Új hozzászólás Aktív témák

  • bul07

    nagyúr

    Én is most szedtem szét egy Dell laptop aksit(ingyen kaptam csak a postát kellet állni)
    3db Samsung ICR18650-22F SDI 19B2 cella volt benne . és majd egy évig ha jól tudom nem voltak használatban, megmérve 3,6V van bennük
    Kíváncsian várom hogy mit tudnak

    Nem tudom mit kell ennyire félni , szétpukkan töltés közben akkor szétpukkan, vagy talán mindenki a párnája mellet tölti ezeket , hosszabbítón ki a szabadba(folyosóra) és ott azt csinál amit akar

    Régen(szakmunkás tanulóként jó régen) de sokat szórakoztunk az elektromossággal, sokkoltuk egymást gyakorlaton
    Első nap az oktató azzal kezdte hogy mindenkinek meg kell érezni a az elektromosság erejét, a szekrényből elővet egy sokkolót(ehhez hasonlót) és mindenkinek a kézfején végigment vele, persze utána mindig előkerült a legváratlanabb helyzetekben :)

    Egyik alkalommal a balga osztálytársam úgy gondolta hogy egy drága multiméterrel ampert mér(ekkor még nem tanultuk a menetét), át is dugta majd be a konnektorba elég nagyot csattant, rendesen megolvadt a fém hegye a vezetéknek :DDD
    Tört ki olyan kapkodás köztünk mert a biztosítékot is lenyomta és gyorsan ki kellet cserélni hogy ne vegyék észre, szétszedtünk két dobozt belül de a 20A és a másik dobozban lévő még nagyon biztosítéknak semmi baja nem volt , rájöttünk hogy a kinti fali dobozban a késes biztosíték ment ki , szépen körbe álltuk mintha cigiznének páran ketten meg takarásban kicserélték :DDD

    [ Szerkesztve ]

    ( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

Új hozzászólás Aktív témák