Új hozzászólás Aktív témák

  • emitter

    őstag

    válasz Dalai Láma #901 üzenetére

    erre az ősrobbanás-dologra nem emlékszem szavaidból, bennem az élt, hogy te az evolúcióból pont az ősrobbanást nem fogadod el, csak a kémiai és biológai evolúció részét. Na mindegy, akkor nem vagy logikátlan sem következetlen, ez már haladás :D bocs

    ---
    Szerinted Isten miért diktálta le Ábrahám családfáját?

    Igen, ezt én kérdeztem tőled, és nem válaszoltad meg. Akkor én válaszolom meg: szerintem azért, hogy történelmi bizonyítékként pl. most az ilyen vitákban fel tudjuk használni tényként. Logikusan csak ez a lehetőség van, hiszen Isten nem olyan, aki csak úgy kedvtelésből de 0 haszonnal adna számunkra információkat.

    ---
    Ádámot nem ember nevezte el, hanem Isten, ezért nem veheted őt jelképesen!

    ''Férfiúvá és asszonynyá teremté őket, és megáldá őket és nevezé az ő nevöket Ádámnak, a mely napon teremtetének.'' (1Móz 5, 2)

    ---
    Az évek számának értelmezésére pedig újfent egy logikus magyarázattal tudok csak szolgálni: ha nem annyit éltek volna azok az emberek, amennyi le van írva, akkor miért azt iratta volna le Isten a Bibliába? Miért nem 2-vel többet, vagy 300-zal kevesebbet :F
    És nagyon is valószínűsíthető, hogy ilyen sok száz éveket éltek az elején az emberek, hiszen különben Isten nem mondta volna (Noé idejében), hogy az emberi gonoszság elhatalmasodása miatt mostantól visszaveszek az emberi élet hosszából, éljen az ember csak 120 évet.

    ''És monda az Úr: Ne maradjon az én lelkem örökké az emberben, mivelhogy ő test; legyen életének ideje száz húsz esztendő.'' (1Móz 6, 3)

    --------------------
    Ha komolyan veszed a fentebb leírtakat, akkor azt kell hogy meglásd, hogy igaz a Biblia minden szava, állítása, úgy ahogyan azt Isten kijelentette.
    Ekkor viszont már ellentmondásba kerülsz a tudomány millió éveivel. Szóval választanod kell. :)
    Tudom, nem ettől függ a hited, ettől még lehetsz megváltott ember a Krisztusban, de meglátásom szerint egy komoly hit és 100%-os bizonyosság Isten igaz beszéde iránt mindenképpen megerősíti a hitedet, ami pedig üdvösséges kihatással van az életedre.

Új hozzászólás Aktív témák