Új hozzászólás Aktív témák

  • axioma

    veterán

    válasz Bóbitatáncol #21585 üzenetére

    En valahogy a kozvetitesi munka lenyeget hianyolom (tok parhuzamosan mint az ingatlannal van). A hozzaadott erteket. Azt, hogy tobbet tudjon az emberrol, akit ki akar kozvetiteni, es tobbet tudjon a munkarol is, mondjuk akar korabban oda kozvetitett ember altal, mint amit az ember sima weboldal bongeszessel megtudhat. [Vagy ahogy itt felmerult: a leendo munkaszerzodes "szokatlan" pontjait.]
    Az igazi az lenne, ha valaki ugy kozvetitene, hogy keresi a best match-eket a piacon. Igen, egy szint felett ezert fizetne'k is, ha el tudnam hinni hogy igy fog tortenni, plane ha hirtelen ke'ne barmi miatt valtani minel kevesebb kieso idovel, vagy pont ha nem gondoltam volna lelepni ellenben szol hogy van egy hozzam jobban illo feladat. Igaz, en nem ugralok 2-3 evente igy nem is vagyok jo alapanyag a kozvetitoknek (23 ev, 3. munkahely, 2-3 evente belso valtasokkal).
    A masik, az aktiv megkereses. Epp ma is kaptam egyet python/java iranyukent beagyazott es C# poziciokat reklamozva, es me'g o akadt ki hogy ezt zaklatasnak neveztem. Tehat minimum erzodjon, aki valamit ajanl az en adatlapomat latta es egyezeseket talalt. Ez az amitol o munkat vegez, hogy annak ir csak akinek van ertelme. Nem korlevelet, kikerulve a tegezes/magazas eldonteset, razuditva mindenkire.
    Az ajanlasnal en annyira a cegnevet nem hianyolom (bar volt hogy addig volt szimpi mig ki nem derult, mar jartam arra interjuzni...), de a munkavegzes helyet mindenkepp, mivel aggloban lakom (amugy cegnev akar sokszor ki is talalhato, multkor a retail es kozos ismeros kombobol mar kerdeztem is vissza, hogy Tesco-e...). Az is elofordult, hogy "veletlen" a munkavegzes helyenek a kozvetito ceg cime tunt fel (mert az jo helyen volt). En annyira nem almodom hogy bersav legyen [nyilvan ez baromi sokat segitene], de legalabb az hogy senior-e, az deruljon ki. Most ugy kell kimazsolazni peldaul abbol, hogy mennyi gyakorlatot varnak el, vagy hogy mennyire emelik ki a fiatalos csapatot... (ez utobbi 99%-ban azt jelenti, hogy junior max. medior szinten akarjak megoldani a 2.5 emberes feladatot). Aztan ilyenek hogy hany% a fejlesztes es mennyi a legacy uzemeltetes, az ismet mege'rne egy miset...

Új hozzászólás Aktív témák