-
GAMEPOD.hu
Általánosságban a napenergiáról (alapinformációk)
Kezdjük Ádámtól, Évától! Napenergiát nagyon sok mindenre lehet hasznosítani, nagyon sokféleképpen, de ezek közül a legelterjedtebb a napelem és a napkollektor.
Napelemmel villamos energiát lehet előállítani, napkollektorral hőenergiát állítunk elő, amivel vizet vagy levegőt lehet melegíteni, amit a használati meleg víz melegítésére, vagy épp fűtésrásegítésre lehet használni. Utóbbi előnye, hogy rendkívül magas hatásfokkal (<95%) tudja a beeső napsugárzást hasznosítani, hátránya, hogy akkor adja a legnagyobb meleget, amikor süt a nap – jellemzően amikor nincs rá szükségünk (nyáron)! Mosodáknak, autómosóknak (ahol sok hőenergiára van szükség nyáron is) ideális befektetés! Háztartásoknak már több problémát hordoz, mint előnyt, mert a nyáron keletkezett energiával valamit kezdeni kell, különben néhány év alatt saját magát fogja károsítani a rendszer!
Könnyű megjegyezni, hogy melyik-melyik, mert anno iskolában majdnem mindenkinek volt napelemes számológépe! Ez a topic a napelemekről szól!
Új hozzászólás Aktív témák
-
szeva000
addikt
válasz
Konflikt #508 üzenetére
Az 1X32A akkor jó neked, ha nem akarsz sokat költeni már hálózatfejlesztésre és inverterből elég lesz az 5 vagy esetlegesen 6000W-os típus.
A mostani fogyasztásodra ezeknek a fele is elég majdnem. Természetesen azt nem éri meg kiépíteni, én mindenféleképpen 4-5kW-ot ajánlanék neked...inkább 5kW, ha még tervezel elektromos fűtéssel is.
Annyit tudok segíteni, hogy nálam átalakítottam mindent elektromosra, nagyon hidegben megy csak a kazán, így az 5kW-os rendszer 2 klímával is nagyjából takarja. Jobb lett volna egy 6kW-os rendszer, de nem fértem már a tetőn... ( természetesen én 3fázisra vezetékeltem mindent, főleg, hogy a főzőlap 2X20A-t képes zabálni. Egy fázisnál inkább ilyen problémákkal szembesülhetsz, hogy a 32A nem is olyan jó , mikor menne télen 2klíma meg mosógép, mosogatógép együtt és még főzni-sütni is kellene
)
Amúgy minden rendben az 1fázissal csak ésszel kell használni.... Ez 3fázisnál már lényegesen problémamentesebb, de akkor 3X20A-hez kell 28A hálózatfejlesztés, ami nem kis összeg. Először ezt kell eldöntened, utána választani invertert igazából.Én lebeszélnélek ezekről a 0%-os hitelekről
Én is anno megnéztem...többe került volna a végén, mint egy banki 9%-os személyi kölcsön
-
agyarka
aktív tag
válasz
Konflikt #508 üzenetére
A jelenleg kapható olcsóbb (~270 kWp) panelek kb. 1000 Ft / hó villanyszámlát váltanak ki. Pontosabb számoláshoz jó lenne a dőlés, és a déli iránytól eltérés ( illetve az országon belüli elhelyezkedés) . A dőlés saccolható, a tájolás meg műholdas képen megnézhető.
Itt lehet számolgatni:
http://re.jrc.ec.europa.eu/pvgis/apps4/pvest.php
Árnyékkal hogy állsz?
Ilyen kis fogyasztás még 16A be is bőven belefér.
Új hozzászólás Aktív témák
Az összefoglaló tartalma:
1. Alapfogalmak
2. Napelemekről
3. Napelem típusok
4. Inverterekről
5. Várható termelés kiszámítása
6. Mi történik működés közben?
7. Mi az engedélyeztetés menete?
8. Rendszer-méretezés és hibák(!)
9. Villámvédelem
10. Árak és megtérülés
11. Hibrid rendszerek
12. A megújuló energiák helyzete napjainkban
13. Egyéb
14. Telepítés után
- Bemutatkozott a Poco X7 és X7 Pro
- Kertészet, mezőgazdaság topik
- Milyen routert?
- PR-Telecom
- Monster Hunter World - PS4/XBOX ONE/PC
- Digitális Állampolgárság Program DÁP
- Jövedelem
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Samsung Galaxy A54 - türelemjáték
- Élőben is megcsodálható a Vivo V50
- További aktív témák...
Állásajánlatok
Cég: Marketing Budget
Város: Budapest