Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Murphistic

    aktív tag

    válasz Sung #15970 üzenetére

    Szervusz!

    Amivel eddig találkoztam, ahol hasonló eset merült fel, egy TV volt. A készüléken az egyik HDMI bemenet a PC számára van fenntartve, de csak egy okból. Ha a PC DVI kimenetét kötöd rá, akkor a hangot egy külön jack bemenetről keveri a kép alá.

    Van egy gyanúm, hogy itt is hasonló a helyzet. A 609-es hátán A PC-s HDMI és a VGA bemeneten kívül a hangbemenetek környékén van a hangnak egy sztereó bemenet PC felirattal. Szerintem ha a VGA bemenet vagy DVI-HDMI átalakító használatával kötnéd az erősítőre a PC-t akkor a hangot az analóg bemenetről kapná ( ez csak az én feltételezésem, de leírom, hátha a neten találsz használati utasítást, ami majd segít ).

    Szerintem az esetedben jó lenne az 509-es is. A grafikus kártya kirakja a HDMI kimenetre a hangot is, azt pedig az erősítő dekódolja. Ami így elsőnek problémásnak tűnik az az, hogy az átvitt hang formátuma megfelelő legyen, de gondolom végszükség esetén PCM hangként is ki tudja küldeni a hangot a hangkártya (mármint a grafikus kártya a HDMIre) ( Bár lehet ez már nagyon elméleti gond ).

    Az a tippem, hogy a bemenetek főként azért vannak elnevezeve, hogy könnyen lehessen pl. a távirányítóval váltogatni. Távirányító

    Remélem segítettem valamit ,de mivel sohasem használtam ilyet ( csak üzletben szoktam közelebbről nézegetni, mert egyszer szeretnék én is egy ilyen erősítőt :) ) várd meg a többiek véleményét is .

    "A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

  • Murphistic

    aktív tag

    válasz Sung #15974 üzenetére

    A bemásolt szövegrészlet alapján olyan mintha ők a PC-s kapcsolatnál csak azzal számolnának, hogy valaki DVI-HDMI átalakítót használ. Írja is, hogy itt csak a kép megy át.

    A grafikus kártyán szerintem szabványos HDMI van, amiről más is írta, hogy működni kellene.

    Szóba került a HDCP is, de ha a kártyával ki lehet küldeni egy Blu-Ray lemez képét a TV-re (gondolom elég sok HTPC-nél így van), akkor ennek is probléma nélkül mennie kéne.

    Furcsa egy helyzet. Szerintem csak marketingduma, hogy a drágábbat vegyed, de ha tényleg elkövettek valamit, hogy ne működjön akkor szívás :( .

    A marketing néha elég szemét tud lenni. Kicsit témába vág: Samsung TV brosúráján : az AnyNet+ más HDMI-CEC kompatibilis eszközökkel is működik. Használati utasításban már azt írják, hogy ezt nem tudják garantálni. Nekem nem fontos, de lehet valaki emiatt szívott vele.

    "A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

  • Murphistic

    aktív tag

    válasz samgar #16033 üzenetére

    Szervusz!

    Szerintem az a gond, hogy az MKV fájlban a képen és egy hangsávon kívül van még más is (pl.felirat). Pl. az MKVToolnix programmal átkonvertálás nélkül ki tudod válogatni az eredeti MKV fájlból,hogy mi maradjon.
    Ha nem ez a gond, akkor valószínűleg a TV nem tud megbirkózni a videó tömörítésével. Itt már nem kerülöd el az átkonvertálást, úgyhogy lehet jobban jársz ha a számítógépet kötöd a TV-re, de majd a többiek is elmondják a véleményüket.

    [ Szerkesztve ]

    "A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

  • Murphistic

    aktív tag

    válasz samgar #16036 üzenetére

    És néha ott a kis csillag is, hogy a lejátszás függ a konténerben tárolt videó kodekétől. Azaz, hogy megy-e vagy sem. Az MKV csak egy konténer, amibe általában h264-es videót pakolnak a hozzávaló hangsávokkal (pl. AC3).

    A mi Samsung TV-nken ( bár az egyszerűbb mint a tiéd ), ahogy észrevettem, attól is függ a lejátszás, hogy milyen szintű a videó. Pl. a Level@4.1-es H264 videót már nem játsza le, hiába van MKV konténerbe csomagolva. De ezt tudomásom szerint már csak átkódolással lehet megoldani, ami FullHD videónál nem 10 perc lesz...

    Remélem nálad az egyszerűbb eset áll fenn, ami megoldható ;) .

    "A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

  • Murphistic

    aktív tag

    válasz Renaissance@ #16242 üzenetére

    Szia!

    Csak egy ötlet, de én a videószerkesztő program deinterlace eljárására tippelnék, hogy az szúrja el a videót. A kamera gondolom 50i-ben (váltottsorosként) rögzíti a videót, amikor pedig DVD-t készítesz belőle az már progressive lesz.
    Esetleg a videószerkesztőben nem lehet változtatni a deinterlace eljáráson, esetleg ugyanolyanra, amit a lejátszóprogram is használ?

    "A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

Új hozzászólás Aktív témák