Keresés

Aktív témák

  • Morden24

    nagyúr

    Round 1563786834... FIGHT!

    Amúgy áh, én inkább már be sem szállok, mert megint megkapom, hogy nyilvánvalóan a kiadóknak dolgozom zsíros pénzért, a munkám meg fórumita warezhuszárok teljesen esélytelen meggyőzésére irányul.

    Egyébként állást azért foglalok: ha valami pénzbe kerül, akkor azért fizetni kell. Ha valamire nincsen pénzed, nem veszed meg. Ha valami szerinted nem ér annyi pénzt, amennyiért árulják, akkor nem veszed meg. Ha valami szerinted egy rakás szar, akkor nem veszed meg.
    Ennyi.
    Mindenkinek az jár, amit: 1. meg tud fizetni 2. bárki számára ingyenesen hozzáférhető 3. az aktuális törvények szerint hozzáférhet.

    Ja, igen, állásfoglalás: nem warezolok.

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz dabadab #21 üzenetére

    ha meg tudja venni az ember, akkor vegye meg, ha meg nem, akkor masolja le.

    1. Nem teljesen értem, hogy ugyanazon termék esetén "a" személynek miért kéne fizetnie azért, ami "b" személynek ingyen jár. Senkinek nem vagyok hajlandó kifizetni az igyenélést (megteszem persze, mert kénytelen vagyok, de elméleti síkon ellenzem).

    2. A helyzet az, hogy ha fenntartasz egy dellás réteget, ami vásárol, meg egy nagy kupac ingyenélőt (most mellőzzük, hogy pénzhiány vagy kényelem vagy "kitérdekel" okán warezol), akkor az történik, hogy valójában a piac csak a dellás rétegből áll, és kiesik egy aktívan bojkottáló szegmens, aki miatt (illetve a méretet érzékelve) ok születhetne árcsökkentésre, feltételjavításra, stb.

    3. Felteszem a kérdést, hogy ha "a" fizető vásárló és "b" ingyenélő végeredményben ugyanazt a terméket/szolgáltatást kapja, akkor mi gátolja meg az "a" halmaz tagjait a migrációtól?

    4. A te elméleted a felhasználó lelkiismeretére bízza a termék/szolgáltatás utáni fizetést. Hát az meg nem egy jó üzlet. Őszintén, rábíznád az ország lakóira, hogy lelkiismereti alapon fizessen be pl. adót és járulékokat?

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz madgie #31 üzenetére

    Magától értetődően ezzel sem értek egyet, csak itt megint két részre kell bontani a dolgokat.

    Az, hogy az én pénzemből rászorulókat támogatnak (hogy a rászoruló az mit jelent, lényegtelen: nem feltétlenül magánszemélyt értek ez alatt), azzal nekem alapjában véve nincsen bajom.

    Ellenben azzal van bajom, hogy élősködőket támogassak (ugyebár ha jól értem, erre utalsz :) ). Na most a problémám nekem (mondjuk egy sarkított példában kifejtve) az, hogy nem csak az warezol, aki a megörökölt P1-es roncsra letölti a Win95-öt, hanem azt is, aki az atomerőművéhez letölti a legújabb játékokat. Ugyebár utóbbit én egy árva lyukas fabatkával sem szeretném támogatni.

    Na meg ott van az öngerjesztő folyamat: sokan azza érvelnek, hogy a számítástechnika hobbi, neki ehhez a hobbihoz hozzá kell férnie, mert különben rossz lenne neki. De a helyzet valójában az, hogy a hobbit pont az szüli meg, hogy bármilyen tartalomhoz ingyen hozzáférhet: ha ez nem állna fenn, akkor nem érezné hiányát. Róka fogta csuka, csuka fogta róka.

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz dabadab #34 üzenetére

    A tied is.

    Tény, de ebben az esetben ez egy illegális tevékenység, a másik esetben ugyanez legitimálva lenne. Azért még mindig bőven van visszatartó ereje az illegalitás tényének - ha ez nem lenne meg, akkor viszont "a" -> "b".

    Egyébként nem akarok félreérthető lenni: szerintem nem jár mindenkinek ugyanaz.

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Wolverine #37 üzenetére

    Nemnem, 20 perc és nem vagyok gépközelben, annyira beteg állat meg még én sem vagyok, hogy a Diamond-omon pötyögjem be az oldalhosszú dolgokat :D

    Mellesleg csak azért szálltam be, mert dabadab bejött a képbe, vele meg a masszív nézeteltérés ellenére is lehet általában normális vitát folytatni. A fáklyás vérpistimenetet nem várom meg ;]

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz dabadab #43 üzenetére

    a digitalis tobbszorozesnek (es az altala felvetett uj lehetosegeknek) a letet is elfeledni/tagadni igyekvok (amire pont jo peldaul szolgalsz))

    Én nem a létét tagadom, hanem azt vallom, hogy ha valaki létrehoz egy tartalmat (esetleg rendelkezhet felette), annak joga van meghatározni azt, hogy ki férhet hozzá ehhez az említett tartalomhoz. Itt nem tudásról van szó, hanem egy termékről.
    Én úgy gondolom, hogy ezt a fent említett jogot egy harmadik személy nem bírálhatja felül csak azért, mert neki erre igénye van.
    Arról nem is beszélve, hogy érdemes elválasztani kategóriákat. Te az egyik oldalon kardoskodsz, én nyilván a másikon. De a legtöbben nem elvként vagy vitatémaként élik meg ezeket a dolgokat, hanem simán használják, természetesen hozzáértés, erkölcsi megfontolás vagy tudatos piacalakítás igénye nélkül.

    P.S.: Többet nem fogok írni, leginkább a lehetőség hiánya miatt :)

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

Aktív témák