Új hozzászólás Aktív témák

  • ricpet

    tag

    Sziasztok,

    Összeraktam egy új gépet:
    ASUS Z690, 12600KF, 3070 ti, Ballistics 3600 ram, 750w táp, 980 pro ssd, 500DX ház.

    Semmit nem változtattam, nincs tuning...

    A hőmérsékletek teljesen jók:
    Proci alapon 28, max terhelésnél 52 -ig megy fel
    Videókártya alapon 30, max terhelésnél 63-ig megy fel.

    Ezekkel izzasztottam: PRIME95 fél óra hiba nélkül, memtest többször, Furmark fél óra, nincs hiba, Heaven fél óra nincs hiba, 3D Mark is tökéletesen lefut.

    Tehát ezek alapján elvileg stabilnak mondható a rendszer, ha jól gondolom.

    Több játékban fagyások vannak. Pl Warzone kép megáll, hang beakad. (ez már többször volt, csak kinyomni tudtam) Vagy csak simán kidob... Eseménynapló alapján próbálkoztam, de eddig nem sok sikerrel. Elden Ring brutál szaggatás időnként (mondjuk ez lehet még a game hibája is, de előző sokkal gyengébb gépemen nem volt probléma.)
    Ki fogok próbálni egy Cyerpunk-ot, gondolom az is majd megizzasztja rendesen.

    Nvidia drivert többször újraraktam, több verzióval próbáltam, Win10-et is újratelepítettem már, de még mindig ugyanaz a helyzet.

    A tápról a videókártyára egy kábelen jön a 2x8PIN VGA1-VGA2, Alaplapon procihoz van egy 8PIN és egy 4PIN. Én csak a 8-at csatlakoztattam, mert a 4 állítólag csak extrém tuning esetén szükséges.

    Kicsit tanácstalan vagyok, hogy most valamelyik elemmel lehet probléma, vagy pont két olyan game-t néztem, amivel problémák vannak? :)
    Az előző 2. gen-es gépemen 1660-al nem voltak problémák ezekkel.

    Köszönöm

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák