Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MC Pite

    veterán

    válasz #40935168 #19358 üzenetére

    -Ugyan szimpibb vmivel az AMD, de mikor mim van (asztaliban kóróm volt utoljára; phenom óta meg még semmire nem éreztem hogy váltanom kéne). Másoknak is vegyesen, adott felhasználás szerint ajánlok, húgom szubnotija is inteles, meg a Thinkpadem is (mert a lenovo nem is adott túl sok választási lehetőséget).

    -Attól hogy nem külön chipként csücsül a SB, hanem a PCH-ban van az ebből a szempontból nem oszt nem szoroz, bugzik időnként.

    -Ugye nem a beépített hőmérőt veszed alapul ilyen összehasonlításoknál? Igen, picivel hűvősebb tud lenni, de hűtő alján mérve minimális a difi, és elég sok minden függvénye. Vízzel nem kellett pwm, de most léggel sem hallom sose hogy feljebb kapcsolna, prime alatt sem, max a táp tette - de mióta ezen reszeltem egy kicsit, már nem hallani, annyival növeli csak a fordulatot (az enermax a friss levegő oldalr elég so melget tolt vissza).

    -Hogy miről beszélek? Miért, írtam olyat hogy csúcskategóriában ne az intel vezetne? Nem. Az intel vezet, jó ideje erősebb c2c, már ha ez számít. Fogyasztás fontos? Nv karival, wtf?

    -Utasításkészletekbe ha bele akarunk menni keressünk egy topikot neki, ott kitárgyalhatjuk mit ki mikor dobott ki, mennyire hasznos. És nem csak a szerver procik rendelkeznek ezekkel, a mi procijaink is; de elég sok olyan apróság van amit össze lehetne itt mérni; és szerintem amiket soroltam, bőven akad olyan mérföldő, vagy amit amit az amd csinált meg először (jól), nem kell egyik gyártónak sem szobrot állítani hogy milyen fasza a másik meg béna - mindkettő igen komoly cég, iszonyatos mennyiségű fejlesztéssel.

    -AMD/NV témába bele se kezdjünk, bent általában utóbbit veszek a jól tájékozott mérnökurak kedvéért, de utolsó saját nv-m 6600GT volt, azóta ha egy x-et oda kéne rakni hogy hw és sw fronton szerintem ki a jobb, akkor nem az nv mellé tenném.

    -Mantle és a fúzió mit tudhat? Playstation4.

    -Így van, a pattogós rendszer nem fejezhető ki egy paraméterrel. Évek óta elég erősek a rendszerek ehhez, az energiatakarékos/(ultra)mobil cuccoknál jönnek ki a szokásos különbségek. És mire beérte/megugrotta a brazost az intel, most megint lépett a másik oldal (nem véletlen kapni tablet procis laptopokat, ha szerintem elég fasz párosítás is). És megint hagytak egy kiskaput, reszelnek egy kicsit azon hogy kis fogyasztás és nem túl sok plusz áramkör mellett nagyobb memsávszélük legyen, és megint nem keveset fog gyorsulni (ha ze lesz az irány, de valószínű).
    Emlékeztetésképp egy éve itt jártunk, illetve itt. És az is nyilvánvaló hogy ezt a vonalat tolják, nem a hiend asztali piacot.

    -Úgy ahogy mondod, nem lehet mindenki szép is meg okos is, a vásárló dönt hogy mire van szüksége. És ez az a pont ahonnatól baromság érdekes kijelenteni hogy A gyártó termékeit venni baromság. :R

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

Új hozzászólás Aktív témák