Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Peaceliker

    addikt

    válasz francz'70 #14290 üzenetére

    Meg igen, meg Motion Boom és Doss Extreme Boom is...utóbbi kettő már el is kelt. :)
    Szerettem volna róluk videót is, de sajna nem lett időm rá. :O

    Nem volt könnyű a döntés, mert azt vártam, hogy valami komoly előrelépés lesz Soundbox XL-hez képest mind. Ehhez képest inkább csak hangosabbak...vagyis Ankerben mély tud több lenni sokkal, de nem mindig, nem teljes hangerő tartományban. Doss elég jól meg van tömve magssal, de igazán 80% hangerő fölött éled fel (lehet járatás majd segít neki). Bang a kettő között. Amit tud azt teljes hangerőn is(és úgy, hogy ez a leghangosabb), de mély is kevesebb, mint Motion boomban és magas is kevesebb, mint DOSS Extreme-ban.
    Szóval voltam olyan állapotban is, hogy azt mondtam eladom mind a hármat és marad Sounbox :DDD
    A régi kis DOSS, halkabb mint ezek (jelentősen), de sokkal kiegyensúlyozottabb. Amit tud, azt tű pontosan ugyan úgy tudja 25%, 75ön és maxon is. Ehhez képest ezek az újak elég furák. Bang mondjuk elég konzekvens, de nem annyia, mint Soundbox.

    Motion Boom:
    Ez egy mélnynyomó, amire rá lett küldve az egész tartomány ;]
    Ami tök jó elsőre, mert meglepő mennyire erőteljes mély jön ki belőle. Ebben a legpuhábbak a radiátorok gumijai, szép nagyokat lebegnek, ez lehet a trükkje.
    De aztán jönnek azok a dolgok, hogy nem megy elég mélyre és nagyon nem szép, hogy a számban minden második ütemben eltűnik a basszus, mert amikor nagyon mély, azt kb semennyire nem adja ki, következőt meg igen erőteljesen...erősebb a kontraszt, mint a többinél akik ehhez a hangszóróhoz képest csap puffognak. De így gáz.
    A másik, hogy összetettebb számoknál (és pedig elektronikus zenét próbáltam csak) már akár 60% tól képes torzítani, ha jönne, közép-magas tartomány...de nem jön és mély is elkezd recsegni. Szóval innentől elkell kezdeni kipakolni a mélyet. Mély kiemelés ki, ha maxon kell a hangerő, akkor eq-ból is vissza kell venni. Igaz kb sosem hallgatom maxon, de engem fejben piszkálna, hogy tudom, hogy állítgatni kéne, ha feltekerem.
    Az csak hab a tortán, hogy a csatiknál lévő gumi bizbaszt kézzel nem tudom kinyitni,kellett valami eszköz :N Ok, vízálló, faja, de nekem ez így csak hátrány volt, persze ezen nem múlt volna, hogy marad-e. Ez a leghalkabb a három közül.
    Az meg szubjektív, hogy szerintem ez a legcsúnyább, az hogy USB-t és memkarit nem kezel, nekem nem fáj.

    DOSS Extreme BOOM:
    Szerintem ez néz ki a legjobban, elég masszív, vállpánt is van hozzá és felfogatási pont, ez tök jó. Súlyban és méretben is ez van középen.
    Nagyon merevek a gumik, első indításnál közép hangerőn radiátorok meg sem mozdultak. Aztán ment egy 15p et hangosabban, utána közép hangerőn is mozogtak már picit. Ezért gondolom, hogy járatás után változik majd előnyére az egész hangkép.
    Mély ebben a legtompább, puffogós közép hangerőn, picit tán még Soundboxnál is kevesebb van benne. De magas ebben van a legtöbb, régi DOSS-nál is több. Nekem jó pár számnál ez bejött, mert nem az a tipik bt hangszóró dobozos hangzás, hanem olyan nyitottabb (nem tudom rá a szak szót, csak ezt érzem, muintha azok be lennének rakva egy dobozba, ez meg nem :) ). De lehet van akinek sok lenne.Gyári eq nincs, ez elég gagyi, appja sincs.
    A mély, amit tud az 80% körül jön meg igazán. Azt hozzá kell tennem, hogy max hangerőn már nincs sok difi mély hangzásban köztük, Anker sem tud többet, már ha nem akarom, hogy torzítson ;]

    Tronsmart Bang:
    Ez a legnagyobb, legnehezebb (jó nehéz, nem is értem), leghangosabb. Felépítésre ez is elég jó, de erezni a fülén, hogy van súlya, lehetne kicsit masszívabb a fogantyú.
    Szóval ez közép hangerőn (ami neki amúgy nem közép, mert hangosabb, mint a többi) ez kevesebb mélyet tud és több magasat, mint Anker és kevesebb magasat és több mélyet, mint Doss. De talán közép tartomány ebben van a legtöbb. EQ-t meg mély kiemleést legtöbbször nem kell piszkálni, egész hangerő tartományban tudja amit (azért mély kiemelés vagy milyen dedikált gomb van rajta, azt néha ki kell nyomni maxon).
    Ami béna benne, hogy 2-3 vagy 3-4 hangerő állás között nagyon nagyot ugrik. Bent pont vagy túl halk néha vagy túl hagos :W Meg az, hogy nem jegyzi meg a led beállítást és néha még gyári eq-t is vissza teszi alapra. Ezt tán majd sw vel javítják, már ha szokott a cég foglalkozni teméktámogatással :D

    Ami miatt mégis Tronsmart maradt és Soundox-tól köszönök el, az leginkább az, hogy ha már vettem valamit, megtartom, meg persze ez okosabb, ügyesebb, viláígt (sajnos élem az ilyesmit, gyerekek főleg :)) ) és a hangerő. Ami ritkán kell majd, de férfi megalomániájának jót tesz az ulyesmi :DDD

    Szerintem egyik sem az, ami minőségi zenehallgatásra alkalmas. Kertben alapzajnak, meg ha kell bulira jók. Bulira mondjuk anker szerintem nem, mert nem annyira hangos, meg ki kell pakolni a mélyet belőle.

    Ja trip, arról írtam pár sort. Sokat nem teszteltem, csak bekapcsoltam, hogy működik-e, az ment piacra. De meglepett. Valami kis semmi lapos hangot vártam tőle, de volt hangerő is, meg még valamennyi mély is, kislányommal csak néztünk egymásra, hogy ebből a kis izéből ez hogy jött ki. :) Hatótáv is faja rajta, mondjuk elég új (5.4?) BT van benne. Szerintem ezért a pár ezerért tök kis úgyes cucc. Mondjuk memória kártyát kezelhetne (feleségemnek azért nem kellett, mert ezt nem tudja). Ilyen melós cuccnak, nem félteni, szerintem tök jó.

    Biztos voltak még dolgok, amiket le akartam írni, de idáig is 2 hét alatt jutottam le most. Majd ha még jön az ihlet írom. :K

    "Oh my Goa'uld!"

Új hozzászólás Aktív témák