Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rdt89

    addikt

    válasz Grath #10 üzenetére

    Jó vannak érdekes logikai buktatói, mert az oszlopok se dőlnek ki, de vannak részet ahol leomli ka szikla, összedől a ház, a kerítés és a nagy bejárati ajtó kocsival áttörhető, a fák és a bokrok is semlegesíthetőek. Vegyes bazár sok helyen szinte minden rombolható, sok helyen meg vannak ilyen malőrök, hogy szinte semmi. De ahol lehet rombolni ott rengeteget ad hozzá az élményhez, mikor meglövöd az ellenfelet egy shotgun-al és a mögötte lévő láda/asztal/fa is szétmegy. :)

  • .LnB

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Grath #22 üzenetére

    Nem kimondottan erre értettem. Hanem volt egy, vagy két nap, amikor a hírek között is csak FC6 hírek voltak egymás után. De ilyen direkt random generáltak, már a cím alapján is semmiről szóltak. És ha már napokig csak ez megy az említett oldalakon, akkor elég meglepő lenne ha egy teljesen negatív hangvételű teszt kerülne ki oda.

    És most direkt megnéztem a GS tesztjét. Konkrétan az Ubisoft legjobb játékának nevezik. Nagybetűvel kiemelve. Szóval azért érted Grath... (Megnéztem volna, ha mondjuk Mazur írja a tesztet. :D) Persze, nincs lefizetve. Nem azt mondom, hogy oda mennek, aztán a kezükbe nyomnak pénzt. De valami féle ráhatás csak volt nem?! (Nem kell válaszolnod, ismerőseid tudom).

    Ez olyan, mint amikor "csoda streamereket" kiutaztatnak egy stúdióhoz, hogy exkluzív kipróbáljanak egy játékot, idő előtt. Nem kell fizetni nekik, nem kell kérni őket, de már a gesztus miatt se fog olyan rosszat mondani az adott játékra. Meg csak ott van a fejekben, hogy ha most rosszat szól, legközelebb nem hívják meg.
    Ilyen egyszerű dolgokkal, simán manipulálják őket.

    [ Szerkesztve ]

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • válasz Grath #19 üzenetére

    Ne vedd személyes sértésnek, pls! Nem téged hasonlítottak Zolyhoz, hanem a teszted hangvételét az ő régebbi tesztjeinek hangvételéhez. Nem is olyan régen volt neki egy amolyan "a sz*r is ízetlen" időszaka, akkoriban volt jellemző a tesztjeire a negatívumok ilyen mértékű kiemelése/felnagyítása.
    Egy dologban szerintem biztosan tévedsz: ez a játék nem bugosabb mint a CP 2077 volt megjelöléskor. A többi amivel nem értek egyet szubjektív, szval kár lenne róluk vitát nyitni.

    [ Szerkesztve ]

  • ddekany

    veterán

    válasz Grath #30 üzenetére

    Én itt visszalépésre mondtam, hogy hogyan lehet. Tucatszámra dobtak ki már ilyen játékokat, ami AI szempontjából lényegében ugyan ez. Mert ha csak az állatokat reagálja le rosszul, vagy egyéb dolgot ami itt speciális, akkor még érteném. Vagy esetleg a korábbiak sem voltak jobbak, csak az igények nőnek.

  • Shadowguard

    senior tag

    válasz Grath #32 üzenetére

    Csak tippelek a kurzoros szövegrészből, hogy konzolon készült a teszt, lehet az a változat bugosabb, másik topicban is hoztak fel olyan bugra példát, amivel én 56 óra alatt nem találkoztam eddig.
    - Civil forgalom nálam a lovakkal nem tud mit kezdeni, azt többször is látványosan elütik és gond nélkül tovább hajtanak, de lezuhanni még nem láttam egyet sem. Esetleg a checkpoint és a hülye katonák esete meg ide tehető
    - AI bugokkal csak nagyon ritkán találkoztam. Rám még nem rohant kispisztollyal mesterlövész. Olyan volt talán kétszer, hogy a rakétavetős a saját társát lőtte hátba. Viszont buktam már riadó nélküli bázisfoglalást, mert hullát találva rögtön szaladtak riadóztatni.

  • Shadowguard

    senior tag

    válasz Grath #35 üzenetére

    Nincs mit :)

    Fura, lehet tényleg különbség van akkor a platformok között. Én mesterlövésznél konkrétan emlékszek olyan esetre, amikor nem hogy odajött volna, de rendre elbújt a fedezék mögé és amikor odaértem hozzá ledobott egy füstgránátot és elszökött.
    Az meg nem baj, hogy üresek a tornyok, elég sokan vannak így is :D

  • S e t h

    nagyúr

    válasz Grath #44 üzenetére

    Nálam eddig két bug volt, ami elérte az ingerküszöbömet.

    Ejtőernyőzés közben fagyott a game, újra kellett indítanom, aztán amikor betöltött kb 20 méterre voltam a talajtól(azért megúsztam 😃, viszont meglepett, hogy innen tudtam folytatni, nincs korábbi checkpointos kezdés)

    A párduc elakadt egy táblában, próbálta átugrani, de nem sikerült neki.

    És ennyi.

    De maximálisan elfogadom, ha vki azért értékel negatívan egy játékot, mert egy bughalmaz.
    Amikor egy játékban 4 hónapig nem tudok játszani egy bug miatt és ennyi idő kellett, hogy kijavítsák az már inkább zavar, egy rángatozó párduc, vagy egy általam kényszeredetten megmagyarázott ki nem nyíló ernyő nem annyira.

    Egy dolog zavar csak igazán, túl könnyű, de a karibi hangulata még így is többet nyújt, mint amennyire képes volt pl. a cp.

    A grafikát meg annyi helyen lehúzták, szóval nem hiszem, hogy ezért kapott volna többletpontokat.

    [ Szerkesztve ]

    This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

  • S e t h

    nagyúr

    válasz Grath #47 üzenetére

    Én számtalanszor láttam égő autókat az úton, vagy mellette, volt amelyik fel is volt borulva és mellette ádáz tűzharcot vívtak a gerillák és a hunta katonái, viszont ezek pont hogy élővé tették nekem a játékot és még nagyon nem is kellett gondolkodnom, hogy mi történhetett, mondjuk pl. a gerillák lecsaptak a katonák dzsippjére.

    Olyan ostoba járműkezelést, baleseteket én nem láttam az AI meg olyan amilyen.
    Nem azt mondom, hogy hiányoltam volna egy összehasonlítást a tesztedből, hogy melyik játék az amit standartként kéne alapnak tekinteni ow játékok esetében és ehhez képest mire is képes a FC 6, de én az ellenfelet ugyanolyan cannonfoddernek tartom mint általában az ow játékoknál, itt sincs nagyon máshogy, mint ahogyan ezt megelőzően sem.

    Számomra a hátizsákok léte, használata kicsit too much, viszont a játék közepe felé volt olyan légvédelmi ágyú, ahol 8 enemy volt és muszáj volt a hátizsákhoz folyamodnom, utána meg jött egy helikopter és egy dzsipp, viszont ezzel együtt is azt mondom, hogy nagyon könnyű a játék, még a boss fightoknak sincs súlya.

    Én azért is fogadom el, amit írsz, mert ennyit tesz, hogy más ingerek érnek bennünket, neked egy bughalmaz a játék, én meg simán meglepődtem, mert a korábbi Ubisoft produktumok után el sem hittem, hogy ez is az. Arról nem beszélve, hogy a Farc Cry 4 és pláne az 5 sem hagyott mély nyomot, itt meg azért a hangulatot azért hellyel- közel sikerült megteremteniük, viszont nálad ez kevés volt a sok bug mellett, én meg ugyanolyan értetlenkedéssel nézem, ha vki szinte bugmentes Cyberpunkról ír.
    Nehéz a tapasztalatokon felülemelkednünk, nálam ezért is gyenge a CP, nálad meg az FC.

    [ Szerkesztve ]

    This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

  • rdt89

    addikt

    válasz Grath #16 üzenetére

    Én nem mondtam, hogy a legjobb és, hogy más játékban nincs hasonló vagy jobb, csak ,hogy az előző FC-khez képest itt kicsit jobb és több a rombolhatóság. Dehogy marad, ami összeomlott, kidölt, megsemmisült az a textúra egyből el is tűnik, majd ha elfordulsz és vissza, akkor regenerálódik.

    ttt1:
    A BF-ek voltak ilyen téren mindig az etalonok úgy emlékszek, nem tudom lehet a 4ik részben a tank elől bemenekültem egy hatalmas lakóépületbe, az meg rámborította az egészet. :)

    bulikavagyok:
    Szerintem is kicsit méltatlanul sok savat kap, van a "befutottak a Far Cry 6 értékelések" topik, ott szó szerint keresztre van feszítve szegény, pedig azért szerintem vállalható játék és elég sok minden van benne, valamit eléggé sok tennivaló. Nekem a környezet, az atmoszféra, a hangok, a fák között átszűrődő napfény, a napfelkelte, az állatok és az élő-lélegző környezet nem engedi, hogy azt mondja a játékra, hogy szar. :)

    Témától függetlenül:
    A CP2077 szerintem marha jó játék, nekem a top 10-be simán benne van, de attól még a mai napig több benne a bug mint az FC 6-ba. :)

  • tibaimp

    nagyúr

    válasz Grath #55 üzenetére

    Ezt új infó volt, kösz :R

    A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

  • balazs025

    senior tag

    válasz Grath #63 üzenetére

    ,,És amúgy miért ne lehetne elvárni egy 20-25 ezer forintos játéktól, hogy legalább a minimumot megüsse mondjuk AI terén? Vagy, hogy újítson valamit?"

    Ne vedd támadásnak, de ez bőven igaz lehetne az ac valhallára is, és mégis 85 pontosra értékelted. Kifejezetten jó játéknak tartom a valhallát (az ac szériát amúgy is sokkal jobban kedvelem, mint a fc-t), de kiemelkedőnek nem (márpedig egy 85 pontos játék nálam már azt jelentené), és hogy túl sok újítást nem hoz az origins vagy az odysseyhez képest az is biztos. A far cry 6-tal nem játszottam, mostanában nem is fogok, talán 1 év múlva nagyon olcsón kipróbálom, így hogy jogos e ez az alacsony pontszám azt nem szeretném firtatni, főleg, hogy a leírt problémák többsége engem is zavarna (pl. a gyenge sztori, buta ai vagy az ilyen fajta szinkron), csak az érvek és a pontszámok között nem igazán érzem a konzekvenciát.

  • doooo

    veterán

    válasz Grath #63 üzenetére

    "És amúgy miért ne lehetne elvárni egy 20-25 ezer forintos játéktól, hogy legalább a minimumot megüsse mondjuk AI terén? Vagy, hogy újítson valamit?"

    Olyat véletlenül sem írtam, hogy ne lehetne ilyet elvárni, ezért írtam, hogy házon belül is van jobb példa mondjuk az AI-ra (mert több kommentelő is sablonos Ubi-fikázásba kezdett).

    A szinkronos dolog meg csak és kizárólag akkor van rendben, ha nem vontál le pontot miatta.

    [ Szerkesztve ]

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog (1)

    válasz Grath #47 üzenetére

    [kép] PCn nalam a LoD volt neha kritikan aluli, avagy neha egy cutscene kozepen az egyik modell atment Far Cry 2be. mielottmeg: ultra felbontas ultra texturakkal, legfrisebb driverrel es eleg Vrammal, stabil fps mellett (3900X / 32GB / 5700XT / minden SSDn). ujratoltes megoldotta, de ez az visszatero volt es nagyon latvanyos, amikor egy fontos NPCnel felejt el a jatek utanallitani a detailre. [link] hogy ertheto legyen, annak az aligatornak igy kene kineznie.

    az AI PCn kb rendben volt Just Cause mercevel. ahhoz kepest, hogy mit tudott valaha a Dunia (Far Cry 2 - 4), ahhoz kepest persze visszalepes, de ott ugye nem kellett tankot meg helikoptert vezettetni az AIval ket jatekossal szemben.

    egyebkent bugokra: az osszes Far Cry megjelenes kozul az otot leszamitva ez volt a legsimabb. a 3 es a 4 katasztrofa volt az elso ket hetben, szoval valszeg a hibak joreszet kipatchelik par heten belul.

    ami problemasabb, az a jatekmechanika (just cause es far cry kozott a padra) es az, hogy nem mertek eldonteni, hogy akkor csinalunk egy robbantos-poenos Just Cause epizodot, vagy egy Far Cryt. mert ott a Far Cry par pillanatban azert rendesen, ld a femmel leontott elo emberi szobrok, az emberkiserletek, a hullaktol voroslo to. viszont az utolso pillanatig benne van, hogy Dani kiirt mindenkit es Diegot rakja a tronra, Dani kiirt mindenkit es magat rakja a tronra, vagy Danit kilovik a gerillak miutan sajat magat teszi a diktatorra. ertem miert igy oldottak meg, emlekszem mennyire felhuztam magam a Far Cry 4 lezarasan elsore, meg ha az volt az egyetlen logikus megoldas is. marmint a tron a fohose, a triadok, a wannabe sztalinistak es a wannabe triadok kozott igazabol nincs mas megoldas, mint betolteni a hatalmi urt.

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Új hozzászólás Aktív témák