Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Francia91

    veterán

    válasz no1r #99381 üzenetére

    Én csak fotóra, navigációra és videóra használom, a többiről nem nagyon tudok nyilatkozni. Messenger biztosan nem megy, talán az UWP-s app nűködik, úgy emlékszem. Maga az Áruház működik, némely programot még frissíti is (Office alkalmazásokat pl).
    Amik nem működnek, feltelepíthetőek, de támogatás miatt nem működnek, valószínűleg a mögötte lévő szervert szüntették meg, vagy szimplán csak szemétségből. Mert pl nem hinném, hogy a Messenger nem működhetne a W10M rendszereken, nekem nem volt bajom vele, amíg működött

    "Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

  • Sztyepadzso

    őstag

    válasz no1r #99381 üzenetére

    Szia.
    Arra, hogy az app support gyakorlatilag 0. Ez alatt az appok kivezetését, nem elérhetőségét és a fejlsztők által(nyilván jogosan) elengedett updateket értem. Van pár ellenpélda, de nagyon ritka. Ahogy Francia91 írja, az MS odaböffent pár Office update-et, de azt is szerintem csak a törvényi kötelezettség miatt(vagy már az sincs? nem tudom). Mindamellett a fent lévő appokat is az androidhoz képest jóval silányabb funkciókínálat jellemzi.

    itt olvasom fentebb, hogy chatkezelő appok pl messenger nem megy. De máshol azt is olvastam, hogy amennyiben a telefon nem volt még visszaállítva gyári állapotba azóta, akkor működik az app, csak újra nem lehet leszedni az áruházból.
    -Nem, nem működik, szerveroldalon van lekapcsolva.

    - ha a normál windows áruházban fent vannak ezek az appok, azok miért nem működnek telefonon?
    -Mert az áruház közös, de minden app mellett ott van, mire "megy fel".

    - láttam fentebb korábban linkelt appx gyűjteményt is letölthetőt. azokkal sem lehet működésre bírni az appokat amik nem találhatóak meg a telefonos áruházban?
    -Nem,nem lehet, ellenben ha van benned kis geekvér, akkor interop unlockolhatod, és lelkes WM fanok útmutatása alapján alternatív áruházakat-W10M Group Mega Repo/Penguin Store telepíthetsz, és eltűnt, áruházban már nem fellelhető nappokat telpíthetsz. Ez nem oldja meg a szerveroldali dolgokat, és nem is kalózverzió-oldal(azaz fent lévő és/vagy nem ingyenes appok nem lesznek fent).

    - alternatívák mennyire vannak nem létező / kivezetett appokra?
    -_Elvileg_ A Viber aktiválható, erről itt írtunk. Ott van még az Unigram, ami egy Telegram Messenger Kliens, hasonló a Viberhez. Van official Telegram is, de az nem olyan funkciógazdag és azt hiszem nem is támogatják. Ez a messenger azér tlehet számodra érdekes, mert itt vannak olyan csoportok, akik életben tartják a rendszert. Ők írták a fent említett appokat és tartják rendben a Repo-t, és rendkívül szívélyesen segítenek(angolul).

    Amit nem írtál, de fontos lehet: Az akku, ha múködik is, lassan meghal egy Lumiában. Ne vegyél használtat, se Eredeti új, bontatlant. Ezek vagy hamisak, vagy már azok is tönkrementek. A polarcell nevű oldalt ajánlom, ők csainálnak még.

  • zolee001

    őstag

    válasz no1r #99381 üzenetére

    Telefonálni jó (2G,4G) mivel a 3G lassan de biztosan repül igy a mobi net hasznaálhtatlan lesz a nem LTE készülékeken
    Ébresztönek is jó illetve zseblámpának

Új hozzászólás Aktív témák