint a 240 GB -osnak: [link] ). Persze mindezek mellett a méret is számít ...
Azaz nem az lenne az ideális, ha betankolnánk mondjuk 3-4 kicsi SSD -ből meg pár úgy egyébként már kiszolgált szintén pinduri 2,5" -os laptop HDD -kből (a mostaniak közül pláne kb. mindegyik SMR -esek is ráadásul). Így nem lesz teljesítmény ... Meg ugye ezeknél már az is kérdés (gondolom jó régiek ezek már meg lehasználtak), hogy mikor tojnak be ...
A rendszer nvme SSD mellett egy vagy kettő (ha mégis számítana a méret is) TB -os SSD -vel jobban járnál, mint a 3 kicsi SSD mellett levő kicsi 2.5" -os HDD mellé elkezdenél gyüjtögetni további lehasznált aprajafalva SSD -ket meg SMR -es laptop HDD -ket ...
Okosotthon -hoz nemigen értek - ennek is megvan a topikja. Annyit tudok, hogy sokféle út van e tekintetben és akik "értenek" hozzá azok is adott esetben hosszú utat járnak be.
Bár van Cat6e, de gondolom inkább Cat6A -ra gondoltál. Én úgy fogalmaznék, hogy a Cat6 -ra egy értelmes "minimum" -ként lehet tekinteni. Kevésbé "macerás" ...
-
dkess
őstag
válasz PROTRON #56396 üzenetére
Ott pedig, ha kezdetben megy a 280 MB/s a Win7 -es gép irányában is és a RAM (PC) és DRAM/SLC (SSD) cache elfoogyását követően szakad be a sebesség, akkor ott a meghajtóval lesz a gubanc. A TRIM/írási gyorsítótárazást sikerült megnézni illetve beállítani a Win7 -es gépen? A jelenség aszimmetrikus mivolta erre utal.
A tervezett i3 -as gépben a sok (3 db) aprócska SSD + kicsi 5400 RPM -es laptop HDD ami zavar kicsit. Egyébként milyen op rendszert terveztél neki? Lehet szerencsésebb lenne a rendszer SSD mellé egy nagyobb (1 vagy 2 TB) második SSD -vel tervezni és slussz.
@kisi, #56399
Több úton is el tudsz indulni. Mindenekelőtt a Draytek -en érdemes lenne DHCP Address Reservation -t állítani a Husky szerverre (jelenleg 192.168.1.11 az IP -je - akár lehet ez is). Aztán ezzel a lendülettel a port forward beállítás is mehet a Draytek -en erre az IP -re az érintett port -al (8123).
Aztán érdemes lenne a Virgin -en is DHCP Address Reservation -t állítani a Draytek WAN portjára. Ez jelenleg ugye: 192.168.0.54 - maradhat ez is akár.
Most jön a két megoldási lehetőség:
1.
Virgin -en állítasz port-forward -ot a Draytek -re (192.168.0.54).
2.
Virgin -en állítasz DMZ -t a Draytek -re (192.168.0.54). Ez utóbbi akkor előnyös, ha több portot is akarsz átirányítani és akkor nem kell azt egyesével állítani a Virgin -en is. Azonban, ha összesen egy-kéettő port lenne érintett hosszú távon is, akkor maradhatunk nyugodtan az egyes pontnál.
Persze akár hosszú távon lehetne más eszközökben is gondolkodni - akár az AP mód tekintetében vagy éppen mesh WiFi ilyesmi ...
Szerk.: azt el is felejtettem írni, hogy a beállításokat követően a Virgin -en levő gépekről a http://192.168.0.54:8123 -es IP címmel fogod elérni a Husky szervert természetesen.
[ Szerkesztve ]
-
inf3rno
nagyúr
válasz PROTRON #56393 üzenetére
Nekem volt olyan iperf-el, hogy az egyik irányba 5.8Gbps, a másikba 3.5Gbps volt. [link] Ott nem volt elég PCIE lane az egyik gépben a 10Gbps-hez. Szóval én továbbra is úgy gondolom, hogy amíg ez nincs tisztázva, hogy megvan a hálózaton memóriából memóriába a sebesség, addig nincs értelme itt SSD-kről meg ilyesmiről beszélni.
Esetleg át lehet menni ide is a témával: [link]
[ Szerkesztve ]
Buliban hasznos! =]
-
dkess
őstag
válasz PROTRON #56393 üzenetére
Azt nem írtad, hogy melyik SSD -re másoltál a hálózati teszt alatt. Feltételezem a 850 EVO -ra. Itt mindjárt lenne is egy kérdésem a teszt alatt nem futott párhuzamosan torrent vagy másolás arra az SSD -re?
Az a 130-140 MB/s -es másolás hogy nézett ki?
- pl. csak ezen értékek között ingadozott stabilan az elejétől a végéig? Amennyiben volt nagyobb ingadozás, akkor az hogy nézett ki? a mésolás mely szakaszán és milyen mértékben?
- avagy az elején volt nagy sebesség és később esett vissza a jelzett értékekre? Amennyiben pár GB után esik vissza, akkor pl. elfogy a RAM cache és utána a drive korlátoz - avagy mondjuk a fele táján esik vissza? Utóbbi esetben a drive DRAM vagy az SLC cache -ből fogy ki (ezekben a kicsikben nincs sok) és lassul vissza.Amennyiben ugye az elején szintén van a maximumhoz közeli eredményünk, akkor a hálózati rész szerintem rendben lesz, de persze azért az az iperf sem árthat.
Azt nem hiszem, hogy a USB -s adapter melegedne túl. Egyfelől akkor nem csak az egyik irányba tenné - másfelől inkább az Aquantia -kra jellemző, harmadrészt drasztikusabb lenne (mondjuk ez azért driver függő is lehet). Realtek -nél asszem nagyon kezdeti drivereknél volt ilyen gond, de azt javították. Azért ellenőrizd, hogy a legfrissebb van-e fent.
Windows -ból nem tudunk valami frissebbet telepíteni? Az a EVO 850 nincsen majdnem tele? TRIM funkció bekapcsolva és rendben működik? A SATA kontroller AHCI módban van és nem véletlenül IDE? Az írási gyorsítótárazás be van kapcsolva az SSD -(k)re? Esetleg amennyiben a hibernálás engedélyezve van - akkor azt ki lehetne kapcsolni. A partition alignment micsoda? 4K (4096) - vagy valami más?
-
dkess
őstag
válasz PROTRON #56390 üzenetére
Az első kérdésedre a válasz - 10 méteren röhögve megy a 2.5 Gbe Cat5e -n. Meg 100 méteren is. Nekem Synology NAS -ra is van dugva második LAN csatinak egy ilyen. Betonstabil.
A 280 MB/s kérdéskörről. Igen, jól látod - pontosan ez az oka, hogy gigabit -nél is csak 110 MB/s van és nem 125 MB/s. Úgy egyébként használd jól kérlek a mértékegységeket.
Mi a különbség az irányfüggően különböző sebességnek? A válasz ez esetben is egyszerű:
- a Win10-es munkaállomásban 1TB 970 EVO M.2 SSD van. Ez írás és olvasás terén is gyors,
- a Win7 -es kis fogyasztású PC-be - bár nem részletezted - meg valamilyen HDD RAID tömb van. A sebességértékekből RAID5 -re tippelek ...Ekkor ugye az történik, hogy:
- Szerver-->Munkaállomás irányban a Raid5 tömb olvasásra meg is haladja a 2.5 Gbe sebességét - természetesen az 1 TB -os SSD sem korlátoz a másik oldalon,
- Munkaállomás-->Szerver irányban az az 1 TB -os SSD olvasás tekintetében szintén nem korlátoz. Viszont a RAID5 tömbünk írásra viszont masszívan korlátozni fog. Itt ugye a maximum a HDD írási sebessége lesz mérvadó - ami meg Nálad akkor ennyi ... Épkézláb HDD -kkal simán felmehetsz 180-190 MB/s -re. E fölött már a Data Centeres/Enterprise HDD -k bitodalma.Megoldás:
- a "kicsit gyorsabb" elég írásra - akkor 7200 RPM -es újabb/gyorsabb HDD -k használata,
- más RAID típust használsz - pl. RAID10 ,
- SSD -ket használsz a szerverben is ...Akár a fentebbi 3 pontból több is egyszerre ...
-
PROTRON
addikt
válasz PROTRON #56185 üzenetére
Nu mivel nem nagyon érkeztek reakciók megosztom az eddigi tapasztalatokat.
A cél egy homeofficeban lévő hálózati adattárolóként is funkcionáló PC összekötése a fő munkaállomással, 2,5G hálózaton keresztül.
A munkaállomás alaplapján van 2,5G csatlakozó Realtek RTL8125 vezérlővel.
A "servergépként" beüzemelt kis fogyasztású PC-be viszont gazdaságtalan lett volna olyat választani, így oda egy a fenti ORICO PTR-FU 2,5G adapter került.
Mivel nem találni róla neten leírást, de még a gyártó sem hirdet semmit ezzel kapcsolatban, így zsákbamacska volt, de szerencsére ugyanaz a RTL8125 vezérlő lehet benne HWInfo szerint.
Amúgy rendben van a kártya, bár kissé megakadt a szemem a kialakításon. Van rajta egy kissé feleslegesnek tűnő borda, amolyan biztonsági túlméretezésnek tűnk, ami viszont feltűnő hogy az alatta lévő gap-pad olyan vastag hogy hintáztatni lehet rajta a bordát.Szóval a használhatóságról:
"servergépen" jelnleg win7 fut, mert van egy olyan program ami fontos és nincs belőle win10, Driver feltelepít szigorúan a kártya behelyezése után.
Eredmények:
Amikor a win10-es gépre másolok 8GB videofilet a win7-es gépről, akkor a másolási sebesség 280 MB/s, tehát a hirdetett akár 2,5Gbps-re azt gondolom hogy oké a dolog, mert az elméleti sebességekből mindig veszít a technológia, 280MB*8=2240Mbps.
Tehát az egyenletnek mind a két végén 2,5G sebesség van elvileg nem?Akkor valaki tudna nekem válaszolni arra hogy visszafele, ha a win7-es gépre másolok ugyanúgy 3-4GB videofilet, akkor miért csak 130-140 Mb/s-el másol?
Kipróbáltam a win10-es gépen kikapcsolt tűzfallal is.
Amúgy a cél, tehát hogy a tervezési projekt fileokat minél röccesnés mentesebben kezelje a Win10-es munkaállomásról nagyjából teljesül, bár a nagy gépben 1TB 970 EVO M.2 SSD-van, szóval nyilván nem lesz maximális egyezés.
[ Szerkesztve ]
Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.
-
PROTRON
addikt
válasz PROTRON #56142 üzenetére
Szóval kérdés reloaded:
Van valakinek stabilitási tapasztalata PCIe 2,5G hálózati kártyákkal kapcsolatban?
Nyugodtan vehetőek ezek a 11-13k huf közöttiek( link1 ; link2 ) ha csak 10m-es vezetékes kapcsolatra kell 2 gépet összekötni CAT5e-vel?
A másik gépben RTL8125-CG 2.5G LAN controller van.Köszi ha van válasz.
Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.
Új hozzászólás Aktív témák
- SAMSUNG Odyssey G5 G50D 32" 2 hetes vásárlás
- -70% HP EliteBook 850 G7:i7 10610U,32GB RAM,512GB SSD,15.6" FHD,vil.MAGYAR numeri.bil.l,Win11Pro HU
- Gamer gép minőségi alkatrészekkel(2 hetes vásárlás)
- ÚJ BONTATLAN MacBook Pro 14 - 16" M4 MAGYAR Billentyűzet RENDELHETŐ DEÁK TÉRNÉL Átvehető.
- AKCIÓ ÚJ Bontatlan Macbook Pro 16 M3 Pro MAX 14 30GPU 36GB 1TB Magyar billentyűzet Azonnal átvehető.