Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz a.sebi #33781 üzenetére

    Hát nem teljesen értem amit írsz, de ha a routeren fix IP-t adsz az xbox one-nak és DMZ-be teszed azt a címet, akkor biztos működni fog a dolog, csak ugye a netet is tovább tudod osztani.

    Attila2011:
    Az pontosan mit jelent, hogy nincs rajta keresztül net? Csak böngészés nem megy (domain/dns alapon), vagy egyéb más dolog sem megy IP alapon? Mert lehet csak a névfeloldás nem megy, egyébként reset, vagyis gyári visszaállítás, esetleg firmware frissítés volt?
    Amúgy akkor routeren keresztül éred el az otthoni gépet, vagyis pont azon, amin nincs internet? Mert ezek szerint akkor van, csak más a probléma, a másik pedig, hogy milyen modemed van? Mert egyes modemeknél a sárga-zöld led a 10/100, illetve az 1000 Mbit/s kapcsolatot jelöli, vagyis valószínűleg csak 100-as kapcsolat van a modem és a router között, ami lehet kábel hiba is, vagy csak a modem annyit tud, bár akkor nem kellene megkülönböztető lednek lennie, a routert meg ahogy néztem gigabites, tehát az se lehet probléma, hacsak nincs a routerrel valami gebasz, ami miatt ilyen hibát/hibákat produkál.

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz a.sebi #33786 üzenetére

    Most nézem, olyan hülyeség ez az xbox, hogy arra már megfelelő szó sincs, NAT mögött neki még külön beállításai vannak.
    Ezt ellenőrizted?
    https://support.xbox.com/hu-HU/xbox-one/networking/nat-error-solution

    A másik meg, hogy milyen modem van? Mert előfordulhat dupla NAT is és olyankor a második router DMZ-je se sokat segít.

    Attila2011:
    Ha sárga a felkiáltójel van, akkor ha jól tudom net sincs, bár kérdés hogy a Windows IP vagy DNS alapon ellenőrzi a kapcsolatot, sajnos erre már nem emlékszem, de ha nyitsz egy parancssort és pingeled pl. a 8.8.8.8-at és nincs válasz, akkor "net" sincs.

    Na de akkor hogy érted el a számítógépet kívülről, ha rossz a router? Vagy belső hálón laptopról érted el, mert ez a része még nem világos nekem.
    A másik pedig, hogy az utp kábel rendben van? Illetve a routert mikor csatlakoztatod a modemre, akkor IP-t kap? Mert kábelmodemes területeken előfordul, hogy nem kapsz rögtön IP-t ha más eszköz kerül a modem végére, ilyenkor MAC klónozás kell, hogy a router megkapja legalább azt az IP-t, amit a gép kapott, illetve ha nem ilyen gond van, akkor gyári visszaállítás és esetleg egy firmware frissítés.

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz a.sebi #33793 üzenetére

    Ez csak sima kábelmodem, vagy kábelmodem+router? Típust tudsz írni, vagy esetleg a webes felületére be tudsz lépni mint a TP-Link-nek? Vagy ha a TP-Link-nél rámész a WAN részre, vagy a Status-nál nézed, akkor milyen IP címet kap modemtől? Csak az első 2-3 tagot írd le, abból már lehet tudni, hogy van dupla NAT vagy nincs és ha van, akkor csak a szolgáltatói eszközt kell átállítani.

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz a.sebi #33795 üzenetére

    Biztos? Mert egyébként elég érdekes, hogy A osztályú privát IP címet kapsz 255.255.0.0 alhálózati maszkkal, tehát a dupla NAT az most 100% hogy van, a kérdés csak az, hogy az első NAT hol keletkezik mert nekem olyan nem rémlik, hogy kábelmodemes hálózatnál NAT-olnának, tehát vagy a kábelmodemben van a NAT, vagy tényleg a szolgáltató NAT-ol (bár hogy több ezer felhasználót egy tartományban egy portra tegyenek az elég nagy baromság, főleg nagy sebességű netkapcsolatoknál, modemen meg szintén hülyeség egy ekkora tartományt beállítania a szolgáltatónak), bár érdekelne akkor, hogy melyik szolgáltató ez, illetve akkor ezt neked is a szolgáltatónál kellene tovább intézni, mert így TP-Link-el nem nagyon fog működni, max. ha switch-ként használod tovább, már ha lehetséges és a kábelmodemen keresztül több IP is átjön külső NAT esetében, szóval inkább a szolgáltatót kellene basztatni, hogy csináljanak valamit, már amennyiben tényleg csak egy sima modemről van szó, én böngészőn keresztül rápróbálnék a 10.21.0.1-es címre, vagyis a default gateway-re, ha bejön akkor valszeg a thomson-os modem lesz az, ha nem akkor szolgáltatói eszköz, mivel csak nem olyan hülyék, hogy hagyjanak webkonfigurálási lehetőséget, már ha van egy komolyabb eszköznél.

    Attila2011:
    Nálam is volt, hogy vihar vagy energiaingadozás alatt nem ment ki minden, csak a gép hálókártyája és a router egyik LAN portja hibásodott meg először úgy, hogy hol működött, hol nem, utána meg már egyáltalán nem működött.

    Ha megvan a szoftver frissítés és kap WAN IP-t is, akkor csak a WAN-LAN kapcsolat ment gallyra, ha pedig IP-t sem kap akkor valószínűleg port hiba, főleg ha eddig a modemen is a zöld led világított a sárga helyett, szóval a port link sebessége biztos meg változott, vagyis valami probléma biztosan van a routerrel, de ugye a port aktív, ha a modemen egyáltalán világít egy led is, de kiderül majd egy másik routerrel hogy mi a gond, a kérdés már csak az, hogy ha a routerrel van a gond, akkor javítható-e, vagy csere lesz belőle.

    [ Szerkesztve ]

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz a.sebi #33799 üzenetére

    Akkor ezek szerint központilag NAT-olnak, így nincs mit tenni, be kell menni, vagy fel kell hívni őket és kérni kell publikus IP-t, legalább is akkor, ha routert is akarsz tudni rendesen használni Xbox-al.
    Egyébként olyankor milyen IP-t kap az xbox? Mert ha ugyan ilyet (és valószínűnek tartom, hogy ilyet), akkor azért működik, mert ugye csak egy NAT van, amit még elvisel, mert általánosságban szinte minden háztartásban van legalább egy, csak ugye ha szolgáltató is NAT-ol, akkor nálad már a 2. NAT van és az már problémákat okozhat, egyrészt lassabb az internetelérés válaszidőben, másrészt bizonyos szolgáltatások nem működnek megfelelően, mint ahogy most az xbox sem.
    Lényeg, hogy azt mond nekik, hogy azt tapasztaltad, hogy privát IP címed van, viszont neked publikus IP címre lenne szükséged, mert bizonyos dolgok nem működnek, ha rákérdez hogy mi, vagy azt mondod neki, hogy semmi közöd, vagy valamit hantázol, hogy pl. távelérés, FTP stb... azt hozzáteszed, hogy az xbox se tud csatlakozni router mögül.
    Amúgy az a baj, hogy a weboldalukon nem találtam arra utalást, hogy NAT-olnak, bár mivel ilyen kis szolgáltató, ezért valószínűleg nincs valami nagy IP tartományuk ezért is csinálják, csak kérdés hogy akkor vajon kérésre adnak-e publikus IP címet és ha igen, akkor azt ingyen adják, vagy esetleg külön fizetni kell érte, mert ugye alapból járna, de ezt is a szolgáltató határozza meg a halandzsában (ÁSZF).

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz a.sebi #33802 üzenetére

    Office? Nem Home? Csak mert kicsivel fentebb a Home csomagnál írnak privát dinamikus IP címet, vagyis ezek szerint lakossági előfizetőknek csak privát IP címet adnak, ami azért baj, mert akkor routert az xbox vinnyogása miatt nem nagyon fogsz tudni használni, hacsak nem tudsz betenni egy switch-et a kábelmodem mögé, de ahhoz az kell, hogy több dinamikus privát cím átjöjjön a modemen, amit a szolgáltató szabályoz a kábelmodem konfigurációs fájljában, érdemes erre rákérdezni.
    Egyébként látszik náluk is a hozzá nem értés, "Átadás interfésze: 10/100 Ethernet", kíváncsi vagyok így hogy szolgáltatják a 120-as csomagjukat, csak mert nincs ott az és/vagy 1000 Ethernet és így tovább.
    Na de a lényeg, hogy akkor ha szerződés szerint Office csomagot fizetsz, akkor kérheted ingyen hozzá a publikus IP címet, mivel alapból jár hozzá (de akkor valami kártérítéssel is tartoznak, mert eddig nem adták meg), viszont ellenkező esetben ha mégsem abban vagy, akkor pedig elő kell fizetni másik csomagra, csak kérdés hogy mennyivel lesz drágább.
    Az üzleti résznél sima weboldalon nem is látszik semmi róla, mármint a Cable Office-ról, csak ezek a buzi AirOffice/AirBusiness csomagjaik, meg olyan sávszélesség, amit valószínűleg nem tudnak szolgáltatni, szóval érdekes, de legalább kreatívak.

  • a.sebi

    őstag

    válasz a.sebi #33804 üzenetére

    Bemegyek es megmondom h kell a publikus , most jár le a hűség , megmondom ha nem adnak akkor repülnek !

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz a.sebi #33804 üzenetére

    Lényeg a lényeg, hogy jelenleg privát dinamikus IP címed van és szeretnél publikus IP címet, hogy az most dinamikus vagy fix az mindegy, vagy ha nem megoldható, akkor kérdezd meg őket, hogy a modemen hány privát IP cím jön át, mert akkor egy sima switch-el megoldható a modem utáni elosztás és IP cím macera sem kell, amíg nem veszel igénybe más funkciókat is neten keresztül, amihez publikus cím kellene, tehát inkább jobb azt kérni és később sincs semmilyen probléma, de ha esetleg még valami nem tiszta, akkor nyugodtan kérdezz, bár megpróbáltam jók körülírni, de ha így elmondod, akkor ők biztos érteni fogják, csak nehogy lerázzanak valamivel, mert akkor marad a Wifi router nélküli megoldás és az eszköz cserélgetés, csak ugye akkor kopik az xbox portja, a kábel csatlakozója és így tovább, tehát érdemes végigjárni az egészet a későbbi problémák elkerülése végett.

    Mondjuk én kicsit csúnyábban elküldeném őket a picsába :D
    Azért vicces, hogy 2017-ben (lassan 2018) még megtehetik a cégek, hogy lakossági csomaghoz nem adnak publikus címet még úgy se, hogy opcionálisan, tehát ha kell, akkor adnak, ha nem szükséges, akkor nem, ennyi erővel ha nem tudnak normálisan szolgáltatni a kornak megfelelően, akkor inkább húzzák le a rolót és adják át a terepet egy olyan szolgáltatónak, melynek van megfelelő szakértelme és megfelelő mennyiségű publikus címe az előfizetők számára.

    [ Szerkesztve ]

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz a.sebi #33808 üzenetére

    Mekkora egy majom banda, ezeket nem kell sajnálni, nyugodtan el lehet küldeni a picsába, amúgy meg mit dörzsölik a markukat havi 3000 után, így is elég drága és elég kevés szolgáltatást nyújtanak és akkor van pofájuk még havi 3000-et elkérni publikus IP után, hát ez egyszerűen nevetséges.
    Egyébként a routerrel is kipróbálhattad volna, elvégre az is működik Switchként, ha a DHCP-t kikapcsolod a LAN beállításoknál, akkor ugyan úgy egy Switch, csak annyi hogy egy 4 portos Wifi-s switch plusz egy porttal, amit nem használ(hat)sz. Azt se értem egyébként, hogy mennyiből tart ekkora privát címtartománynál a kábelmodem konfigurációs fájljában az IP kapcsolatot vagy 5-re emelni, azt akkor nem lenne dupla nat, meg egyéb hálózati anomália, amiért az előfizetők rájuk borítják az asztalt, de hát egyszerűbb hülyének lenni és nem érteni hozzá, csak akkor nem tudom mit keresnek a piacon.
    Egyébként ha megtörtént az átállás, akkor légyszíves írj már, hogy mi a helyzet, kíváncsi vagyok rá, hogy megoldódott-e a probléma, illetve hogy tényleg átraktak-e publikus IP címre, mert azt is kinézem belőlük, hogy megspórolják és mondjuk port nyitással kitrükközik, persze a havi 3000 forintot azért benyelik, szégyen ez az ország.

  • Gubek-Einste

    Topikgazda

    válasz a.sebi #33843 üzenetére

    Klónozd le az Xbox MAC címét a router-ben.

    Miért olyan nagy baj, hogy beszélgetni kell az asszony pajtással? :))

    Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz a.sebi #33843 üzenetére

    Még egy ilyen hülye kábelszolgáltatót istenem, az ilyeneket addig bírságolnám az állam helyébe amíg be nem zárnak, aztán átvenném és egységesíteném őket és már is nem lenne ennyi probléma. Vicc hogy arra is később jönnek rá, hogy szar a jelszint, de ezek szerint azzal is probléma volt nem is kevés (ha már visszirányú szűrőt raktak rá, akkor valószínűleg adási problémák miatt szakadozott), csak ugye addig nem foglalkoznak vele, míg az előfizető nem basztatja őket.
    Van egy ötletem, először is reseteld le a kábelmodemet, aztán várd meg míg nagy nehezen újra felcsatlakozik, ez általában egy olyan 5-10 perc reset után, de lehet több is, kábelmodem és szolgáltató függő.
    Ha ezek után se működik az utánatett routerrel, akkor nézd meg, hogy az xbox milyen IP címet, maszkot és átjárót kap, mert ezeket a routerben manuálisan meg kell adnod a WAN résznél és utána működni fog.
    Sőt, a helyedben reset előtt megcsinálnám azt, hogy lenézem az xbox-ról az IP-t, maszkot és átjárót, majd azt beállítom a routerben, mert ha úgy minden rendben van, akkor nem kell vele tovább szórakozni, max. egyszer érdemes újraindítani a modemet, hogy a csatornákra újra csatlakozzon, meg a jelszinteket újra lemérje, mert lehet azzal is gond lesz.
    Most jut eszembe, ugye a fix IP mellett érdemes lesz beállítani egy DNS-t is, mely pl. a 8.8.8.8, 8.8.4.4 legyen, azzal talán a böngészés is gyorsabb lesz, mint a szar szolgáltatóival, meg ha fix IP mellé érdemes lesz WAN oldalon felvenni az xbox MAC címét, hogy semmi probléma se legyen a későbbiekben.
    Bár amúgy nem értem ezt a hülyeséget is, mivel fix IP címed van és azt a modemhez kell igazítani, vagyis hogy azon a modemen ha valami IP-t kér, akkor mindig ugyan az az IP menjen bármilyen eszközre és nem kellene, hogy eszközfüggő legyen, de ezek szerint ilyen alap dologhoz se értenek rendesen, nem tudom mit keresnek így a piacon.

    akjamalak: Vagy magukon az eszközökön, vagy az eszköz gyártójánál.

    [ Szerkesztve ]

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz a.sebi #33848 üzenetére

    Hát az a baj, hogy fingom sincs, hogy az xbox-nál hogy van a dolog és hogy mit hogy ír ki, de elméletileg egy résznél kellene lennie az IP címnek, az alhálózati maszknak (subnet mask) és az alapértelmezett átjárónak (default gateway) és ha megnézed a routerben a WAN résznél a static IP beállítást, akkor egy ugyan ilyen sorrendnek kell lennie és így is kell beírni, ha meg esetleg külön van, akkor össze kell szedni a címeket és úgy kell beírni, bár akkor jó nagy hülyeséget csinált már megint a microsoft, bár őket se kell bemutatni.

    [ Szerkesztve ]

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz a.sebi #33851 üzenetére

    Örülök hogy sikerült.
    Még valami, ha esetleg még mindig úgy "szakadozna" a net a routerrel, akkor érdemes pár felesleges funkciót kikapcsolni rajta, pl. 1043N és ND esetén alapból megy az IPv6, azt érdemes kikapcsolni, mert ha van is, akkor is jelenleg felesleges, ne kezeljen egyszerre több kapcsolatot, plusz ugye kérdéses a pontos router típusa, mert 1043ND esetén ki lehet kapcsolni a hardveres NAT-ot, (ami 200-300 Mbit/s internetig nem kell, sőt ha van akkor kicsit érezhető is hogy lassabb, legalább is én észrevettem, főleg a v4-es verziónál, bár az nem csak itt lett elbaszva), viszont a sima 1043N-es routernél nem találtam ilyet egyik menüben sem, legalább is az online emulátorban, viszont azt észrevettem hogy a NAT Boost-on belül az ALG résznél elég hülyén van alapból beállítva, ha továbbra is szakadozna a NAT, akkor én legalább a SIP-ig bepipálnám a dolgokat, hátha javít rajta valamit, legalább nem kell annyit szűrnie, bár hogy most teljesítmény, vagy milyen problémája van a routernek az kérdéses, próbálgatni kell.

    stigma:
    Az ötlet jó, mármint amit utoljára írtál, viszont a kivitelezése elég érdekesen van levezetve.
    Először is az hogy a DHCP-t kikapcsolod (persze később érdemes majd kikapcsolni ezt is) a régi routeren az még nem old meg további problémákat, pl. hogy nem engedi át a PPPoE kapcsolatot, így az Archer-el nem tudsz "betárcsázni", a dupla NAT meg több szempontból is hülyeség, bár szerintem erre te is rájöttél.
    A régi routeren ha nincs modem/bridge mód, akkor valami olyasmit kell keresni, hogy PPPoE Passthrough, ha van ilyen és aktív, akkor csak mögé kell tenni az Archer-t és PPPoE-n keresztül betárcsázni és az ADSL modem már csak modem feladatokat lát el.
    Ha pedig esetleg ilyen funkció sem lenne, mármint PPPoE Passthrough, akkor fel kell hívni az "értelmes" szolgáltatót (ha az Invitel az, akkor sajnállak, eléggé egy inkompetens banda), hogy vagy kapcsolják át ők bridge módba, vagy ha nem lehetséges ennél a vacaknál, akkor adjanak másikat.

    gold007:
    Mikor átállítod akkor elmented és újra is indítod a routert és utána áll vissza? Mert ez így eléggé kevés. A log-ban van valami csatornákra vonatkozó infó? Mert előfordulhat hogy átrak vissza, ha mondjuk úgy túlságosan telített a csatorna, bár ilyennek csak automatikus módban lenne szabad történnie, manuálisban egyáltalán nem.

Új hozzászólás Aktív témák