Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • melon

    tag

    válasz d3tox1c #19177 üzenetére

    En is itt tervezem megszerezni, de meg nem tettem lepeseket. Bo 3 eve vagyok en is itt, miert tartasz a theory teszttol? Van ugye az itteni kozlekedesi szabalyok gyujtemenye (highway code?), illetve tartozik az autos kozlekedeshez, meg a muszaki reszehez egy csomo szamomra eddig nem hasznalt szo es kifejezes, azokat el kell sajatitani, meg jol begyakorolni a theory teszt programban levo kerdeseket, es szerintem kesz is az elmeleti resze. Mondom en igy a topartrol, hogy nem hideg a viz :) de hat nem vagyok egy 'pistonhead'.

  • Viszlát

    addikt

    válasz d3tox1c #19177 üzenetére

    Nekem csak annyi tapasztalatom van, hogy vegigolvastam az itteni "kresz" könyvet, es hat fogalmazzunk ugy, hogy a magyar utan olyan volt, mintha Haboru es beke utan Ho-ho-ho horgaszt olvastam volna. Egyebkent meg Melonnak igaza van, tanulas kozben felszeded az ehhez szukseges szokincset es nem lesz gond. Itt a vizsgan nincs muszaki resz sem, tenyleg elegge nevetsegesen egyszeru a magyar viszonyokhoz kepest.

    "How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

  • eszgé100

    őstag

    válasz d3tox1c #19177 üzenetére

    én csak A-s jogsit csináltam, de nem hiszem, hogy sok különbség lenne a kettő közt.

    én azzal kezdtem, hogy megrendeltem a DSA Theory Test Kit DVD-t, ami tartalmazta mind a 800+ kérdést. Volt neki egy elméleti része, ahol le volt írva minden szabály és példákkal lehetett gyakorolni, plusz volt egy olyan ami magát a tesztet szimulálta.
    a kérdések le voltak bontva külön topikokra, szóval az összes kérdésen végig tudtál menni, nem csak randomszerűen dobálta be a program őket. a tanulási folyamatről folyamatosan volt statisztika, hogy melyik topikból mennyi helyes választ adtál, így tudtad, hogy melyikre kell még több időt fektetned.
    az elején volt számomra egy-két ismeretlen szó, azokat lefordítottam, utána már sokkal könnyebben megy a dolog.
    az egész programot kb. 2 hét alatt tudtam 100%-ra megcsinálni, napi másfél-két (néha több) óra tanulással.

    ezen felül léteznek még appok mobilra is, azokkal is lehet gyakorolni, ha esetleg úton vagy.

    nem tudom, hogy azzal tisztában vagy-e, de a theory test két részből áll. az egyik ugye maguk a kérdések, a másik pedig az ún. Hazard Perception Test. utóbbit nem lehet begyakorolni, legalábbis nem lehet úgy készülni rá, mint a kérdésekre. egyébként nem nehéz, ha jól emlékszem 10 fedélzeti kamerás videó lesz, annyi a dolgod, hogy ha olyan dolgot látsz, amiből esetleg veszélyes helyzet alakulhat ki, akkor kattintasz az egérrel (pl eléd kanyarodó autók, elég vágó biciklisek, gyalogosok parkoló autók közül).

    iphone-ra volt app, amivel magát a feladatot, kattintgatást gyakorolhatod, de a konkrét videók, amik a tesztnél vannak, jellegükből adódóan nem elérhetőek nyilvánosan.

    ebben a videoban nagyjából össze van foglalva minden, amit írtam

    "-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

Új hozzászólás Aktív témák