-
GAMEPOD.hu
Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Pista0001
addikt
Bármelyik verziót nézzük, a táp a legnagyobb helypazarló, valamint az egyetlen alkatrész, amit büntetlenül száműzni lehet a házból. Nyilván dc-dc megoldásokkal még nem lehet a csúcskategóriát megcélozni, de azért vannak már jó megoldások. Flexi risert tuti nem alkalmaznék, a nyákos biztos problémamentesebb, viszont szerintem nem szükséges az sem. Piszok keskeny gépet lehet vele építeni, viszont általában a kocka praktikusabb szerintem. Kb 210×260×130-as méretbe
táp nélküldc-dc+külső kockával már komoly konfig belefér tisztességes hűtéssel. A saját építésű házam "lényegi" része kb ekkora volt, ebbe még 2 db 3,5-es meg egy 2,5-es merevlemez/ssd kényelmesen befért volna.
Új hozzászólás Aktív témák
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest