Új hozzászólás Aktív témák

  • Papa-Het

    aktív tag

    válasz looser #39160 üzenetére

    Én most tervezek venni a héten 300s-t, 30e expóval és 5100-ról lépek át rá, aminek a szenzora lényegében ua mint a d7000. Szerintem ha nem is mindegy hogy milyen géppel fotózol, de a nagyok azt mondják, a gép egy eszköz amin keresztül a te látásmódod mutatod meg. Ami igaz. Én azért váltok 300s-re mert elsőnek d700-at szerettem volna, de nem találtam sajnos olyan árfekvésben (volt kb 100e forintnak megfelelő pénzért, de 160e expó volt benne, és esztétikailag volt rotty, ezutóbbi nem akkora baj, inkább az expó, mert a zárcsere gondolom nem olcsó) olyat, ami megfelelt volna a pénztárcámnak plusz egy alap FX obi hozzá. Így hát a d700 kis testvére lesz, a 300s. Miért? Mert masszív, időtálló, elpusztíthatatlan, robosztus váz, - engem speciel nem érdekel hogy 12.3mp és 720/24fps a videó felvétel módja, 24 fps-t használtak pl a Ryan közlegény megmentése filmhez is - valamint nem kell teljes obipark csere és azt gondolom a d5100 kicsi a kezemhez, hiszen elvész benne. Lehet hülye érvek, de mindenkinek szubjektív. Ha minden jól megy, jövő hét szombaton meglesz a szerkezet.

    A 300/s-ről lényegében azt kell tudni hogy nem alapgép, és ha jól tudom - javítsanak ki a szakik - hogy a d500 megjelenéséig ez volt a nikon dx kategória zászlóshajója, tehát dx vonalon (fél)profi gépnek számított. Nincs benne előreprogtamozott mód mint pl a d7000-ben - tájkép, makró, portré stb -, meg semmi effekt sem. Könnyebben zajosodik a szenzorból kifolyólag mint a d7000. Ha most lépsz át dlsr-re akkor szerintem a d7000 a kézenfekvő, mert ott ha nem megy az istennek se a kép úgy ahogy szeretnéd, csak kiválasztod az automata módot, aztán fényképezel kedvedre :) ha pedig jobban elmélyülnél, M-ben tudod állítgatni az értékeket úgy, ahogy szeretnéd.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák