Új hozzászólás Aktív témák

  • hunspikey

    őstag

    válasz zsoltee10 #91831 üzenetére

    Ha ez neked bármennyit is segít, akkor én 65VT60 után vettem LG 65C9-et, majd most idén LG 77G3-at.

    Mindenki mondja hogy az OLED így szarul mozog, meg úgy szarul mozog. Igazából ez szokás kérdése. Azt tudni kell, hogy rohadtul nem mozog szarul, egyszerűen az van, hogy a képkocka váltások nulla idő alatt történnek meg és minden frame folyamatosan kint van a tv-n tehát nincs plazmás belövés, hanem sample and hold technika van- kirakja a képkockát, vár 1/23.976 sec-et, majd kirakja egy ezred alatt a következőt, nincs átmenet nincs laca faca, ott a következő kép. Na most ez van akinek bántja a szemét. Azért bántja, mert egy világos képrészlet kicsit hajlamos beleégni a retinádba és szarul jön ki az emberi szemnek, hogy egyszer csak arréb ugrik - szaggatva ugrál. Én egyébként nagyon gyorsan megszoktam, sőt megszerettem ezt a fajta mozgást, ellenben hánytam a plazma rainbow effektjétől meg a foszfor trailtől meg minden egyéb vackától, miközben persze gyönyörű volt a képe - vt60-na. :)

    De figy - mondok valamit - azért a G3-at ha megnéznéd, egy HDR természet filmmel- szerintem nem mondanád hogy jobb a plazma. Szerintem agyonveri. Egyszerűen a 10 bites HDR, ha úgy van felvéve, iszonyat milyet szól. Szóval csak azt akarom mondani, hogy van a plazma után is élet, vegyél nyugodtan egy OLED-et nincs velük semmi gond. Arra figyelj, hogy ha már veszed akkor olyat vegyél ami tud legalább 900 nitet HDR-ben 10%-ig bezárólag, különben nem lesznek ütősek ezek a tartalmak, tehát pl LG B3 széria kizárva.

    A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

Új hozzászólás Aktív témák