Új hozzászólás Aktív témák

  • Ear001

    addikt

    Kérlek segítsetek nekem.

    Van nekem egy Oly 520-am általában egy 14-54 2,8-3,5 van rajta. Van egy 35-ös makróm és az eredeti kitből egy 40-150 4-5,6. És most tovább kéne lépnem.

    Mi az ami kevés nekem ebben a készletben? Az, hogy Iso 800 is már zajos az 1600 meg már kínosan zajos. Időnként egyszerűen muszáj lenne a magasabb Iso érték használata, például amikor egy targonca vontatta kiskocsival vonszolnak végig a közepesen kivilágított autógyárban. Ott vaku nem segít.

    Aztán kéne jobb autófókusz. Főleg követő, mert néha sebesen mozog a téma amit le kéne kapni. Meg kéne kicsit gyorsabb sorozatsebesség, az a buffer túl hamar elfogy.

    A legegyszerűbb talán az lenne, ha olcsóért vennék egy E-30-at, de a magasabb Iso ott is hibádzik, meg használt cuc az rizikós, meg kifutott rendszer...

    Most ott tartok, hogy vennék egy E-M10-es kitet az új 14-42-vel. Hozzá még kedvezményesen a mikro 40-150-et 45 000-ért meg egy 4/3 adaptert a makróhoz. A váz meg a 14-54 talán hozna vissza valami pénzt, a régi telét meg elajándékozom. Jó lesz ez így?

    Vagy inkább E-M5 a 12-50-el és hozzá a kedvezményes 40-150?

    A kettő között azért 50 000 forint a difi abból még kijönne valami kedvezményes objektív, mondjuk egy 45 1.8.

    Ja igen és használt azért nem, mert kell róla számla...

Új hozzászólás Aktív témák