Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cray Tyler

    senior tag

    válasz Amantius #48 üzenetére

    Sima fuellel etetve nem is túl jó, ebben egyetértek. A turbofuel egész más világ. Nekem csúcsban 160 GW körüli teljesítményem volt velük (ehhez kellett a mapon lévő összes sulfur node ha jól emlékszem). Ennek kb a fele elég volt mindenre. 400 órás gigafactory sem evett többet soha 70 GW-nál. Ott már kezdett nagyon esni az FPS, de ez még így is jó eredmény. Ha vertikálisan tervezel (emeletek egymás fölé, jó magasra), akkor hamar elkezd laggolni, mert az egymás alatt-felett lévő elemeket valahogy azonos memóriaterületen tárolja (vagy valami ilyesmi, rég olvastam). Ezért jobbak a horizontálisan kiépített (széles-lapos) gyárak, mert kevésbé eszik meg a gépet. Még jobb, ha nem gigafactory-zol, hanem szétszórod a termelést. Helyben a node-ok mellett vagy azokhoz közel csinálod meg a feldolgozott anyagokat, és csak azok mennek tovább a factory-kba. Ennek eredménye viszont nem annyira "szép", mert szanaszét lesz a mapon mindenfelé mindenféle üzem, így kell egy jó közlekedési rendszer (hypertube vagy U4-től villanydrót).
    Az én tippem az, hogy ha már gigafactoryzol, akkor széleslapos gyárhoz a legjobb hely a spire coast és a rocky desert felett lévő összefüggő vízfelület. Itt elég messze van a parttól az 5HP/sec-es damage border, így jó nagy területen be lehet betonozni a tenger fölé, oszt mehet a nagy munka.

Új hozzászólás Aktív témák