Új hozzászólás Aktív témák

  • fecus

    őstag

    válasz itanczos #573 üzenetére

    Izlések és pofonok. Én arduinoval csináltam és 868MHz-en, nem WiFi-n. Ehhez azonban külső rádiós egység kell. Az UNO-n port az van dögivel. Igaz nekem az elemes üzem miatt is kellett a 868MHz mert utánaolvasva nem találtam kész megoldást, hogy egy évig elmenjen elemről az ESP8266. (Ettől még van megoldás, mert vannak gyári wifi-s érzékelők éves szintű elemélettartammal)
    Ezen kívül ha nagy a lakás akkor 2,4GHz-en lehetnek gyengén ellátott területetek, a 868MHz jobban átjut a falakon. Nekem buta kis antennával 2 emeletet hidal át.
    Az első cuccom - különösebb szoftver mókolás nélkül - 2 hónapja megy, és a 18650-es akku feszültsége 4,27-ről 4,1-re csökkent. Bízom benne meglesz az 1 év.
    Persze ha van hely és belefér a táp a lámpa testébe akkor mehet a WiFi.

    Más: Én továbbra is a hangvezérlést keresem. Még szoftvert is váltanék ha biztos leírást tudnék találni, hogy az adott otthon automatizálási rendszeren megy valamelyik AI. A Domoticz-on nem leltem jónak tűnő megoldást, csak hogy a telefont használja. Nekem "szabad" bemondás kellene a garázsban bárhol. Én nem látom további értelemét a bővítésnek, ha nem tudom kéz használata nélkül rábírni a rendszert bizonyos dolgok elvégzésére.
    Egy pár sort találtam, hogy a HomeAsstistant-ba integrálható a google assistant. Valakinek tapasztalat?

    "Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

Új hozzászólás Aktív témák