Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KROK640

    veterán

    válasz jokeph #89935 üzenetére

    Az első PII-esem a Celeron 366 az 64MB RAMmal kezdte, de mint írtam csak hamar 32MB lett, Win 98-al még az is használható volt, de lassúcska. 32 és 64 között Win98-on lehett érezni a különbséget, ha játszott az ember. 96MB RAM jött utána, ami megváltás volt (2000 tavasza), de még egy év sem telt el, és a 32-es modul helyére egy 128-as költözött, így lett 192MB RAMom. Edigre WinME és Win98 is volt a gépemen. 192MB-val a WinME is tökéletes volt (a Win 2000 is élhető, ami 128 alatt azért nem nagyon volt jó), de a Win98 állejtősen pattogós és gyors lett tőle.
    Aztán az XP korszaknál jött a 384MB (még 192-vel léptem bele), egy rövid ideig a 768, de végülis az a gépem asszem 384MB RAMmal lett végüis tovább adva (addigra már 466-os Celeron volt benne).
    Nekem a HDDvel sokkal kisebbeket sikerült lépnem, a 3GB-sról 2×20GBra, majd 2×40-re majd 2×80-ra majd 2×120-ra sikerült lépnem (ezután 1TB jött 2009-ben, amikor már a fiatalabbik 120-as winyóm is betöltötte az ötödik életévét. Ez az 1TB-os ami akkor jött jelenleg a legkisebb (nem retro!) HDD-m, és a legidősebb is.

    Hát ha erre én is venném a fáradtságot, hogy implementáljam az SSD-t, az érdekes lenne, mert igencsak 480GB-os SSD-t kapna az Athlon XP, ami még HDD-ben is koridegenül modern lenne már hozzá, de ennél kisebb SSD-m nincs. De erre nem fog sor kerülni mert a modern gépemben meg kell.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Új hozzászólás Aktív témák