Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz HSM #25659 üzenetére

    Hopsz, a Crysis3 képet rosszul linkeltem, ez a jó, beállítások ott szintén max, FHD, SMAA 2TX élsimítás:

    [ Szerkesztve ]

  • Loha

    veterán

    válasz HSM #25659 üzenetére

    "GTX680 vs 7970 friss teszteket hirtelen nem tudok"

    Én véletlenül tudok:
    The Mighty HD 7970 Returns, GTX 1050 Ti & GTX 680 Battle!
    (Gyorslinkek a különböző játékhoz ott vannak a videó leírásában.)

    SZVSZ a 7970 egyetlen előnye a 3GB VRAM,
    és teljesen fölösleges ezen a 680 vs 7970 témán lovagolni,
    mert sok év elteltével sincs semmi nagy fordulat a történetben...

    [ Szerkesztve ]

  • Ritka

    csendes újonc

    válasz HSM #25659 üzenetére

    Te most tényleg belinkelted Abu hsz-eit, egy amd-s whitepapert, meg egy amd marketing videot, hogy meggyőzz valakit az asyncról, ami a valóságban minimális pluszt adott, leginkább az amd féle techdemo-ban lehetett előnyét látni (ashes). Amennyit fényezve volt az async, legalább meg kellett volna oldania a globális felmelegedést, meg mondjuk megfékezhette volna a zika járványt - kisarkítva.

  • Puma K

    veterán

    válasz HSM #25659 üzenetére

    Mindezt elolvasva megint az van, hogy az Nvidia-hoz képest az AMD feleslegesen bonyolított kártyákkal van jelen a piacon, ami a vásárlók többségét nem érdekel a kasszánál fizetve, mert csak a végleges teljesítményt nézik.

    Ha azonos kategóriát vesszük figyelembe akkor több részegységgel tudja csak azt a teljesítményszintet hozni mint a konkurencia pl vegyük alapul az RX 480 és a GTX 1060-at:

    GPU:

    RX 480 8GB vs GTX 1060 6GB

    GPU tranzisztorszám:

    5.7milliárd vs 4.4 milliárd

    GPU méret:

    232mm2 vs 200mm2

    Számolóegység:

    2304 vs 1280

    Textúrázóegység:

    144 vs 80

    VRAM BUS:

    256Bit vs 192Bit

    A felépítésükből adódóan pedig nem nehéz kitalálni összességében melyik kártyát lehet olcsóbb gyártani és melyik termelheti a több hasznot.

    Plusz egy kis kiegészítés MSI Gaming X, Asus Strix, Gigabyte G1 kártyák:

    RX 480 vs GTX 1060

    A feleslegesen bonyolított kártyák mellett ami a játékosok túlnyomó többségét nem érdekel, hogy mi van a VGA hűtő alatt, mert csak azt nézi hány FPS-el és milyen grafikával megy az általa kedvelt játék(ok).
    Mindezt az az AMD megfejeli azzal, hogy hiányosan fedi le az adott kategóriákat.
    Lásd a mai napig a GTX1070, 1080 és Titan X(P) ellenfél nélkül van jelen a piacon.

    Titan X(P) - AMD-től semmi
    1080 - AMD-től semmi
    1070 - AMD-től semmi
    1060 6/3GB - RX 480 8/4GB
    stb-stb

    Az AMD jelenleg tétlenkedik és így teret hagy a konkurenciának még jobban terjeszkedni.

    Itt a fórumon is nem egy embertől olvastam, hogy nem bírta tovább hogy várjon az AMD válaszára és vett egy GTX 1070/1080-as kártyát, mert szeretne játszani az újabb játékokkal 1080p-től magasabb grafikán amire jelenleg az AMD semmilyen alternatívát nem kínál.

    Ott a másik oldalon az Nvidia.
    Úgy tűnik ők már jobban képben vannak az aktuális a piaci igényeket illetően azaz milyen felépítésű kártyákat kell a boltok polcaira küldeni és azokért mennyit lehet kérni, mert meg is veszik...

    Annyira nem érzik magukat veszélyben az AMD-től most már pár éve, hogy már az anno 2013-ban kiadott ütemtervben szereplő Maxwell után jövő Volta helyett, 2014-ben egyszer csak behozták a semmiből a Pascal szériát.

    Ami egészen eddig sehol nem szerepelt.
    Nagyon nem is erőltette meg magát az Nvidia, mert a Fermi meg Maxwell egybegyúrt verziója:

    "A Pascal architektúra tulajdonképpen nem tekinthető alapvető reformnak, csupán az elődnek számító Maxwell architektúra és a Fermi örökségének egybegyúrásáról van szó. Ez viszont nagyon alapos, így nem csak apróbb kiegészítésekről beszélhetünk, hanem a rendszer alapvető működését befolyásoló módosítások történtek..."

    Bevezetés az NVIDIA Pascal architektúra rejtelmeibe

    GTX 670 és 680-ból meg volt 4GB VRAM-os verzió ami nem volt olyan ritka mint a 6GB VRAM-os HD 7970. Szóval a 670/680 párosból anno tudtál venni bármelyik hazai üzletben ha arra volt szükséged.
    A GTX 680 és HD 7970 mikrolaggjának utána jártam a topikokban (ami így 2017-ben már igencsak aktualitását vesztette)
    Egy közös pontjuk volt: a BF3, FC3. Az egyik EA a másik Ubisoft játék... nincs több kérdésem.

    Havernak (2012?) 2013-ban építettem gépet 2GB VRAM-os GTX 670-nel amivel a mai napig meg van elégedve.
    Én 2014-től használtam 2016-ig egy szintén 2GB VRAM-os Asus DC2 GTX 760 OC-t amivel szintén meg voltam elégedve. Eredetileg csak azért választottam azt a nulláról épített gépembe, hogy a GTA V elfusson rajta ami később jelent meg 2015. április 12-én. A tapasztalatot a koma gépében lévő GTX 670 adta ami teljesítményben picivel felette van de nem sokkal mint a 760.

    Aztán élesben meglepődve tapasztaltam, hogy nem olyan rossz az a 760 és a GTA V-öt is elég jól optimalizálták ahhoz képest, hogy milyen összetett-részletes világgal rendelkezik ráadásul mindezt úgy, hogy nyitott az egész. A grafikai beállításokat meg sikerült úgy beállítanom, hogy monitorozva maximum 2015MB-ot használt a játék. A lehetőségekhez képest meg elég szépen nézett ki és jól futott átlag 60FPS volt a cél. A minimum 44 volt ha emlékezetem nem csal. A GPU Boost-olva stabilan tartva 1254Mhz-cen 6412Mhz-ces VRAM órajel mellett használtam: [link]

    A kártyád meg nem rossz példány.
    Ha az igényeidnek sokáig megfelelő akkor használd egészséggel még sokáig.

    [ Szerkesztve ]

    "Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

Új hozzászólás Aktív témák