Új hozzászólás Aktív témák

  • Throme

    veterán

    válasz aginor #102506 üzenetére

    Szép lassan fejlődik oly-n a követő fókusz. Tény, hogy vannak jobbak a piacon.
    Észrevehető fejlődés van pl em10km2 és em5mk3 között ezen a téren is.

    Szarakodok a beállításokkal, mert nem mindegy hogy milyen rásegítő funkciók futnak vagy éppen csendes mód (ez a szívecskés af ikon), vagy stabilizált (kis rombusz/négyzet) af van beállítva, vagy éppen a "natur". Sorozatra már nem állítom be a gépet.
    Mire van állítva a képstabi meg egy sor más funkció.
    Így se fogjuk beérni a "nagy vadakat" (canikony).

    Szerintem egy gyerekhez elegendő a követő af, ha nem valami rendkívül gyors mozgást végez ide-oda.
    Azzal is lehet játszani, hogy kicsit nagyobb látószögben fotózunk és utána picit többet vágunk, ha muszáj.

    Szerintem próbálkozni kell a beállításokkal meg a módszerrel és azért használható az a követő fókusz.
    Igaz a "jutuberek" inkább a C-AF-et javasolják MFT-n.

    Én pl használom arra is a követő fókuszt, ha kvázi portrét lövök, hogy ne kelljen a fókuszmezőt ide-oda húzogatni akár még ujjal is, hanem a követő rajta van a "célponton" és közben komponálok, hogy hová kerüljön a képen :)
    Mindig több képet lövök, mert nem vagyok profi és inkább több legyen és válogatok, mint egy, de esetleg az is rosszul

Új hozzászólás Aktív témák