Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Streetwise

    újonc

    Sziasztok!

    Most jutottam el odáig, hogy párom laptopjába (Acer Aspire 5 515-44G) végre memóriabővítést hajthattunk végre - mint elő-karácsonyi ajándék. Viszont fura események sorozata kezdődött.

    Vásároltam egy 1db 16gb-os Ripsaw modult (2400mhz), mivel a laposban csak 1 slot van, és korábban 8 gb-tal ment gyárilag.

    Amikor viszont felnyitottam a gépet, döbbentem tapasztaltam, hogy a benne lévő memóriamodul csupán 4 gb-os - a rendszer mégis 8-ként kezelte. (Win10 és bios is!) Mindegy, kicseréltem a 16 gb-s modulra, most viszont mind a BIOS, mind a rendszer 20 gb ramot lát!!!!

    Honnan a manóból van a +4 gb? A laposban (továbbra is Acer Aspire 5 515-44G) nincs több ram slot! Gyanakodhatok arra, hogy nagyjából 1 évvel ezelőtt, amikor elvittük alaposan kitakaríttatni egy "szerelőhöz", hogy az ő keze lehet bármilyen szinten a dologban? Illetve, ami a legfontosabb - hogyha ez valamiféle tárhelyből kezelt virtuális +4 gb memória - hogyan tudom megszüntetni?

    A segítséget és a válaszokat előre is köszönöm! (Pacsi!)

  • Streetwise

    újonc

    válasz jeni #63438 üzenetére

    Oh, értem. (Nem sokat maszatolok laposokkal, így ez az alaplapra integrált dolog nekem teljesen kimaradt. )

    Viszont kérdés akkor még: Le lehet -e és van -e értelme letiltani ezt az alaplapra integrált 4 gb-ot a +16gb-s Ripsaw modul miatt? Gyorsabb lenne -e a kevesebb 16gb 1 modul magában, vagy nincs érdemi sebesség-különbség együtt, ezért több értelme van a 4+16 gb kombónak?

Új hozzászólás Aktív témák