Új hozzászólás Aktív témák

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz emitter #899 üzenetére

    A hit szempontjából lényegtelen, hogy milyen módon teremtette Isten. Ez a jelentése annak, amit írtam. Ha ilyen a szó szerinti bibliaértelmezésed is, akkor:(

    Mindent Isten teremtett. Hol jön az le neked, hogy csak az eget és a földet? Azt írtam, mindent Ő teremtett. Teremteni nem csak 6 nap alatt lehet ám. Nem csak úgy lehet teremteni, hogy csettintek, és a semmiből lesz ember. Lehet máshogyan is embert teremteni. Te nagyon nem tudod elfogadni, hogy máshogy is lehet teremteni, mint 6 nap alatt.

    A neveket pedig így még valószínűbb, hogy ember találta ki. Én is kb. ilyen neveket adnék nekik.

    Szerinted Isten miért diktálta le Ábrahám családfáját? Mit akart ezzel mondani nekünk? Szerintem hit szempontjából teljesen lényegtelen a rokonsági ág, a nevek, és az életkorok. Azt mondd meg, mi közünk van ahhoz, hogy Ádám dédunokája hány évig élt, és hány gyereke volt? Ha rendesen elolvasod -nem úgy ahogy az én hsz-eimet - mindenhol megtalálod Istent. És ha még ügyesebb vagy, a mondanivalóját is.

    Ezt az eget-földet honnan veszed egyébként? Valamit rendesen félreértelmezhettél. Hisz pont azt ecseteltem kb 20ezerszer, hogy ősrobanás. És hogy mindent Isten teremtett.

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

Új hozzászólás Aktív témák