Hirdetés
Új hozzászólás Aktív témák
-
IO.sys
őstag
válasz liksoft #9789 üzenetére
Köszönöm, rosszabbra számítottam.
(#9793) kaboska:
Biztosan archiválást jelent, 4000 Ft-ért mire számítasz? Éppen ezért értelmes szervizes archiválást, jobb esetben adatköltöztetést ír az árlistájába, hogy ne kapjon ezért se felesleges hívásokat.凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...
-
oszy
veterán
Üdv.! Haverom most telefonált, hogy sikerült elég fontos adatokat letörölnie a benti gépéről. Sajnos mivel az adatvisszaállításhoz nem nagyon értek, ezért kérek tőled/tőletek segítséget!
Amit tudok:
Eredeti Windows 8.1 van a gépen, C és D partíció is van, de a D recovery image nevű. HP gépről van szó. Ha rákattint a recovery-re, csak kíirja pirossal, hogy helyreállítási partíció.Az asztalon voltak neki olyan adatok (word dokumentumok), amik elég fontosak lennének. Én már kétszer mondtam, hogy minimum egy pendrive-ra mentse az adatokat, mert... És most tessék.
Időközben csinált egy sima helyreállítást, de az csak 1-2 mappát hozott vissza, üresen!
[ Szerkesztve ]
Szinte ÚJ Seagway Ninebot F2 PLUS eladó ! !
-
liksoft
nagyúr
válasz kaboska #9795 üzenetére
Egy tiszta teres (mechanikás) a legtöbb cégnél innen indul, de a sikerességtől és a hiba nagyságától akár a többszöröséig is elmehet.
Olyan tiszta térben lehet csak bontani, mint a chip gyártásakor. Többmilliós berendezésekre kell tenni, hiszen nem ép a belső software-e legtöbbször, a saját OS-e összef0ss@ magát, alkatrészt meg a polcon lévő széria azonos másik raktáron lévő ugyanilyenből lehet szerezni. Vagyis az adatmentéses cégek csak a mentésekhez donornak több ezres HDD raktárral kell rendelkezniük! Ezeket a mentések árából kell fenntartani, létrehozni.
Még kérdés?
Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik).
-
liksoft
nagyúr
válasz kaboska #9791 üzenetére
Az az adatmentés archiválást takarhat csak! (Azt az árat minimum hússzal szorozd be.......) És egy szokásos szerviznek nincsenek meg a megfelelő eszközei. Ha orvosi hasonlattal élnék, nagyon nem mindegy, mikor kell csak a körzeti doki és mikor Csókai professzor!
A Te problémád nem a körzeti dokihoz tartozik.Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik).
-
kaboska
aktív tag
válasz liksoft #9790 üzenetére
Nem emlékszem rá hogy valamikor is leesett volna! Más nem használta csak én.Egyébként találtam a neten Székesfehérváron is több helyet!Egyik -nél pl.4000FT az adatmentés! Ez reális lehet?Egyébként szervizelnek is.
1TB Bluray van rajta az én igényeimnek megfelelően megcsinálva.Nagyon sok munkám van benne.[ Szerkesztve ]
"Fej vagy gyomor"
-
liksoft
nagyúr
válasz kaboska #9788 üzenetére
Inkább Budapest környékén van több cég.
De egy kérdés még. Nem esett le, vagy dőlt el? Nagyon fontos lenne tudni !! Ha a család sumákol esetleg, az nagyon nem jó! Pontosan kell tudni a munkát végzőnek, mi volt az előélete!
Az igazságtól nem lesz drágább egy mentés, de egy elhallgatott információ esetleg pont a drive halálát okozhatja!!
Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik).
-
liksoft
nagyúr
Szia!
Elméletileg igen, gyakorlatilag nem. Ugyanis a lemezek fizikai középpontja és a mágneses középpont nincs azonos helyen (hőtágulás miatt a lemezek nem pontosan illeszkednek a tengelyre, hanem picit lötyögnek). Így átrakáskor a lemezekre felírt jel excentrikussá válik, amit a fejszerelvény tömege miatt egy ponton túl nem fog tudni követni. Vagyis a mentéshez minden lemez eredeti pozícióját kell megtalálni, és több lemez esetén egymáshoz képest sem fordulhatnak el. Ha nem ezek figyelembe vételével kerülnek át másik motorra, szinte esélytelen eltalálni a helyüket. A másik gond, hogy ha kosz került a lemezre, azt azonnal el kell távolítani, mert a felületet védő lakkréteggel (gél jellegű anyag) kémiai reakcióba lép idővel, így a felület tulajdonsága megváltozik. A kéz zsírossága pont ilyen.
Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik).
-
IO.sys
őstag
Szia!
Látom, hogy nem a levegőbe beszélsz, szeretnék megkérdezni valamit, ami már régóta foglalkoztat és egy elég régi történet.Két egyforma WD Blue, egyik megállt. Először alaplapot cseréltem rajtuk, akkor még nem tudtam, hogy bios chipet is kell. Informatikai tanulmányaim és clusterekről való tudásom ellenére egy dezorientált napon (fiatal voltam és meggondolatlan) szétszedtem őket, kicseréltem a tányérokat. 2 tányér volt 1 vinyóban, egyszerűen átpakoltam. Tudom, siralmas, erre a művelet után én is ráeszméltem, meg is kérdőjeleztem a tudásom minden mással kapcsolatban is.
Ebben az esetben -ha tegyük fel, a pénz nem számít- van mód az adatok kinyerésére?
凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...
-
liksoft
nagyúr
válasz kaboska #9785 üzenetére
Ez parkoló pályás, nagyon régi típus. Ha nem pörög fel, csak próbálkozik, akkor letapadhatott, vagy akár a főmotor be is sülhetett. Vagyis a fejek fogják a lemezeket, vagy a csapágy tropa. Mindkettő tiszta teres szerelést igényel, nem otthoni tuning.
FIGYELEM!
Amennyiben nem a motor sült be, hanem letapadt, akkor hirtelen mozdulat tilos vele! Ugyanis a lemezek nem akarnak mozdulni (tehetetlenség + tömeg), de ha a ház körülöttük mozdul (fordul), akkor a fejek amik tapadtak a lemezen maradnak, de a karjuk nem! Vagyis a fejek hajszálvékony rugós rögzítése gyűrődik, de csúnyán! Tilos rázni, forgatni!
Ez egy összegyűrt fejszerelvény WD HDD esetén. Az így sérült rugók menthetetlenné tudják karcolni a felületet, ezért kell óvatosan mozgatni. Bárkinek kerül átadásra adatmentésre, erről tudnia kell! Vagyis ha nem pörög fel, célszerű ráragasztani kis matricát, és ráírni, hogy valószínűleg tapadt !!A legrosszabb, ha felpörög, de leáll, majd újraindul. Ebben az esetben a kora miatt feltételezhető, hogy a parkoló pálya elkopott, és a pora a fejre tapadt. Ez befolyásolja a fej repülését, így nem tud olvasni, de folyamatosan a por karistolja a felületet. Ilyenkor mikrokarcok keletkeznek, melyek egyre erősebbek, és újabb hibát okoznak. A folyamat lavina szerű, és van egy pont, ahol már menthetetlen.
Ez pont egy ilyen hiba, bár Samsung (kora kb megegyezik) drive.Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik).
-
liksoft
nagyúr
válasz kaboska #9783 üzenetére
Szia!
Kérek egy fényképet a drive-ról. Ugyanis a MAXTOR régóta nem gyárt, és legtöbbször Seagate az ami a külső dobozban van. Ettől függetlenül az az érzésem, nem fog segíteni általános szerviz, csak adatmentéses. Azt is jó lenne tudni, hogy felpörög-e, vagy csak zzzz....zzzz....zzzz hangot ad?
Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik).
-
kaboska
aktív tag
Sziasztok! Van egy Maxtor OneTouch 4 1TB 16MB 7200rpm USB külső vinyóm! kb.8-10 éves Rádugom a gépre világít nagyjából mintha felpörögne aztán semmi! Eddig nem volt vele gondom. Lehet itt a vége?Kábelek jók mert akkor nem világítana és nem akarna betölteni se .Esetleg szervizbe tudnak adatot menteni róla így is?Előre is kösz a segítséget.Ez lett volna az eredeti kérdésem!Csak rossz topikba próbálkoztam!
King Unique adott tanácsot amit megfogadtam és szétszedtem.A vinyót beleraktam a sz.gépbe SATA-n csatlakozva de ugyan az a helyzet vele megpróbál felpörögni aztán semmi.A win betölt SSD ről de a vinyót nem látja! A benne levő vinyó helyére raktam a kérdéses vinyót!
Kérnék további tanácsokat! Előre is köszönöm!
Ezt a hiba üzenetet írja: [1119/070215.192:ERROR:crash_report_database_win.cc(469)][ Szerkesztve ]
"Fej vagy gyomor"
-
IO.sys
őstag
válasz King Unique #9781 üzenetére
Köszi! Szerencsére nem voltak rajta létfontosságú adatok.
凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...
-
King Unique
titán
-
IO.sys
őstag
válasz King Unique #9778 üzenetére
Akkor rendben, ez volt a parancssorban:
sel vol 1<enter>
format<enter>凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...
-
IO.sys
őstag
válasz King Unique #9776 üzenetére
Szia! Sima format parancs volt. Köszi.
凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...
-
King Unique
titán
Itt egyrészt nem ártana tudni, hogy pontosan mit csináltál, milyen parancsot adtál ki. Ha csak gyorsformázás (
format fs=ntfs quick
), gyorstörlés (clean
) történt, akkor még lehet esély az adatok visszaállítására, lementésére. Viszont ha lassú formázás (format fs=ntfs
), teljes törlés (clean all
), akkor nem, mivel azok 0-ákkal felülírnak.Másrészt, hogy azóta mi történt a partícióval/lemezzel, újra lett-e formázva, lettek-e rá írva új fájlok, vagy sem. Ha igen, akkor nem meglepő a sikertelen mentés, ha lassú formázás/teljes törlés történt, akkor meg pláne nem. Ha nem és csak gyorsformázás/gyorstörlés történt, akkor viszont az adatmentő programnak ki kellene listáznia a korábbi fájlrendszert és partíciót, az azon lévő fájlokat. Viszont itt megint nem derült ki, hogy a megfelelő köteten/lemezen volt-e futtatva, teljes/gyors kereséssel, stb. Ahogyan az sem, hogy milyen fájlrendszer volt rajta, támogatja-e azt a próbált adatmentő program egyáltalán. A DiskPart alapján a Windows alóli használatra, az utóbbiból pedig alapesetben NTFS, exFAT, FAT32 fájlrendszerekre lehet következtetni. Vagy ki tudja, sok itt az ismeretlen tényező...
[ Szerkesztve ]
-
IO.sys
őstag
Sziasztok!
Ha nem ide tartozik, akkor elnézést.Véletlenül rossz volume-t formáztam diskpart-tal. A pendrive helyett a D: meghajtóm ment a levesbe. Photoreccel nem sikerült semmit előszedni belőle, easeus-szal se.
凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...
-
liksoft
nagyúr
válasz eboostr #9772 üzenetére
Szerencséd volt. Ritka mikor nem a HDD a sérült a rendszerben.
Duplán szerencséd volt. Ugyanis a CHKDSK csak hibátlan HDD-n fut korrekt módon. Ha íráshibás lett volna a drive, akkor a CHKDSK írással javítja a régebbi írási hibáját, de a mostanit is írással akarja javítani. Vagyis ül az ágon, és fűrészeli, de nem figyeli hol van a fa törzse.
Tripla szerencse, hogy nem a HDD paneljára integrálták az USB elektronikát.
Ezek után viszont tessék nagyon gyorsan biztonsági mentést készíteni a fontos adatokról, mert legközelebb valószínűleg nem lesz ekkora szerencséd!
Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik).
-
King Unique
titán
válasz Sir Sparrow #9768 üzenetére
Mielőtt adatmentő céghez futnál vele, lehet előtte nem ártana lecsekkolni az eszközkezelőt, hogy ott nincs-e hibakód és nem-e amiatt nem ismeri fel rendesen a Windows. Valamint kipróbálni másik USB-porthoz, lehetőség szerint másik OS-en (akár másik pendrive-ról bootolt Linux Live), + másik gépen is. A fájlkezelőben egyébként a 0 bájt kissé megtévesztő, az cserélhető lemezeknél lehet RAW és particionálatlan (unallocated) állapotban is, a lemezkezelő a lényeg, ott hogyan jelenik meg, ha megjelenik.
Ha otthon nem sikerül vele mit kezdeni, akkor lásd a másik válaszban leírtakat, vagyis adatmentő cég, ha megér annyit számodra. A hova, kihez kérdésnél pedig pl. az ITT leírtak, vagy legalábbis azok is szóba jöhetnek.
Legközelebb pedig lehetőleg több helyen, több offline és/vagy online tárolóra kellene menteni a fontos adatokat, nem kizárólag csak egy helyen tárolni. Meg pláne nem egy ilyen konzumer pendrive-on, ami amúgy sem feltétlen a legmegbízhatóbb ilyen célra, sőt némi túlzással inkább kb. vicc kategória...
[ Szerkesztve ]
-
liksoft
nagyúr
válasz Sir Sparrow #9768 üzenetére
Szia!
Sajnos 0 byte a kapacitása. Ilyenkor a flash rész szokott megmukkanni benne, ahol a működéshez szükséges adatokat tárolja. Vagyis software adatmentő programok itt nem segítenek. Csak flash-re szakosodott adatmentéses szakember, ha a flash még az adatterületen valamennyire ép.Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik).
-
Sir Sparrow
tag
Sziasztok!
A segítségeteket és véleményetek szeretném kérni!
Adott egy Kingston DataTraveler G4 32GB-os pendrive, ami az alábbi képeken látható jelenségeket produkálja, mindezt úgy, hogy a hiba megjelenéséig tele volt adattal. Kb. 1 éves a drive. Gari még van rá, de az adat visszanyerése lenne a fontos, ami rajta van.
Eddig "GetDataBack Pro"-t, "Recuva"-t, "TestDisk"-et és "iCare Data Recovery Pro"-t szabadítottam rá sikertelenül. Előbbi három nem is látja, az iCare pedig ugyan látja, de nem tud vele mit kezdeni.Egyéb szoftveres lehetőség? Mi makkanhatott meg a pendriveban, mi a gond?
Köszönöm!
[ Szerkesztve ]
-
liksoft
nagyúr
válasz Darkylmx #9766 üzenetére
Ez jó hír, gratulálok!
Azért ad fel sok partíciót, mert nem Ő akarja eldönteni melyik volt az eredeti amiről mentenél. Minden elképzelhetőt felajánl. Így ha már pánikban kétszer is átparticionálta valaki mindig máshogy a drive-ot, akkor is van esély, hogy felajánlja a legelsőt, ami mentendő igazából.Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik).
-
liksoft
nagyúr
válasz spileraaa #9763 üzenetére
Szép Estét!
Köszönet King Uniquenak, a program linkeléséért. Ez az etalon, ezzel érdemes kezdeni.
Amit egyszer felülírtak HDD-n vagy SSD-n, annak annyi. Mind az átmágneseződés és a töltöttségi szint változása is akkora, hogy az előző adatok már nem olvashatóak semmilyen eszközzel. Matematikai esélye van, fizikai nincs. (Ha jól tudom, a matekban megvan annak is az esélye, ha egy pohárba piros és kék golyókat teszünk és keverjük, akkor létrejöhet olyan állapot, mikor ezek pontosan elkülönülnek. ) Itt az esély ennél is kisebb. Vagyis ha 5 évig nem írtak oda, akkor visszahozható, de ha ráírtak, akkor már nem.
Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik).
-
King Unique
titán
válasz spileraaa #9763 üzenetére
Említve volt már az előző válaszban ilyen program, vagyis pl. a GetDataBack Pro. De van más is Windowsra, lásd az ebben a hozzászólásban felsoroltakat. Olyan, hogy legjobb, nem feltétlen van, meg ez függ attól, hogy ingyenes / fizetős kell-e, az adott helyzetben melyik hogyan boldogul a mentési feladattal (ki kell próbálni).
Ez a "4-5 éve torolt adatokat is visszahoz" is általánosan megint kb. hülyeség, mert ez nagyban függ attól, hogy azóta mi történt azon a lemezen és hogyan lettek törölve a fájlok. Ha azóta új fájlok lettek másolva a töröltek helyére, vagyis az előbbiek felülírva, akkor már jó eséllyel nem fogja visszahozni. Ha sima törlés, vagy Shift + Delete módszer helyett pl. ezzel a programmal lettek törölve, akkor meg pláne nem. Ahogyan megint más lehet ilyen téren HDD és SSD, ha az utóbbinál törlés után lefutott a TRIM és/vagy a szabad területen egy manuális TRIM, akkor a korábban törölt adatok visszaállításának jó eséllyel megint lőttek.[ Szerkesztve ]
-
spileraaa
senior tag
válasz King Unique #9762 üzenetére
több topikba inkább azért írtam mert lehet egyiket követik de a másikat nem
de lehet tévedek"es utána melyik programmal tudom ezt le elellenőrizni hogy sikeres volt a torles
vagyis melyik a legjobb adatvisszahozó program? "ezt inkább azért kérdeztem mert simán letöröltem pár dolgot amiről később derült ki hogy nem volt lementve vagyis emiatt is kellene egy olyan program ami a legjobb
egyik ismerősöm mondta van olyan program ami 4-5 éve torolt adatokat is visszahoz tényleg létezik ilyen? a nevére mar nem emlékezet csak arra hogy talán rutrackerol töltötte le
Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660
-
King Unique
titán
válasz spileraaa #9761 üzenetére
Hát mondjuk úgy, ahogyan a másik 2 topikban javasolták - ebben és ebben - ahol szintén feltetted ugyanezt a kérdést alig pár perc eltéréssel... Legközelebb elég lesz 1 topikban megkérdezni, először ott megvárni a válaszokat.
Az ajánlott módszerrel is részben csökkenthető az adatok későbbi visszaállításának esélye, de egyrészt szvsz felesleges ennyire túlbonyolítani és alapesetben a sima gyorsformázás nem szokott teljesen elég lenni. Másrészt az igazán biztos a lassú formázás és SSD-knél a Secure Erase, lásd az előbb leírtakat, más topikokból linkelt megoldásokat.
Az viszont reális lehet, hogy az új tulaj sok esetben nem adatkereséssel fogja kezdeni, hanem kapásból OS-t telepít a lemezre, vagy pl. multimédiás fájlokat másol rá, azaz egyből elkezdi felülírni a korábbi tartalmat és ezzel az esetleges későbbi adatmentés esélyét még tovább csökkenti, vagy teljesen ellehetetleníti.Utólag leellenőrizni otthon értelemszerűen egy adatmentő programmal lehetne a törlés, adatmegsemmisítés sikerességét. Az új tulaj is alapesetben max. ezt csinálhatja, nem éppen valószínű, hogy puszta kíváncsiságból adatmentő céghez vinné és kifizetne csak ezért egy viszonylag nagyobb összeget, már ha helyreállíthatók egyáltalán az adatok, mert lehet már ott sem lesznek. Az ellenőrzést Windowson pl. a GetDataBack Pro programmal lehet megoldani, ráengedni a lemezre és megnézni, hogy talál-e rajta valamit. De megnyugtatlak, hogy nem fog az említett módszerek után se HDD-nél, se SSD-nél. Max. pl. egy lassú formázás után az újonnan létrehozott X fájlrendszerű partíciót listázza ki üresen, a korábbi adatok nélkül.
[ Szerkesztve ]
-
spileraaa
senior tag
sdd és hdd a régi gépemen hogy tudom úgy kitorolni hogy utólag se lehessen visszaállítani róla semmit sem?
el akarom adni és jó lenne letorolni teljesen
es utána melyik programmal tudom ezt le elellenőrizni hogy sikeres volt a torles
vagyis melyik a legjobb adatvisszahozó program?van aki ezt ajánlotta
HA eddig csak 1 partícióból áll , akkor az gyorsformázod és törlöd a partíciót - megvan...
Újra partícionálás , csak most elosztod kettő vagy 3 részre , azt mind hármat leformázod ujra . Ha kész vagy , akkor utána törlöd a partíciókat mind...Ha el akarod adni így adod el ... Az új gazda első dolga úgyis az kell hogy legyen , hogy púj partíciót hoz létre . 99,9% az esély hogy nem úgy ossza ki ahogy utoljára volt , de meg így már amúgy sem tud mit keresni .
Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660
-
eboostr
aktív tag
válasz King Unique #9759 üzenetére
Gari már lejárt. Az Amrev szoftver megoldása most pl. csak ~34 USD, Amint lesz fejlemény leírom a tapasztalataim, köszönöm a segítséget.
-
King Unique
titán
válasz eboostr #9758 üzenetére
Ja az más, az gyárilag készre szerelt modell, azt hittem más megoldás. Szétszerelni egyébként szét lehet azt is, de lehet csak némi roncsolással, ami nyilván garanciavesztéssel járhat.
Ha ingyenes adatmentő program kell Windowsra, akkor pl. a Recuva és a TestDisk jöhet szóba. De a fizetősök általában nem véletlenül azok, van amikor hatékonyabbak lehetnek. -
eboostr
aktív tag
válasz King Unique #9757 üzenetére
Nem tudom szétszedni a házat Egy ilyenről van szó: [link]
EaseUS 502 gigabájtnyi adatot talált. Sajnos 70 USD alatt nem fogom megúszni. -
eboostr
aktív tag
Sziasztok, melyik program ajánlott adatmentésre ha RAW lett a külső merevlemezem?
HD sentinel szerint 100/100. eSATA -> SATA kábellel alaplaphoz kötve, áramot usb-ről kap. -
-
liksoft
nagyúr
válasz Darkylmx #9751 üzenetére
Szia!
Ez a drive volt már ezen az alaplapon? Ugyanis régen volt egy BIOS hiba (talán Gigabyte) alaplapnál, ahol a HDD méretét visszalimitálta a BIOS.
Most nem tudom melyik program képes visszaállítani, szerintem a Hiren's boot CD-n lehet ilyen. A kulcsszó a "MAXLBA" ezzel lehet visszaállítani a drive méretét. A drive-nak van egy fizikai mérete, ami visszalimitálható. Akár 32MB-ra is.
Ha nem ez a gond, akkor is lehet még további esély, de elsőnek ezt kéne ellenőrizni.Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik).
-
Darkylmx
tag
Szia.
1TB-os samsung SATA-s 3.5" hdd.
A gép 32MB-ot lát belőle. Gondolom az a cash, mert annyi van rajta.
Menet közben lett a géphez csatlakoztatva. Van esély, hogy újra működjön, vagy az adatok lementésére? -
-
ToBeY
nagyúr
válasz King Unique #9745 üzenetére
Már visszaállítottam a külső hdd kapacitását.A nyaralós képek elúsztak.
Telóra kéne valami image recovery,ami valódi méretben tudja visszaállítani a képeket,nem csak 500x280 pixelben.[ Szerkesztve ]
-
liksoft
nagyúr
válasz King Unique #9745 üzenetére
Alig volt rajta adat, így valóban mehetett a "lecsóba" felülírás miatt. Nagy valószínűséggel és fájó szívvel én is elengedném.
Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik).
-
King Unique
titán
A Windowst, pláne újabb verziót normál esetben eleve nem lehet FAT32 fájlrendszerű partícióra telepíteni, mivel ahhoz NTFS kell. Meg a standard telepítésnél a célmeghajtó, célpartíciók kivételével nyilván nem formáz le csak úgy magától egy másik HDD / SSD meghajtót, pláne nem FAT32-re. Itt inkább arról lehet szó, hogy te is elnézted az MCT-nél, hogy melyik meghajtóra hozza létre a telepítőt, mint más is korábban. Jól gondolom?
Ha véletlenül a külső HDD-re készítettél az MCT-vel telepítési adathordozót, akkor az azon eleve felülírást okozott, mint azt az előbb linkelt példa is szemlélteti. Ilyenkor otthon max. adatmentő programmal lehet próbálkozni, aztán vagy / vagy. Az 1 TB-os tárolókapacitás meg nyilván továbbra is megvan a lemezkezelőben, csak a Windows beépített eszközei és egyben az MCT max. 32 GB-os FAT32 fájlrendszerű kötetet (partíciót) engednek létrehozni, azért csak az látszik a fájlkezelőben (példa). Vagyis adatmentés után majd újra lehet partícionálni a külső merevlemezt a lemezkezelőben, vagy paracssorban a teljes lemezterület szerint.
[ Szerkesztve ]
-
-
liksoft
nagyúr
Particionálással.
Viszont a mentést gondolom a 32-őn nézted, nem az egész drive-on. RAW recovery-t tudsz még csinálni az egész drive-ra, de kell mellé egy akkora amire az adatok átmásolhatóak. Ugyanis nincs helyreállítás, csak a megtalált átmásolása mentés esetén.Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik).
-
ToBeY
nagyúr
Hello
véletlen rossz helyterelpítettem a windost és leformázta ntfs-ről fat32-ra a hdd-t amin a képeim voltak.Van rá esély,hogy visszahozzam?Nagyon sos lenne!!![ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz Ciccuka #9736 üzenetére
Ha az eddig próbált népszerű adatmentő programok egyáltalán nem tudnak semmit (?) kezdeni a pendrive-val, akkor ennyi erővel az is felmerül, hogy érdemes-e vele otthon tovább vesződni.
Lehet akár lemezképet is készíteni és fájlba menteni, sőt olyat tud a GetDataBack is. -
Ciccuka
veterán
válasz King Unique #9735 üzenetére
Ennek van értelme, hogyha a GetDataBack error reading-ot ír az összes szektorra? Image-be is lehet ilyet készíteni?
[ Szerkesztve ]
Cicák támogatása: www.fos.hu/1176
-
King Unique
titán
válasz Ciccuka #9734 üzenetére
Hát Windowson tud pl. a HDD Raw Copy Tool is ilyen szektorszintű másolatot készíteni. De ehhez értelemszerűen kell egy másik fizikai meghajtó is, amire elkészíti. Valamint azon lehetőleg ne legyen fontos adat, mivel a művelet során a célmeghajtó eleve törlésre és egyben felülírásra kerül a korábbi tartalma!
-
Ciccuka
veterán
-
King Unique
titán
válasz Ciccuka #9732 üzenetére
Miért, az adatmentő programok egyáltalán nem találtak semmit?
Ha valóban nem törli azzal a beállítással az adatokat és nem ront tovább a helyzeten, akkor elvileg megpróbálható. Ha bizonytalan a kimenetele, akkor viszont nem ártana előtte pl. egy fizikai másolatot készíteni a pendrive-ról, vagy eleve szakemberre bízni a mentést. -
Ciccuka
veterán
válasz King Unique #9731 üzenetére
Érdemes lehet megpróbálkozni a régi Transcend OnLineRecovery-vel (keep data opcióval? A végeredmény lehet nem túl pozitív is
[ Szerkesztve ]
Cicák támogatása: www.fos.hu/1176
-
King Unique
titán
válasz Ciccuka #9730 üzenetére
Ha a lemezkezelőben oké a kapacitása, az már valami. A teljes tárolókapacitását nem írtad, de attól + olvasási sebességétől függően is lehet normális / abnormális a már 2 órája tartó EaseUS deep scan. Az viszont nem éppen, ha állítólag semmilyen fájlt, mappát nem listázott ki eddig.
Egyébként meg otthon jobb híján kb. csak az adatmentő programok és a JetFlash Online Recovery használata opció, ha állítólag a csatlakozóknál nincsen érintkezési probléma, mást nem nagyon tudsz vele kezdeni. A következő szint az adatmentő cég lehet, ha menthető és ha anyagilag megérne számodra annyit. Ha nem, akkor marad a garanciális csere, vagy annak híján a kuka. Plusz a lecke, hogy legközelebb eleve nem tárolsz kizárólag csak 1 db pendrive-on fontos adatot, ami amúgy sem feltétlen a legmegbízhatóbb ilyen célra.[ Szerkesztve ]
-
Ciccuka
veterán
válasz King Unique #9729 üzenetére
Lemezkezelőben valós a kapacitása.
OnLineRecovery még nem lett végigfuttatva.
EaseUS már 2 órája fut, de még semmi.
GetDataBack ha nincs elindítva, akkor megállás nélkül dobálja a formázás szükséges üzeneteket.[ Szerkesztve ]
Cicák támogatása: www.fos.hu/1176
-
King Unique
titán
válasz Ciccuka #9728 üzenetére
Oké, de az nem derült ki a másik topikban sem, hogy a Windows megfelelően felismeri-e a pendrive-ot, azaz pl. a lemezkezelőben a valós kapacitásával jelenik-e meg (példa). Ahogyan az szintén nem, hogy a másik topikban szemléltetett Transcend gyári helyreállító programja az adatok megtartását bejelölve lefut, megjavítja-e. Továbbá az sem, hogy az adatmentő programoknál pl. az EaseUS az elveszett partíciót kiválasztva tud-e keresni, megtalálja-e a fájlokat.
-
Ciccuka
veterán
Van ötletetek erre?
pendrive adta meg magát, formázást kér állandóanMiniTool Power Data Recovery nem talál semmit se.
EaseUS Data Recovery Wizard elveszett partíció.Cicák támogatása: www.fos.hu/1176
-
--Disztroj--
senior tag
válasz liksoft #9723 üzenetére
Egy sony a7III kamráról van szó. Effektíve profi cucc.
Szerencsére nem olyan vészes újraforogni a dolgot, de azért a leadás napján ez rossz fless mégisKing Unique
Egy szoftverrel még tegnap sikerült "mts" mappákat találnom / a mentéshez kulcsot kért sajnos /, amit a panasonic hoz létre és elég rég raktam abba a gépbe a kártyát. Azóta számtalanszor lett formázva. Szval lehet van esély, de nem tudom mennyi.A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo
-
tpeter77
addikt
válasz King Unique #9720 üzenetére
Recuva közli, hogy nincs fájlrendszer és ennyi...
Get Data Back most elemez, majd megírom később, mi történt.
Kösz mindenkinek a tippeket, tanácsokat! -
liksoft
nagyúr
válasz tpeter77 #9724 üzenetére
Igen, minden további nélkül elképzelhető, hogy a drive első flash blokkja hibás adatokat tartalmaz. Ha viszont sikerült megtalálni a programot hozzá, akkor hajrá.
Ja, az ingyenesek valóban kevesebbet tudnak a fizetősnél.
Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik).
-
liksoft
nagyúr
válasz --Disztroj-- #9721 üzenetére
Szervusz!
A fényképezőgépek és kamerák egy része még a gyors formázáskor is a kártya felé egy "gyorstörlés" parancsot ki szoktak adni. Nem az olcsó, hanem a profi darabok inkább (ellenőrzik a kártya sebességét és felületét). Ha ilyen ez az eszköz is (nem tudom típusra sajnos), akkor reménytelen. Ellenkező esetben is ami felül lett írva, az sem hozható vissza. A formázás a könyvtárszerkezetet tutira kiütötte, vagyis név alapján mentésre szinte biztosan nincs esély. Az egyetlen, ha a még felül nem írt területről sikerül menteni. Ugyanakkor az nem lesz teljes, az a közel 40GB tutira hiányozni fog!
40GB nagy anyag. Azt pótolni kell, innen és most sajna az újraforgatást látom biztosnak.
Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik).
-
King Unique
titán
válasz --Disztroj-- #9721 üzenetére
Ha állítólag csak gyorsformázást csinált a kamera, akkor még lehet esély az adatmentésre. Ellenben ha utána új fájlok lettek másolva ugyanarra az SD-kártyára, akkor a korábbi tartalom részlegesen / teljesen jó eséllyel felül lett írva, vagyis az utóbbi esetben eleve kérdéses az egész... Az adatmentő programoknál meg eleve teljes keresés (deep scan) kell ahhoz, hogy minden, akár korábbi, korábban törölt fájlokat is kilistázzanak. Ha az nem találja meg a korábbi tartalmat, akkor vélhetően felül lettek írva azok a fájlok és lőttek a mentésüknek. Bár utolsó opcióként el lehet vinni akár adatmentéses céghez is - ha megér annyit számodra -, viszont ha ténylegesen felül lettek írva a korábbi fájlok, akkor vsz ott sem nagyon fognak tudni mit kezdeni vele.
Forgatás, nocsak, az igen.
[ Szerkesztve ]
-
--Disztroj--
senior tag
válasz King Unique #9720 üzenetére
A kamerámba dugva formáztam, vagyis inkább a gyorsformázás történt vele.
Nehezíti a helyzetet, hogy most van adat rajta ~40giga / második formázást követő nyersanyag /, vagyis minden adatmentőprogi ezeket dobja ki újra.
Lehet kifejezetten régi fileokat keresni? Egyébként 120 gigás sd-ről van szó.Faramuci a helyzet, de tudnom kell minden lehetőséget mielőtt újraforgatást kérek a stábtól
[ Szerkesztve ]
A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo
-
King Unique
titán
válasz --Disztroj-- #9719 üzenetére
A formázás eleve destruktív folyamat, vagyis törli az adatokat és utána eleve csökkenhet a mentés, visszaállítás esélye. Viszont ha csak sima gyorsformázás történt, akkor jó esetben elvileg lehet még esély a sikeres mentésre. Ellenben ha lassú formázás, azaz pl. újabb Windowsoknál zero-fill (0-val felülírja), akkor általában már nem. Tehát esetedben egyrészt az a kérdés, hogy pontosan milyen formázás történt, másrészt hogy a két formázás között, vagy után volt-e tényleges használat, pl. felülírás fájlmásolással, stb. Amúgy meg kipróbálod, ráeresztesz egy adatmentő programot az alább említettek közül, aztán kiderül.
(#9713) rokafiu77:
Ha ingyenes adatmentő szoftver kell Windowsra, akkor pl. a Recuva, vagy esetleg a TestDisk jöhet szóba. Ha fizetős is megfelel, akkor meg lásd egy korábbi válaszban leírtakat.[ Szerkesztve ]
-
--Disztroj--
senior tag
Hi All!
Az esélytelen nyugalmával kérdezem; már kétszer formázott sd kártyáról vissza lehet szedni adatot vagy engedjem el?
A két formázás előtti anyagra lenne szükségem
A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo
-
liksoft
nagyúr
válasz tpeter77 #9715 üzenetére
Ha a lemezkezelőben (Sajátgép/Kezelés/Lemezkezelés) a drive valós kapacitása megjelenik, akkor elképzelhető logikai hiba, vagy a flash részleges sérülése. Ilyenkor adatmentő program (pl.: Get Data Back) segíthet a még elérhető adatok átmásolásában (helyre SOHA nem állítunk). Ha viszont nincs kapacitása, akkor adatmentéses szakember kell már hozzá.
Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik).
-
tpeter77
addikt
sziasztok,
Munkatársam tegnap mentett dvd-ről adatokat a pendrive-ra, de idő hiányában nem másolta fel a közös tárhelyünkre az adatokat.
Ma reggel bedugja a gépbe a pen-t, és se kép, se hang, win formázni akarja a pen-t.
FAT32 partíció kompletten hiányzik róla.Van ingyenes szoftver, ami vissza tudja az adatokat állítani?
köszönöm. -
iO
csendes tag
válasz King Unique #9711 üzenetére
Köszönöm szépen a segítségedet és a türelmedet!
-
King Unique
titán
Ez esetben lásd egy egyes korábbi válaszokban leírtakat. Példák: [link], [link]. Vannak ugyan módszerek a közvetlen visszaállításhoz NTFS-re, de az elsődlegesen javasolt és egyben az adatokra nézve biztonságosabb megoldás ilyenkor az adatmentés, ami a linkelt válaszokban is le van írva. Az utóbbi esetben meg igen, szükség lesz egy másik, a mentendő adatmennyiségnek megfelelő tárolókapacitású fizikai meghajtóra.
Az nem derült ki, hogy nálad mitől lett az NTFS fájlrendszerű partíció RAW, de egy ilyen eszköz használatánál javasolt odafigyelni USB-n a megfelelő tápellátásra, fizikai csatlakozásra, az OS-ben a szoftveres leválasztásra (Windowsnál, okostévénél stb. egyaránt), stb.
-
iO
csendes tag
válasz King Unique #9709 üzenetére
Úgy tűnik megtaláltad a hibát, beléptem a lemezkezelőbe (ezúttal tényleg...) és RAW fájlrendszer van a merevlemezen.
Egy rövid Google keresés milliónyi találatot adott, hogy hogyan tudom NTFS-be konvertálni, hogy újra használható legyen. Van esetleg valamilyen program, amit ajánlani tudsz? Illetve, ha jól értelmeztem, akkor szükségem lesz további 2,5-3TB helyre, ahova le tudom menteni az adatokat.
Hogyan tudom elkerülni, hogy hasonló dolog megismétlődjön? Én csináltam/nem csináltam valamit, vagy ez a dolog csak szimplán előfordul olykor-olykor?
-
King Unique
titán
Ami az első screenshoton van, az nem a lemezkezelő, hanem a fájlkezelő... Az előbbit ezekkel a módszerekkel lehet elérni W10-nél, ha esetleg nem lenne meg.
A másik kettőnél a HDS és a WD gyári programja egyaránt felismeri a külső HDD-t annak valós tárolókapacitásával, valamint az előbbi szerint az állapota is oké (100/100). Vagyis nem feltétlen van akkora gond, lehet csak a rajta lévő kötet (partíció) sérült. A fájlkezelőben akkor szokott így megjelenni, ha pl. RAW lett, vagy nincs megfelelő jogosultság a megnyitáshoz. Az előbbinél ilyen, míg az utóbbinál ilyen hibaüzenet szokott lenni. -
iO
csendes tag
válasz King Unique #9707 üzenetére
Köszönöm a hosszú válaszodat és bocsánat a pongyola fogalmazásért. Tehát mindkét gép felismeri a merevlemezt, de nem tudom megnyitni. A Windows lemezkezelőjében nem látszik sem a rendes név, sem a valós kapacitás.
https://prohardver.hu/dl/upc/2019-08/27/701238_td6flkxmudtpsjin_windows_lemezkezelo.png
Letöltöttem a HDS programot, amiben szintén látom a meghajtót. Felül kiírja a valós méretet (3726 GB), de alul csak egy kérdőjelet ír. Látom, hogy sok fül van és nem tudom, hogy melyik lehet érdekes, ha szükséges, akkor mást is ki tudok másolni belőle.
https://prohardver.hu/dl/upc/2019-08/27/701238_hhdllt64bwwghb6s_hds.png
A pontos hibaüzenetet sajnos most nem tudom bemásolni, mert még fut a WD Drive Utility ellenőrzés (jelenleg 40%-on van).
https://prohardver.hu/dl/upc/2019-08/27/701238_bc1foximbhijuwgo_wd_drive_utility.png
Amint kész az ellenőrzés kipróbálom egy másik laptopon és keresek majd másik kábelt is. Az adatmentés kívánatos lenne, de nem „dőlök a kardomba”, ha nem lehetséges. Mint említettem sorozatok és filmek vannak rajta , amiről nincs másolat (kb. 2,5-3TB, a méret miatt lenne bosszantó, ha elveszne), illetve családi képek, amik máshol is megvannak.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
Itt most először nem ártana tisztázni ezt-azt.
Ez a "gép nem ismeri fel" állítás akkor reális, ha semmilyen szinten nem detektálja és sehol nem látszik az OS-ben az eszköz, ellenkező esetben viszont nyilván nem. Vagyis ha már megjelenik a fájlkezelőben a külső merevlemez, másik gépen a WD Drive Utilities is kezeli, akkor nyilván az utóbbi a helyzet, vagyis helytelen az eredeti állítás. Másrészt lényeges lehet, hogy mi a pontos hibaüzenet, a Windows lemezkezelőjében megjelenik-e valós kapacitással (bruttó 4 TB) a külső HDD, a HDS felismeri-e, ha igen akkor mit ír az állapotára, stb. Aztán nem ártana végezni némi hibakeresést, hogy kiderüljön maga a külső HDD, vagy a gyári USB-kábel, vagy netán a hardver- és szoftverkörnyezet-e a probléma forrása. Azaz kipróbálni az eszközt másik portban (lehetőleg USB 3.X), másik gépen és másik operációs rendszerrel, valamint értelemszerűen másik USB-kábellel is."Mit tudnék tenni?"
Ha nem lehet közvetlenül hozzáférni a külső merevlemez tartalmához pl. a fájlkezelőben, akkor otthon max. egy adatmentő programot lehetne ráereszteni és megpróbálni úgy lementeni róla az adatokat, már ha ez a cél. A szétszedés és a benne lévő HDD kipróbálása pl. a gépbe téve meg eleve nem opció, mivel integrált USB-s és emiatt nem lehet normál módon (max. így) SATA-n csatlakoztatni. Ha otthon nem megy az adatmentés, akkor még adatmentéses céghez lehetne elvinni, már ha megérnek annyit a rajta lévő adatok. Ha nem cél az adatmentés és biztosan magával a külső HDD-vel van gond, akkor egy garanciális cserét lehetne megejteni, már ha még garanciális.
[ Szerkesztve ]
-
iO
csendes tag
Üdv!
Segítségre lenne szükségem, mert meghibásodott a külső merevlemezem. Egy 4TB-os WD My Passportot használok, erre szoktam kimásolni filmeket, sorozatokat. Ma is ezt próbáltam csinálni, ezért rádugtam a külső merevlemezt a gépre, amit fel is ismert minden további nélkül. Próbáltam egy új mappát csinálni, amire hibaüzenetet kaptam, hogy a meghajtó hibás és nem ismerhető fel. Ezután a Sajátgépben még láttam a meghajtót, de nem tudtam megnyitni, hibát írt ki. A merevlemez fixen az asztalon volt stabil áramellátás alatt. Átdugtam a másik laptopra, hogy lefuttassak egy ellenőrzést (korábban arra telepítettem a merevlemezhez kapott WD Drive Utilities programot). A gép itt sem ismeri fel a meghajtót, csak kiírja, hogy van, de sem méretet, sem nevet nem ír hozzá. A WD Drive Utilities ugyanakkor kiírja a korrekt nevet és méretet, valamint az első kettő gyors ellenőrzésre hibát sem ír. Elindítottam a harmadik felajánlott vizsgálatot is (amire azt írja, hogy órákat is igénybe vehet nagy kapacitású meghajtóknál). 2 perc után 10%-ra ugrott az állapotmutató, majd az utóbbi két órában nem is mozdult onnan. Találkozott már valaki hasonló problémával? Mit tudnék tenni?
Előre is köszönöm a segítséget!
-
liksoft
nagyúr
válasz milkabrams #9703 üzenetére
Valószínűleg csak adatmentéses laborban. Ha ennyire gyorsan romlik, akkor vagy fejhiba is lesz, aminek cseréje csak tiszta térben, speciális eszközökkel (ez az egyik legmacerásabb mechanika) oldható meg, vagy a felület kezd meghalni. A felület esetén itt a pont. A többi hiba esetében elképzelhető mentés, de ez nem az olcsó kategória.
Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik).
-
milkabrams
őstag
Ma kezdtem el lementeni róla az adatokat, viszont leállt a másolás, most már nem islátja a gép a hdd-t. Lehet ezzel még valamit kezdeni?
Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.
-
milkabrams
őstag
válasz liksoft #9701 üzenetére
Kivettem a notiból, kb 1 hétig kell kibírnia.
Milyen laptop hdd-t vegyek, ami jobb minőségű?[ Szerkesztve ]
Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.
-
liksoft
nagyúr
válasz milkabrams #9700 üzenetére
Ha az adatok most láthatóak, akkor egy sima másolás elegendő. De nem késlekednék vele, mert az a típus a végletekig kihegyezett darab.
[ Szerkesztve ]
Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik).
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Western Digital 3.5" My Book 16TB - Új, Bontatlan - Eladó! 99.000.-
- BESZÁMÍTÁS! 1TB Samsung 990 PRO NVMe SSD meghajtó garanciával hibátlan működéssel
- BESZÁMÍTÁS! 1TB Samsung 870 QVO SATA SSD meghajtó garanciával hibátlan működéssel
- SK Hynix Platinum P41 2TB M.2 NVME PCI-E 4.0 x4 - Új, Bontatlan - 7000-6500 MBs - Eladó!
- Samsung 870 QVO SATA III 8TB SSD
- 256GB mSATA SSD-ingyen posta másnapra
- WD Black SN770 2TB M.2 Gen4 NVMe SSD - 5150MB/s olvasási sebesség, magyar garanciával! -
- Kingston NV2 250Gb PCIe 4.0 NVMe SSD (100/100)
- Seagate 500GB notebook 2.5" merevlemezek, keveset futottak 1-43nap, 14db ST500LM021, 1db ST500LT012
- Seagate 4tb 100/100 266nap
Állásajánlatok
Cég: Axon Labs Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest