Új hozzászólás Aktív témák

  • #74459392

    törölt tag

    Sziasztok!

    Kicsit átjönnék a nikon topicból ide egy-két véleményért!

    A helyzet az, hogy a minap elgondolkoztam azon, hogy bár nagyon meg vagyok elégedve a D7000-el minden szempontból, de lehet mégis lecserélném egy XE-2-re. Mégpedig a cucc tömege miatt.
    Viszont egyelőre arra nincsen keret, hogy egyből fuji obikat is beszerezzek, de van pár manuál nikon obim, amit talán lehetne az XE-2-n használni. (28/2.8, 50/1.4, 135/3.5) Van G-s és D-s obi is azokkal még tán AF is lenne?
    Kérdés, hogy megéri-e a fuji-n nikon obikat használni vagy inkább gyűjtögessek tovább, amíg nem telik fuji obikra?
    A manuál fókusz nem riaszt vissza, és ha jól tudom, ezzel a rendszerrel még kényelmesebben is működik a dolog.
    Amire használom jelenleg a nikont, illetve használnám a fujit: város, utca, emberek, táj, belső tér, panoráma, tárgyfotó, család képek, gyerekek, néha portré, néha makró, néha rendezvény, néha csillagok. Szóval olyan mindenes gép kellene, ami könnyű :)
    Igazából fixeket szeretem használni, már ki is néztem mi kellene ha fuji-m lenne :) (14, 35 és 56)
    Csak hát lehet az egész nikon felszerelésem eladásával sem jönne ki a váz és ez a 3 obi...

    Illetve van egy nikon és egy yongnuo vakum is, azokat rádiós kioldóval (rf 603) szoktam használni. Ez fuji-n hogyan működne?

    Szívesen fogadnám véleményeteket a cseréről pro és kontra!
    Köszönöm!

Új hozzászólás Aktív témák