Új hozzászólás Aktív témák

  • kymco

    veterán

    válasz Pala #1033 üzenetére

    Sajnálom, hogy a vonatos történetet nem hasonlatként értelmezed. Én egy pontjára hívtam fel a figyelmet, nem a többire. Ha azt mondod a kedvesedre, hogy olyan mint a rózsaszál, akkor vsz nem a tüskés részt gondolsz. Ez a hasonlat lényege, néhány egyezés.... nem minden.... :)
    A Biblia szerint az ember Isten nélkül célt tévesztett, rossz irányba megy. A hívő ember meg tudja mutatni, hogy van más irány, ami nem visz a pusztulásba.
    Egy hívő abban tud segíteni, hogy valaki Istenre nézzen, abban már nem hogy higgyen is benne, ez Isten munkája.
    A hívő ember alternatívát ad, nem dönt mások sorsáról... még a gyerekeim sorsa fölött sem tudok igazán rendelkezni.
    Meg vagyok győződve arról, hogy amiben hiszek igaz is. Az életemben számos dolog nap, mint nap megerősít. Ha nem lennék meggyőződve, akkor nem hinnék benne.
    Szerintem a hit lényegi elem, hogy igazságnak fogadja el, amiben hisz. Ha lenne ennél nagyobb igazság, akkor nem ebben hinne. Természetesen ez feltételezi, hogy az igazság nem relatív fogalom :).

    Isten azok számára létezik, akik hisznek benne...
    Isten a hitemtől függetlenül létezik. Ha a létezéséhez hit kellene, akkor nem lenne Isten. Semmiben sem függ tőlünk. Mi függünk tőle.
    Attól még létezhet a Hold, hogy te nem hiszel benne, nem?

    Egyébként én is irtózom a totális azonosítóktól....

    www.refujvaros.hu

Új hozzászólás Aktív témák