Hirdetés

2018. június 20., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2014-09-25 20:17:53

GAMEPOD.hu

Szerinted vízfestékezik az X-Trans lapka a zöld részleteknél. Kettő képpel kíván a topik emelkedett hangulatú szép napot: 1 és 2

Összefoglaló kinyitása ▼

(#701) TayRol válasza MC Pite (#693) üzenetére

TayRol
(PH! nagyúr)

a kicsi nincs (még, de egy ezüst-fekete 20-as hamarosan jön), a közepes meg megy egy családtagnak, x100 mellett - ahogy látom - nem fogom használni. szóval két tagú gépparkom van/lesz.

(#694) Parci: :)

(#695) Stauffenberg: de, igen.:)

(#702) MC Pite válasza TayRol (#701) üzenetére

MC Pite
(PH! kedvence)

Közepesnek a 100ast gondoltam, most az X-A1 vagy az X100 marad nálad?
Szerintem valamikor össze kéne futnunk, ha már megérkezik a 60asom, neked meg a huszasod :D

Kedves Jézuska!

Gondoltam leadom a karácsonyi ajándék igényemet, legyen egy... eeegy... fotós táska. Igen, az jó lesz. De hát mivel pénztárcát sem adunk üresen, ezt sem illik :)
Lehetne mondjuk ez:

Kifogás, nyafogás nem érdekel, ha lecsúsztál a 12 darabról, akkor maximum ezzel (és kárpótlásul egy éjszaka a 72 szűzzel :DDD ) tudsz kárpótolni.

Petike

[ Szerkesztve ]

<<< X Compact Eladó >>> fluidr.com/photos/mc_pite | XZ1 Compact

(#703) TayRol válasza MC Pite (#702) üzenetére

TayRol
(PH! nagyúr)

jaa, szerintem az xa1 a közepes a 100-as mellett.:)

ok, remélem 1, max. 2 hét.

(#704) G.Guido válasza MC Pite (#693) üzenetére

G.Guido
(lelkes újonc)

Nos, az én megítélésem szerint végig lassú, de átkapcsolva macro módba még egy picivel lassabb.
Ezzel nem a kedved szeretném szedni....meg a képminőség úgyis kárpótolni fog. :)

Bevallom, néha őrjítő kissé...de olyankor mindig felrakok vmi manuál üveget! :D

(#705) MC Pite válasza G.Guido (#704) üzenetére

MC Pite
(PH! kedvence)

Portréra és makróra veszem, ezeken a területeken szerintem nem probléma ha nem hasít (különben nem jött volna szóba se). Portrézni most a CZ Planar 1,7/50-et használtam,(főként, meg Jupiter 9 2/85öt) nagyon penge kis üveg, ráadásul újszerű példányom van, de hajt a vérem, ki kell próbálnom az XF60ast is úgyhogy a CZ sajna megy az apróra. Úgy utálok üvegeket eladni, a 18-200VR kivételével mindet marhára sajnáltam...

(#706) G.Guido válasza MC Pite (#705) üzenetére

G.Guido
(lelkes újonc)

Portréra nagyon éles lesz! ;)
Szerencsére manuál üvegekkel el vagyok látva bőségesen - amiket egyébként imádok a Fuji-n használni -, de nekem is nagy nehézséget okoz bármelyiktől megválni.

(#707) MC Pite válasza G.Guido (#706) üzenetére

MC Pite
(PH! kedvence)

Picassa, flickr, vagy egyéb linken keresztül megnézhetnének pár képet a topiklakók? :R
Aláírásomban van 1-2 kép a Planarral, és korábban/előző oldalon a 35össel is linkeltem párat. Nem tudom neked mi van még a 60as mellé, és hogy milyen vázon.

[ Szerkesztve ]

(#708) G.Guido válasza MC Pite (#707) üzenetére

G.Guido
(lelkes újonc)

Nincs sem flickr-em, sem picasa-m. :(

35-ös volt nekem is, de azt eladtam. 60-as maradt és az X-E1.
Emellett a képen látható obikat használom legszívesebben.

[ Szerkesztve ]

(#709) Stauffenberg

Stauffenberg
(PH! nagyúr)

Éjjel azt álmodtam, hogy az ügynökség a kezembe nyomott egy X100-zat és elküldött vele a Közel-Keletre, ahol öreg juhpásztorokat fotóztam. De annyira lassú volt az AF, hogy mindig kisétáltak a fókuszból és én meg azon aggódtam, hogy ki fognak rúgni amiért nem tudok egy éles fotót sem készíteni... :D :D Ott ébredtem fel az ébresztőórára, mikor a műholdas internetkapcsolattal végre bejött a Fujifilm support oldala, hogy letöltsem a friss firmware-t. :D

[ Szerkesztve ]

---                                                                                                                                                                                                                       "If I knew how to take a good photograph, I'd do it every time." - Robert Doisneau

(#710) Freddy76 válasza Stauffenberg (#709) üzenetére

Freddy76
(PH! addikt)

Két megoldás van erre a problémára. Vagy többet kellene innod, vagy kevesebbet.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#711) TayRol válasza Stauffenberg (#709) üzenetére

TayRol
(PH! nagyúr)

ha pesti vagy és érdekel, meg tudom mutatni a 2.0-ás fw-s x100-at.

(#712) Freddy76 válasza TayRol (#711) üzenetére

Freddy76
(PH! addikt)

Gondolom, nekem is áll az ajánlatod :DDD

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#713) TayRol válasza Freddy76 (#712) üzenetére

TayRol
(PH! nagyúr)

neked külön ki sem emelem, bármi kell csak szólj. :)

(#714) Stauffenberg válasza TayRol (#711) üzenetére

Stauffenberg
(PH! nagyúr)

Az jó volna egyszer vala. Bár tartok tőle, hogy mire eldöntöm kell-e az X100, már kifut teljesen. Még mindig az a bajom, hogy kellene egy hosszabb üveg portréhoz (gyakorlatilag az ekv. 35mm + portré objektív a szükségleteim 95%-át lefedné), na meg a videó... az a francos videó... :)

(#710) Freddy76: Szerintem többet, mostanában több tehéntejet ittam mint sört.

---                                                                                                                                                                                                                       "If I knew how to take a good photograph, I'd do it every time." - Robert Doisneau

(#715) TayRol válasza Stauffenberg (#714) üzenetére

TayRol
(PH! nagyúr)

hál' istennek tojok a videóra mindennemű fényképezőgép esetében.:D

(#716) Stauffenberg válasza TayRol (#715) üzenetére

Stauffenberg
(PH! nagyúr)

Sajnos én nem. A hülye egyetemen megfertőződtem vele pár éve. :D Sokkal könnyebb lenne az élet nélküle... :D

(#717) MC Pite

MC Pite
(PH! kedvence)

Kíváncsiságból felnéztem az oldalra, termett-e valami díj az X cuccoknak...

Best Expert Compact Camera: Fujifilm X20

Best CSC Expert: Fujifilm X-E1

Best CSC Prime Lens: Fujinon XF 14mm f/2.8 R

Illetve Fujinon XF10-24mm f4 R OIS előrendelhető, várható érkezés december :K

Fujinon XF56mm F1.2 R lens ezer fontért szintén előrendelhető, de csak tavaszi érkezés van megadva...
Igaz, ezektől hasznosabb infó lehet hogy X-E1 és X-Pro1-eket lencsékkel több helyen elég jó akciókban tolják kifelé.

Meg ha már olvasgatok egy érdekes szavazás: [link]

(#718) jjeahh válasza MC Pite (#717) üzenetére

jjeahh
(PH! nagyúr)

10-24 vaon mennyi lesz?

Flickr: goo.gl/Oinpxa | Fb: facebook.com/n.barni

(#719) MC Pite válasza jjeahh (#718) üzenetére

MC Pite
(PH! kedvence)

Nulladik körben 800 font, [link], de eredetileg dollárban várható ennyiért (800-900), nyárra HK-ban/USA-ban már akár 150K-ból kijön sztem, ami uwa kategóriában, ekkora átfogással,és várhatóan ilyen minőséggel (ebben a kategóriában ez megint nem annyira magától értetődő) egész jó ár lesz.

[ Szerkesztve ]

(#720) TayRol

TayRol
(PH! nagyúr)

nincs valakinek elfekvőben x100-hoz meg x20-hoz valami extrás expogombja? nem katicás, hanem egyszínű. occsó a neten is, de idő míg ideér...

(#721) Gondwana

Gondwana
(PH! addikt)

Kai Zen - elfogytak az ötleteim, hogy mit kellene még javítaniuk az X100s-emen...

Csak szemezgetve:

- A fő bánatom gyógyulása: The images and histogram will reflect current exposure levels (with the shutter speed and aperture set during manual exposure also displayed on the image). In scenarios where the live view and the final shot will appear differently, eg: when using flash, this setting can be turned off.

- When selecting “AUTO” in the ISO setting, users can also set standard ISO, Maximum ISO and a low-speed shutter limit. The Low-speed shutter limit has been extended to 1/500 seconds. (Az eddigi 1/125 helyett)

- Már csak egy tétel maradt amit sokan hiányolnak, de az maradjon is így: amikor veszel egy ilyen Fuji fényképzelőgépet, azt hiszed, hogy magától a géptől máris sokkal jobb fotós leszel (ha firmware-frissítés után kihúzod a 15cm-es banándugót a tarkódból :C )

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#722) Parci válasza Gondwana (#721) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

az árcédulára tolhatnának még egy förmvár frissítést :))

"Egy dologban válogatós nagyon és az a hálózati kábel. Energikus, jó felbontású és dinamikájú kábellel igazi zenei élményt varázsol stílustól függetlenül."

(#723) TayRol válasza Gondwana (#721) üzenetére

TayRol
(PH! nagyúr)

szép lista. de akkor sem érte meg számomra a "simához" képest a felárat.

(#724) MC Pite válasza MC Pite (#498) üzenetére

MC Pite
(PH! kedvence)

Hát, D600as kollégával privátban egyeztettünk erről-arról, majd kíváncsiságból összeollóztam az alábbit.
Miért pont ezek vannak az összehasonlításban? Nos, árban még ezek is jóval többe kerülnek mint az X-E1, de hasonló árban lévő ős gépeket nem akartam belevenni, ahogy korabeli de még jóval többe kerülő gépet sem.

Lecc dö rész biginn: X-Trans vs D600, D700 és 5D II
Semmit nem állítok, nem teszek relációt, tisztában vagyok egyéb tulajdonságaival a vázaknak, szenzorméretnek. Egyedül a fejlődés szempontjából érdekes. A fuji már a spejzban van :D .
Előző képen a szerintem legjobb APS-C szenzorokkal való összevetés van.

szerk: Egye fene, emeljük a tétet, ne kelljen külön bogarászni!
X-E1 vs, D800, D800E, 5D III

[ Szerkesztve ]

(#725) Tempus_fugit válasza MC Pite (#724) üzenetére

Tempus_fugit
(kvázi-tag)

A probléma ott van, hogy ameddig a Fuji jpg-ben agyonveri (költői túlzással élve) a többi vázat, addig RAW-ban (részben a 3rd party konverterek alkalmatlansága miatt) ez az előny nem igazolható.

(#726) MC Pite

MC Pite
(PH! kedvence)

Megérkezett a 60milis... [link]

(#727) TayRol

TayRol
(PH! nagyúr)

Egy szürke, fénytelen napon egy nyitott rekeszes, x100-as, hirtelen lőtt, ooc jpeg.:)

(#728) Gondwana válasza TayRol (#727) üzenetére

Gondwana
(PH! addikt)

(a hasonlò megfagyasztandò pillanatok miatt hordom àllandòan magamnàl, a golyòktòl 20cm-re jobbra az X100s-t)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#729) TayRol válasza Gondwana (#728) üzenetére

TayRol
(PH! nagyúr)

őszinte leszek, ez a fuji áll eddig a legközelebb a fotózási szokásaimhoz. és nem érdekel a pixelbu*izás.

(#730) jjeahh válasza TayRol (#727) üzenetére

jjeahh
(PH! nagyúr)

éés lám az x100-nak is van bukéja

(#731) TayRol

TayRol
(PH! nagyúr)

no, megjött a kistestvér is.
lőttem egy képek kézből, hirtelen, és azt hiszem elkaptam egy hullócsillagot.:D

(#732) Gondwana: nekem nem annak tűnik, de vevő vagyok mindenre.

[ Szerkesztve ]

(#732) Gondwana válasza TayRol (#731) üzenetére

Gondwana
(PH! addikt)

... vagy egy becsillanò trolikàbeltartòt? Mobilròl nekem annak is tűnhet.

(#733) MC Pite

MC Pite
(PH! kedvence)

Pár kép az Xf 60assal, 1-2 helyen mellette a 35ös. [link]

(#734) Stauffenberg válasza TayRol (#731) üzenetére

Stauffenberg
(PH! nagyúr)

Az vagy az egyik üstökös ami decemberben az égen látható az átlagosnál kicsit hosszabb záridővel (vagy megfelelő időjárási körülmények esetén akár szabad szemmel), vagy tényleg egy megcsillanó kábel. :D

Amúgy azt meg tudod nézni, hogy az X-A1 esetében videó felvétel közben működnek-e a PASM módok? Főleg a teljesen manuális vezérlés izgat. Csak nem tudok szabadulni a gondolattól, hogy nekem Fuji kell... francért fertőzött meg ennyire a rendszer... :D

(#735) TayRol válasza Stauffenberg (#734) üzenetére

TayRol
(PH! nagyúr)

az xa1 az egyik családtagnál van már vidéken (nekem most x20-x100 párosom van), de megkérdem tőle.
3 gépet már az asszony sem viselt volna el itthon...:D

(#736) FEDman

FEDman
(PH! addikt)

Ma volt egy X-M1 a kezemben, csak a dupla vezérlőtárcsáját néztem. Fura ötlet volt mind a kettőt a hüvelyk új alá tenni, de gyakorlatban meglepően jó. Könnyen kezelhető és bár közel van egymáshoz mégis jól elkülönül a kettő.

(#737) Parci válasza FEDman (#736) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

ez jó hír, az x-a1 akkor egyre vonzóbb :)
kell rá egy plusz grip, de létezik. meg persze a 18-55-tel kéne :B

"Egy dologban válogatós nagyon és az a hálózati kábel. Energikus, jó felbontású és dinamikájú kábellel igazi zenei élményt varázsol stílustól függetlenül."

(#738) TayRol válasza FEDman (#736) üzenetére

TayRol
(PH! nagyúr)

igen, nagyon hamar kézreáll.

(#739) jjeahh

jjeahh
(PH! nagyúr)

Ez eszméletlen, bár minden gyártó követné a Fuji példáját: Újabb firmware X-Pro1-hez Dec 5.-én...

(#740) MC Pite

MC Pite
(PH! kedvence)

XF 60 af teljesítmény:
Ha nincs nagyon kevés fény, és nem a makró határ környékén van az objektum, akkor azt kell mondjam normál sebességgel talál, használható, semmi több. Na, ha viszont közel a téma, vagy elég kevés a fény, kontraszttalan a téma, akkor jön az ami más obinál nem: Itt... nem is tudom, 3 másodperc lehet talán amíg végig ér a fókusztávon. Érdekes mód átmegy azon a ponton ahol éles volt, végig megy hogy valahol jobb-e, és ha nem, ott ahol a legjobbnak látta gyorsan odarántja (olyan gyorsan hogy észre se venni, csak hogy elkészült a kép és éles, tehát tuti vissza vitte a közelpont/végtelenből) és exponál. Ez furcsa, mondhatnám idegesítő. Főként ha mozog a téma, akkor meg kevés fény+közeli+mozgó témánál ember legyen a talpán aki fókuszt talál. Ritka kombináció, de dühítő úgyhogy megjegyzi az ember.
Viszont simán makró vagy portré felhasználásnál normálisan használható.

(#741) TayRol válasza MC Pite (#740) üzenetére

TayRol
(PH! nagyúr)

digitalrev videoban láttam ha minden igaz, hogy baromi lassú sajna az üveg.

(#742) MC Pite válasza TayRol (#741) üzenetére

MC Pite
(PH! kedvence)

Hát a végigtekerést mutatja, jah, de ott még a vázak meg az üvegek is _sokkal_ lassabban működtek. Vicces volt ahogy fél napot szenvedett a kupakkal. :D
Igény esetén csinálhatok megint videót, de azt találjátok ki inkább hogy 808 meg X10 meleltt hogy a fenébe videózzak ae/af lockkal (hiába kapcsolom mf-be az X-10et, videónál bagózik rá; 808nál meg auto/makró/hf, végtelen van csak).

[ Szerkesztve ]

(#743) MC Pite válasza TayRol (#741) üzenetére

MC Pite
(PH! kedvence)

XF 60-as af videója, sajna a szokásos minőségben: [link]

(#744) MC Pite

MC Pite
(PH! kedvence)

Izé, bőrtokom postoltam már? Csak az ebayes linket sztem...

Egész hozzászoktam, a markolatot nem is rakom már fel még a 60asnál sem. Igaz, a zoom a legnehezebb, de az mostanában nem nagyon van a vázon :B

(#745) FEDman

FEDman
(PH! addikt)

Nálam retro feeling ma abban nyilvánult meg, hogy reggel vasfűrésszel és ráspollyal keltem. :DDD

Tegnap kedvem támadt a csillagfotózáshoz, viszont otthon csak olyan becsavarós távkioldó zsinórt találtam ami nem rögzíthető, exponálás közben végig fogni kell. Persze nem tartott volna semeddig beszerezni egy rögzíthetőt, no de gondoltam majd megoldom ezt én magam házilag. :)

A megoldást végül egy méretre vágott függönytartó sínben találtam meg, ami így fest:

Méretre vágva kicsi, könnyű és tökéletesen ellátja a feladatát. :)

[ Szerkesztve ]

(#746) Sequoyah válasza FEDman (#745) üzenetére

Sequoyah
(fanatikus tag)

Ebay-en 300 HUF-ért tudsz infrás távkioldót venni a legtöbb márkához (remélem FUJIhoz is:)). Elveszik a barkácsolás varázsa, de ha csak egy távkioldót akarsz akkor ennél egyszerűbb és olcsóbb nem létezik:)

[ Szerkesztve ]

(#747) TayRol válasza FEDman (#745) üzenetére

TayRol
(PH! nagyúr)

nekem végre kéne már 2 db expo gomb, de lusta vagyok bayről venni. mire ideér...:)

(#748) MC Pite válasza TayRol (#747) üzenetére

MC Pite
(PH! kedvence)

co.uk vagy.de, szűrsz eu-ra. November vége csak ezekről rendelek :)

Ezeken a vázakon sztem nincs infra szenzor, az usb aljzatos wireless távkioldó van hozzá sztem...

(#749) FEDman válasza TayRol (#747) üzenetére

FEDman
(PH! addikt)

Biztos jó dolog egy olyan expo gomb. :)

(#750) nord_ válasza Sequoyah (#746) üzenetére

nord_
(PH! kedvence)

Fujik mellé infrás távirányító? Kizárt! :N (Ráadásul sanszos, hogy a 300 Ft-os nem tud bulb módot.)

Fedman,
akkor most X-E1 + 35 1.4 a felállás? És a távlati tervek? :)

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.