Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rakal

    senior tag

    válasz krisi047 #706 üzenetére

    Szia!
    Nekem MSI Windem van,eddig tökéletesen bevált(kb.1,5 hónapja nyúzom)
    Volt Asusom is,de a Wind a nyerő(billentyűzet,képernyő,stb.)
    Egyedül a hangszóró gyenge,de ezt úgyis egy jó fülessel érdemes használni.

  • Cyrin

    addikt

    válasz krisi047 #706 üzenetére

    Szia!
    Nekem ASUS 1000H van, eddig tökéletesen bevált (kb.2 hónapja nyúzom).
    Kipróbáltam a Wind-et is,de az Asus a nyerő (akkumulátor, n-es wifi 2 év gar, stb. és a billenytyűzettel sincs semmi gond)
    A hangszórója is jó, nem kell hozzá füles.

    Egyébként meg almát az almával, a kisebb Asus-okat miért kell összehasonlítani a Wind-el? Az 1000H a párja, és ebben "versenyben" az esztétikán kívül legnagyobb súllyal még mindíg az akkuidő számít.

  • Zola007

    veterán

    válasz krisi047 #706 üzenetére

    Szia!
    Nekem MSI Windem van, eddig tökéletesen bevált (kb 2,5 hónapja nyúzom)
    Kipróbáltam az 1000H-t is, de a Wind a nyerő (billenytűzet, kinézet, tömeg, nekem 2 év garos, melegedés)
    A hangszóró érdekes módon nekem is jó, nem rosszabb mint az 1000H-é. Laptop szint, egy kilóból mi a fenét akarunk még, hogy főzzön is?

    Na jó, komolyan és amennyire telik, reálisan.

    Könnyű, kicsi gép kell: Wind

    Hosszú akkuidő kell: 1000H v. Wind+ 6 cellás akku külön (drágább)

    Csendes, hűvös gép kell: Wind

    n-es wifi kell (bár nemtom mire mennél vele most....és nem 3 év múlva!): 1000H

    szép gép kell: szubjektív, de azért sokaknak a Wind tetszik jobban

    garancia: 1000H

    Ha mindenáron pontozásos versenyt akarunk, akkor írd össze, hogy mely tulajdonságok fontosak és nézd meg, hogy melyik típus szerepel többször.

    Megpróbáltam nagyjából olyan kategóriákba sorolni a dolgokat, amit itt ott kiemelten fontosnak tartottak egyesek, ezért nincs jogunk megmondani, hogy egy ismeretlennek mennyire befoláyosoló tényező.
    Azt hiszem statisztikai és tény alapon helytálló nagyjából minden, amit írtam, de lehet vele kötekedni

    Az Windnek valóban az 1000H a párja és én sem védeni akarom, de nem mindig az akkuidő számít a legjobban és a billentyűzet pedig szintén egyéni dolog, hogy kinek mi jön be jobban. Nem volt rossz az 1000H-é sem, de nekem a Wind-é jobban tetszett, ennyi.

    Elmész, megnézed, eldöntöd hogy melyik kényelmesebb.
    Nem bonyolult, úgyis első 3 perces döntés lesz, hidd el.
    Nem hiszem, hogy bármelyikkel nagyot buknál most a netbook korszak hajnalán. Szinte tök egyformák, mindkettő jobb 1-2 dologban mint a másik, de ez egyéni döntés tárgyát kell képezze.

    Akkor kellett volna felrúgni exy-t mikor ezt a fórumot 2 gép közti versenyeztetés és vitázás céljából nyitotta (szvsz akkor van egy ilyen fórumnak értelme, ha legalább 4-5 variáció létezik)

    [ Szerkesztve ]

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Allanon25

    csendes tag

    válasz krisi047 #706 üzenetére

    Szia!

    Ha tudsz egy kicsit várni (vagy megelégszel angol billentyűzettel) , illetve nem gond többet rákölteni a netbookra, akkor szerintem mindenképpen az Asus Eee PC S101 lenne a jó választás!

    Én legalábbis egy meglehetősen kimerítő utánaolvasás után erre vadászom. :-)

    Ami mellette szól:
    - Design-ban veri az eddigi netbokkokat
    - Üzemideje nagyon jó (5 óra)
    - Kijelző szebb mint a konkurenciának
    - Súlya (Alig 1kg)
    - Kevesebb helyet foglal a vékony design miatt (1.8cm vastag)
    - SSD winyó

    Igaz, az ára most 150 körül lenne külföldről mindennel együtt, de a Wind-é is ehhez közelítene, ha olyan akksit akarnál bele, amelyik több mint 5 órát bírja.

    Egy kis bemutató róla:
    Asus S101

    Üdv.:
    Allanon

Új hozzászólás Aktív témák