Új hozzászólás Aktív témák

  • mikrofon

    addikt

    válasz dualcore #39781 üzenetére

    Információim szerint a 55-300 szépen rajzol ha van fény. Valószínűleg az általad talált ultra zoom is max. Olyan jó ha eléri azt a szintet. Valószínűleg a geometriai torzítás biztos nagyobb... Ezért nem valószínű hogy megéri lecserélni... Én biztosan nem tenném. Ha valamire cserélnék akkor az már a fényerőssebb világ lenne, még akkor is ha az F4-es vagy az F5,6 még akkor is ha azok FX obik... Bár utóbbi már sötétebb főleg erőben. Erdőben azzal kell számolni hogy általában sötét van az árnyék miatt. Vagy nagy dinamikai tartomány mert a nap foltokban besüt, de az állatok nem a napot szeretik, uh az árnyékos foltban lesznek.
    Tehát szerintem az 55-300-at ne cseréld le ugyan olyan sötétre... Inkább gyűjtögess....

    Itt válogathatsz kedvedre. Talán itt van az összes Nikon F bajonettes obi..

    A többieknek igaza van abban, ha a kép szépségét nézzük akkor sokkal fontosabb az obi. Élesség, VR, kontraszt, hattér, AF.... Egy jó obival szebb lesz a kép egy jó vázzal könnyebb lesz fotózni szerintem.... Ha kevés pénzt szánsz rá, de jó képeket akarsz, akkor szerintem fontosabb a kompromisszumosabb de jobb obi.... Minden egyes fölösleges adás-vétel általában pénzbeli bukás is...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák