Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • agyarka

    aktív tag

    válasz Konflikt #508 üzenetére

    A jelenleg kapható olcsóbb (~270 kWp) panelek kb. 1000 Ft / hó villanyszámlát váltanak ki. Pontosabb számoláshoz jó lenne a dőlés, és a déli iránytól eltérés ( illetve az országon belüli elhelyezkedés) . A dőlés saccolható, a tájolás meg műholdas képen megnézhető.
    Itt lehet számolgatni:
    http://re.jrc.ec.europa.eu/pvgis/apps4/pvest.php
    Árnyékkal hogy állsz?
    Ilyen kis fogyasztás még 16A be is bőven belefér.

  • szeva000

    addikt

    válasz Konflikt #508 üzenetére

    Az 1X32A akkor jó neked, ha nem akarsz sokat költeni már hálózatfejlesztésre és inverterből elég lesz az 5 vagy esetlegesen 6000W-os típus.
    A mostani fogyasztásodra ezeknek a fele is elég majdnem. Természetesen azt nem éri meg kiépíteni, én mindenféleképpen 4-5kW-ot ajánlanék neked...inkább 5kW, ha még tervezel elektromos fűtéssel is.
    Annyit tudok segíteni, hogy nálam átalakítottam mindent elektromosra, nagyon hidegben megy csak a kazán, így az 5kW-os rendszer 2 klímával is nagyjából takarja. Jobb lett volna egy 6kW-os rendszer, de nem fértem már a tetőn... ( természetesen én 3fázisra vezetékeltem mindent, főleg, hogy a főzőlap 2X20A-t képes zabálni :D . Egy fázisnál inkább ilyen problémákkal szembesülhetsz, hogy a 32A nem is olyan jó , mikor menne télen 2klíma meg mosógép, mosogatógép együtt és még főzni-sütni is kellene :) )
    Amúgy minden rendben az 1fázissal csak ésszel kell használni.... Ez 3fázisnál már lényegesen problémamentesebb, de akkor 3X20A-hez kell 28A hálózatfejlesztés, ami nem kis összeg. Először ezt kell eldöntened, utána választani invertert igazából.

    Én lebeszélnélek ezekről a 0%-os hitelekről :D Én is anno megnéztem...többe került volna a végén, mint egy banki 9%-os személyi kölcsön :D

Új hozzászólás Aktív témák