Új hozzászólás Aktív témák
-
kexksz
addikt
válasz lumpy92 #18357 üzenetére
Nekem mindegy, hogy kell-e vagy sem, de akkor ezek az emberek ugye visszafizetik azokat a nyelvi kepzeseket, amiket azert kaptak a mi adonkbol, hogy legyen nyelvvizsgajuk?
Kicsit olyan tema ez, mint az amerikai student loanok elengedese, ha kovetkezetes voltal es megtettel mindent, akkor le vagy ejtve, ha nem, akkor meg majd kimentunk.
-
veterán
válasz lumpy92 #18357 üzenetére
Értelmiséghez nem a diplomád miatt tartozol, már ha jelent még ez a szó egyáltalán bármit is manapság. Mellesleg ez az érvelés kb. az a szint, amikor random tantárgy előadásán ex katedra kijelenti a tanár, hogy egy rendes mérnöknek / programozónak / szociológusnak / bölcsésznek / stb. ezt tudnia kell! Mert csak! Igaz, hogy soha a büdös életben nem használja majd az ott megszerzett "tudást", de biztos tökre megéri ezzel fárasztani az embereket. Vannak, akik e mögé még ideológiát is gyártanak, lásd: Orosz Laci fizika órái a BME-n. Agyrém. Nyelvvizsgát az szerezzen, akinek szüksége van rá, de diplomát hozzákötni csak ilyen felszínes érvek alapján lehet.
(#18363) vzozo
Az a baj, hogy magadból, és a mikrokörnyezetből indulsz ki. A valóságban az van, hogy a középiskolák nagy része nyelvoktatás szempontjából nulla. Egyetem dettó. Szóval vagy kifizetsz egy vagyont különtanárra (ha megteheted), vagy ööö...semmi. Arról nem beszélve, hogy a szakmai nyelvet úgyis a munkahelyen tanulod meg.[ Szerkesztve ]
-
GeeForGolf
junior tag
válasz lumpy92 #18357 üzenetére
"És aki képes lediplomazni, és az értelmiséghez akar tartozni az tudjon már egy nyelvet középfokon."
figyelj...azzal egyetértek, h az ember tudjon legalább egy idegen nyelvet, de azért lássunk tisztán, az angol nyelvről tudok nyilatkozni, az, amit a rigó utcában beszélnek, meg amit londonban, na ez a kettő köszönő viszonyban sincs egymással. szóval ebből a szempontból igazából tök mindegy, h az ember szerez-e mo-n egy középfokú nyelvvizsgát, vagy sem.
-
JoinR
őstag
válasz lumpy92 #18357 üzenetére
+1
Értelmetlen, indokolatlan (kivéve eü. dolgozók) és igazságtalan ez a döntés.Ráadásul a diplomások egy jelentős része még nyelvvizsgával a kézben is annyira kínosan gyengén beszél idegen nyelvet, hogy gyakorlatilag alkalmatlanok a külföldi források értelmezésére.
Persze nem minden diplomás használ idegen nyelvet napi szinten, ezt megértem...szerintem pedig minden embernek kellene a nyelvtudás.[ Szerkesztve ]