Keresés

Aktív témák

  • Morden24

    nagyúr

    válasz madgie #31 üzenetére

    Magától értetődően ezzel sem értek egyet, csak itt megint két részre kell bontani a dolgokat.

    Az, hogy az én pénzemből rászorulókat támogatnak (hogy a rászoruló az mit jelent, lényegtelen: nem feltétlenül magánszemélyt értek ez alatt), azzal nekem alapjában véve nincsen bajom.

    Ellenben azzal van bajom, hogy élősködőket támogassak (ugyebár ha jól értem, erre utalsz :) ). Na most a problémám nekem (mondjuk egy sarkított példában kifejtve) az, hogy nem csak az warezol, aki a megörökölt P1-es roncsra letölti a Win95-öt, hanem azt is, aki az atomerőművéhez letölti a legújabb játékokat. Ugyebár utóbbit én egy árva lyukas fabatkával sem szeretném támogatni.

    Na meg ott van az öngerjesztő folyamat: sokan azza érvelnek, hogy a számítástechnika hobbi, neki ehhez a hobbihoz hozzá kell férnie, mert különben rossz lenne neki. De a helyzet valójában az, hogy a hobbit pont az szüli meg, hogy bármilyen tartalomhoz ingyen hozzáférhet: ha ez nem állna fenn, akkor nem érezné hiányát. Róka fogta csuka, csuka fogta róka.

    Sectumsempra - For Enemies

Aktív témák