Új hozzászólás Aktív témák

  • Zen42

    tag

    válasz thomasrc #108020 üzenetére

    Sajnos igaz, az a táblázat egy kalapot nem ér. Mint írtam itt állomásozik egy nálam egy CM702. Kivettem belőle egy alátet, így most nagyjából 4-5-6 ig nyomja az espresso-t. Maxon tudok vele még filterezni (V60) de a cold brew-hoz amit főleg így nyáron szoktam gyártani ahhoz már nem jó, túl kicsik a szemcsék. Kaptam egy Mizudashit egy fórumtársunktól de néhány próbálkozás után kénytelen voltam visszatérni a befőttes üveg - brew-hoz, amit aztán leszűrök. (Legalábbis amíg nem szerzek egy normális őrlőt.)
    Nem azt mondom, hogy maxra téve tele van zaccal vagy ilyesmi, de ködös kissé az ital és mivel nehezebben járja át a kávét a víz, folyton ráznom meg piszkálnom kell a megfelelő kivonatolás érdekében. Szóval olyan határeset. Próbáld ki. Még az is lehet, hogy mivel a french press amúgy is kissé zavaros, fel sem fog tűnni ez a köd amiről beszélek.
    De hogy nem lesz elég durva az őrlemény az biztos. Akkor lehetne ha további alátétet szednék ki belőle de akkor meg már nem lehet vele espressozni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák