Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Locutus

    veterán

    válasz Abu85 #52112 üzenetére

    Onnantól, hogy eddig minden játék beérte még 4K-ban is 4-6GB VRAM-mal, igen. A 10GB fölé ugrás egyszerűen csak túlskálázás, egy valószínűleg láthatatlan "eredményért", vagyis inkább szponzorált elvárásáért cserébe.
    De amúgy te tényleg azt szeretnéd elhitetni, hogy konzolon natív 4K-n ezzel a 12GB feletti textúra igénnyel fog futni az a játék? Mennyivel, 15fps-sel?
    A DX12-t (vagyis a lowlevel apikat) is az AMD kezdte el nyomni, aztán ezzel szemben évekbe telt, mire egyáltalán 1-2 játék van, ami rendesen kihasználja. És még mindig sok, ami DX11-en jobb élményt nyújt, vagy minimum ugyanolyat. Ez a VRAM ügy megint olyan dolog, amit az AMD nyom mesterségesen most, mert ebben látják a felülkerekedés lehetőségét. Csak aztán majd a valóság elhúzza ezt évekre, ahogy szokta, de addigra az nvidia is felpattan a vonatra - akkor, amikor szükség lesz rá. Nem előbb.

    [ Szerkesztve ]

    Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

  • KillerKollar

    őstag

    válasz Abu85 #52112 üzenetére

    "És rosszul járnak akik megveszik? Visszakapcsolnak ultra textúrából high-ra, és játszanak tovább. Ez nem egy harakirivel felérő kompromisszum."

    Persze, nem muszáj ultrán játszani, de ha nem ragaszkodok az ultrához akkor nem 700$-ért veszek kártyát, hanem mondjuk 500$-ért 3070-et. Ja, de azon már csak 8GB VRAM van, az a high-ra se elég, lehet mediumon is játszani, de akinek elég a medium az nem 500$-ért vesz kártyát és így tovább... érted mire akarok kilyukadni :) A kártya ára és pozíciója a piacon nincs összhangban azzal, hogy fél év múlva butítani kelljen a grafikát és ez nem csak a 3080-ról szól hiszen az alatta lévő kártyákon ennél is kevesebb a VRAM.

    "Az RDR2 alapvetően egy igencsak jó minőségű port. Persze megterhelő, de a belerakott minőség miatt, nem azért, mert rosszul van optimalizálva."

    Az is csak 6GB-ot eszik 4K-ban max grafika mellett, pedig szerinted is jó minőségű ;)
    Tudom nem "next-gen" de jövőre sem lesznek még igazi "next-gen" játékok hiszen a multiplatform játékok 99%-a ki fog jönni PS4/Xbox One-ra is, ezek pedig vissza fogják fogni a minőséget.

    #52113 TESCO-Zsömle:
    Ha a DLSS minőségromlás nélkül képes lecsökkenteni annyira a VRAM használatot és megdobni annyival a teljesítményt, hogy 4K szintű grafikát kapjak megfelelő teljesítménnyel, akkor innentől fogva engem már nem is érdekel, hogy nem natív a felbontás, ez is egy megoldás lehet a VRAM kérdésre hosszú távon, azokban a játékokban, ahol nem elég natív felbontáson a VRAM implementálják a DLSS-t :)

    "Szerintem egy grafikára gyúró AAA játéknak pont arról kéne szólnia, hogy beletesznek mindent, ami technikailag lehetséges, optimalizálják amennyire lehet, aztán majd jön valami, ami képes is az összes effektet egyszerre kitolni."

    A játékosok nagy része, főleg azokat akiket tényleg érdekel a játék, a megjelenéskor megveszi a játékot, azzal a hardverrel tolja ami épp van neki, játszik vele amíg meg nem unja, aztán uninstall és jöhet a következő. Az, hogy majd 2 év múlva jön egy kártya ami már elég ahhoz, hogy kimaxolja rohadtul nem fogja érdekelni, mert azóta kijött 15 új játék ami érdekli és azokat fogja már tolni, azok meg már high-on is szebbek mint a 2 éves játék volt ultrán. Utána már azt fogja nézni, hogy a 15 új játék hogy fog futni a még újabb kártyáján ultrán.

    #52117 Raggie:
    Az árával semmi bajom sincs, viszonylag korrekt áron vettem (360k), lesz majd olcsóbb is, de nekem ennyi felárat megért az, hogy hónapokkal tovább élvezhetem a kártyát. Ha 400 fölött lett volna nem vettem volna meg. Fejleszteni mindenképp a Cyberpunk 2077-ig akartam, igaz azóta eltolták de jelen állás szerint még így is ki fog jönni idén. NV kártyát a DLSS és az erősebb RTX teljesítmény miatt vettem, mindkettőt támogatni fogja a Cyberpunk és a legutóbbi álláspont szerint megjelenéskor csak Nvidia kártyákon lesz bekapcsolható az RTX. És ahogy feljebb írtam, én is úgy vagyok a Cyberpunkkal, hogy a megjelenés napjától szeretném agyonjátszani lehetőleg max grafikán és nem várni még fél évet, mert jövőre majd lesz valami kártya amin több a VRAM :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák