Új hozzászólás Aktív témák

  • Timer

    veterán

    Az alany a szokásos CISCO 2901 ISR, két WAN kapcsolattal. Az egyik WAN ágon (azon, ami a tartalékot képezi, load-balance nincs) elhasalt az ADSL2 modem, és ez a kis probléma sikeresen magával rántotta az egész eszközt. Ezen már meg sem lepődöm, de azon, hogy másodlagos élő WAN kapcsolat nélkül az elsődleges kapcsolatot sem volt hajlandó életre kelteni a router, már sokkal inkább. Nem én konfiguráltam be anno az eszközt, annyira nem is értek hozzá, de mondjátok már meg, milyen elcseszett beállítás okozhat ilyen alapvető problémát? Az egyetlen hibaüzenet ez volt: "socket set option error".

    Nem tudom, mi a sz@rt esznek ezeken a cuccokon, egy 20 ezer forintos router sem csinál olyat, hogy ha bedöglik a másodlagos kapcsolat, akkor az elsődlegessel sem hajlandó menni. Elég furcsa megközelítése ez a redundanciának. Még egyszer mondom, sötét vagyok CISCO-ban, de ilyet sehol máshol nem láttam még. Mindez, no és az állandó "felzabálom magam alól a memóriát" effekt miatt ma végleg tele lett a tököm, javasolni fogom, hogy szerezzünk be egy EdgeRouter Pro-t, ezt meg adjuk el fémhulladéknak...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák