Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz MC Pite #523 üzenetére

    Az Artwork nem mérvadó, szerintem kiraktak találomra egy árat és mivel még nem jött meg hozzájuk a gép, még nem frissítettek. Több más helyen is 159.000 Ft az X-A1 + XF 16-50mm kit ára. Azaz kereken 80 ropogós Mátyással olcsóbb az X-M1 kitnél. És közben szinte tökéletesen azonosak. A tesztek szerint az X-Trans hiánya nem sokat számít, így is bitang jó a gép. Én fogtam mindkettőt a kezemben egyszerre és ugyan olyan jól össze van rakva mindkettő, csak az X-M1 egy finomabb, kellemesebb bőrhatású borítást kapott, míg az X-A1 rücskös műanyagot.

    Amúgy pont egy angol nyelvű fórumot olvasok ahol éppen parázs vita alakult ki arról, hogy miért nincsenek olcsóbb objektívek a rendszerhez, nem csak Fujinonból, de még third party gyártóktól sem. Tényleg furcsa ez az egész X-M1 és X-A1 jelenség, mert aki annyira spórolni akar, hogy az X-E1/X-E2 vagy az X-Pro 1 helyett ezeket az apróságokat veszi, az minden bizonnyal nem szándékozik egy 500 dolláros vázra 600-1000 dolláros üvegeket felcsavarni.

    Mondjuk az egy dolog, hogy a Fuji nem ad ki olcsóbb fixeket, de valamiért a third party gyártókat sem igazán vonzza a rendszer.

Új hozzászólás Aktív témák