Új hozzászólás Aktív témák
-
SunMount3r
nagyúr
Most néztem pár ED videót a pulsarokról meg a fekete lyukakról és hát azért látványosabban is megcsinálhatták volna. Igaz, hogy tapasztalatból nem tudhatjuk, hogyan nézhetnek ki a valóságban, de azért némi "hollywood"-i tupír rájuk fért volna. Szimulátornak megmaradhat a mellett is, hogy egy látványos játék is legyen. Amúgy még így is a legjobb amit játékban láthattunk, de ha már benne van egy ilyen potenciál, szerintem kár lenne nem kihozni... Még az elismertebb ismeretterjesztő dokumentum filmekben is érdekesebben vannak ábrázolva, lehetett volna belőlük tanulni egy kicsit, vagy legalább egy kicsivel több fantáziát vinni bele.
Ezt a bolygótípusokra is értem részben, bár nem tudom gyakorlatban mennyire unalmasak, de egy kis színesítés-pótolgatás, fantázia használat simán belefér, ha már egy elsősorban szórakoztató játékról beszélünk... Akit meg kizárólag az asztrofizika érdekel annak ott vannak az említett Space Engine-ek, de a kettő sem zárja ki egymást...
-
Vesa
veterán
Véleményem szerint, nem lenne ordas marhaság! Jelen fizikai tudásunk implementálásával is milliónyi variáció létezhet. Még egy Föld típusú bolygón is lehetnek olyan körülmények, melyek miatt pl. az uralkodó növényzet nem zöld hanem mondjuk lila, tehát az űrből szemlélve is egészen más képet látnánk mint a Föld esetében. A domborzati és geológiai viszonyokról, légköri sajátosságokról, folyadékokról -melyek mind-mind eltérő vizuális megjelenést eredményezhetnek- nem is beszélve.
Én elhamarkodottnak tartanám a jelen csillagászati ismereteinket tényként fogadni, és ráhúzni már akár csak egyetlen galaxisra is, nemhogy az egész univerzumra. Semmilyen egzakt bizonyíték nincs még arra vonatkozóan, hogy a jelenleg használt észlelési módok helyes adatokkal szolgálnak a távoli bolygók légkörét alkotó anyagokról.
Jelenleg még a saját naprendszerünk bolygóit sem ismerjük igazán, az egyszem őskövület Voyagert leszámítva pedig még a határát sem közelítettük meg. Távcsöves, infrás és egyéb spektrumú megfigyeléssel sok adathoz jutunk, és számos elméletet lehet felállítani, de amíg fizikailag oda nem repül valaki és meg nem vizsgálja helyben, addig csak tudományos teóriaként értelmezhető mindez...
Egyébként a procedurális univerzum generálásban nálam máig két program az etalon. Az egyik a Space Engine, a másik pedig az Infinity Engine! Mindkét programban töltőképernyő nélkül lehet bolygóra szállni, bár ezek nem játékok mint az Elite. Az Infinity még meg sem jelent...az SE viszont elérhető...A tudomány a valóság költészete!
Új hozzászólás Aktív témák
- Napelem
- Path of Exile (ARPG)
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Dell notebook topic
- Gitáros topic
- BestBuy topik
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
- Sütés, főzés és konyhai praktikák
- Győr és környéke adok-veszek-beszélgetek
- QNAP hálózati adattárolók (NAS)
- További aktív témák...
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest