Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • .mf

    veterán

    válasz kovsol #36 üzenetére

    A Tamron 70-180 FE 810 g (úgy emlékszem) - filmes-kori távmérős Jupiter-11 135 f4-nek van 260 g-os verziója is L39-re. Tavaly cipeltem a 70-300G-t (asszem 845g?) Japánban, de kb 1 kezemen meg tudom számolni, hogy a 2 hónap alatt hányszor használtam... A súlya bezzeg érződött, amikor többnapos túrákra mentem a hegyekbe, össz. 18-19 kilónyi cuccal (ebből kb 7-8 kg fotó, a többi kemping mivel kint aludtam, kaja-pia, és pár váltás ruha). Még egyszer ennyire sok cuccal nem akarok nekivágni a hegyeknek :) (mellette nyilván csökkentek tömeget sátron, hálózsákon, hátizsákon is, de a fotó a legnagyobb tétel)

    Nekem a 28-200 sajnos nem alternatíva, mert elég sokat használom a 24 mm-t - FE-n megvan a 28-75, és ott is eléggé hiányzik a 24-28-as rész a 24-70-hez képest.
    Jó a Samyang 35-ös is (na meg a 75-ös is), csak nekem jobban fekszik a "csak kicsit szélesebb, mint 50" 45-ös, ez már egyéni preferencia; meg várom a beígért kompakt 28-ast.

    A Nikon Z sajnos továbbra is zárt, csak az E nyitott; viszont már több, mint egy éve van a Techartnak egy FE-Z átalakítója, megoldották 2 mm vastagságban, és állítólag egész jól is működik... csak azzal az időjárás-állóságnak lőttek, és a vékonysága miatt egy kicsit érzékeny.

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

Új hozzászólás Aktív témák